• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
ÇANAKKALE’DE YAŞANILASI 30 YIL
11/06/2014

               

 

               Merhabalar efendim,

               Tam 30 yıl önce, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan eşimin görevi nedeniyle Biga’ya taşındık. Açıkçası İzmir’den sonra hiç hoşumuza gitmedi “En fazla 5 yıl kalırız” diye düşündük. Onur’um henüz bir buçuk yaşındaydı. Barış’ım 6, Özgür’üm 7, eşim ve ben ise 29 yaşımızdaydık.

               Sonra yeni kurulan hastaneye atanan doktorlarla ve çalıştığım lisedeki öğretmen arkadaşlarla hayatımızın belki de en verimli en keyifli yılları başladı. Rahmetli dostlarımız Ensar Turan ve Ali Akçalı’nın yaşantımızı güzelleştiren katkılarına paha biçilemez. Ve elbette çok sayıda sıcacık aile dostlarımız, komşularımız, yoldaşlarımız…

               Yanlış anlaşıldığımız ve çok üzüldüğümüz zamanlar da oldu ama “Şadırvandan su içen ayrılamaz” denilen Biga’yı memleketimiz kabul ettik. Zaman içinde evimiz, yazlığımız, arsamız, arabamız oldu. Elbette eşimin sağlıktaki başarılı hizmetleri, çocuklarımın arkadaş ilişkilerinde ve okullarındaki başarıları, benim eğitim ve siyaset çalışmalarımdaki aktifliğim ile farklılık yarattık.

               Ekip arkadaşlarımla birlikte Biga Lisesinde, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen de, SODEP-DSP-CHP de, Kreş Gökkuşağında, Fen Bilimleri Dershanesinde, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde gerçekten çağdaş-bilimsel-felsefi yaklaşımlarımızla iz bıraktık.

               O dönemde Milletvekilimiz Sadık Kırbaş, Kaymakamımız Ahmet Nevruz ve Belediye Başkanımız Şükrü Kemerli ile birlikte çok güzel çalışmalara imza attık. Sonra Çanakkale merkez serüvenimiz başladı. Rektör Ramazan Aydın ve Genel Sekreter İrfan Özden SKS Daire Başkanı olarak merkeze taşınmamızı istediler. Çanakkale ile merhabalaştık.

               Sonrasını çoğunuz biliyorsunuz; iş arkadaşlarım ve öğrencilerle birlikte çok daha yoğun bir çalışma ortamı, yükselen üniversite değerleri derken karanlığa doğru sürüklenen ülkemiz, emeklilik, Terapi Merkezi, aktif siyaset ve Milletvekili arkadaşım Ahmet Küçük ile birlikte CHP Yöneticiliği- İletişim eğitimleri-Kadın Kolları etkinlikleri ve Milletvekili aday adaylığım…

               O dönemde beni yalnız bırakmayan İl Kadın Kolları Başkanı arkadaşım Ayşe Engin Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşım Filiz Tan’ı anmadan geçemem.  Sonrasında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Milletvekili arkadaşım Ali Sarıbaş ve Belediye Başkanı arkadaşım Ülgür Gökhan ile birlikte ülkemizin bütün kentlerini yaşanabilir hale getirme çalışmalarımız…

              Gerçekten ilimiz yaşanılası bir kent; özgürlüğün ve barışın kenti, gönüllüsü olduğum parti CHP de bu konuda gereğini yapıyor. Özellikle yerel seçim döneminde özel hayatımdaki sorumluluklarım nedeniyle aralarında olamadığım KENT GÖNÜLLÜSÜ arkadaşlarımın emekleri ve Belediye Başkanımızın Ressam eşi arkadaşım Hale Gökhan’ın önderliği takdire şayandır.

              Çanakkale özellikle kadınlar ve ayrımcılık yapılan diğer insanlar için “Özgürlüğün ve barışın kenti” olarak yaşanılası bir yerdir. Kimsenin nasıl yaşanılacağı yönlendirmelerine, nelerin yasak nelerin serbest olduğuna, nasıl giyinileceğine, ne zaman kiminle dolaşılacağına ilişkin baskılara prim vermesini beklemeyin.

             Özgürce, barış içinde, onurumuzla insanca yaşayabilmek dileğiyle…

             Hoşça kalın efendim.

 2213 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
 Devamı