• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
ÖZGÜRLÜK, EMEK VE DEMOKRASİ MÜCADELESİ
17/01/2014

 

 

Şiddetin kaynağında korku olduğunu hepimiz biliyoruz. Hukuku hiçe sayan, yolsuzluktan beslenen, emekçiyi ezen, çevreyi yağmalatan, kadını yok etmeye yeltenen gerici zihniyet iyice azgınlaştı. Tükenişin verdiği nefretle ilericilere saldırısını çoğalttı.

Bu gün hepimiz saldırıya uğrayan Cemal Oral’ız; gerçekleri yazmaya, halkımızı aydınlatmaya yılmadan devam edeceğiz. Direne direne kazanacağız!

Büyük Çanakkale Mitingini heyecanla bekliyoruz. Çanakkale Çevre Platformu sözcüsü Hicri Nalbant’ın davasına destek ile başlayan eylemler, Büyük Çanakkale Mitingi, Hrant Dink Anması, 13 yaşındaki çocuğumuzun davası ve Uğur Mumcu Anması ile devam edecek. Safları sıklaştırıyoruz ve yalnız olmadığımızı gösteriyoruz.

Ya şimdi ya hiç, ya hepimiz ya hiç birimiz! Özellikle yürüyüş ve miting AKP iktidarını sallamalı, cemaatla çatışmalarında kendi gücümüze güvendiğimizin göstergesi olmalıdır. Yıllardır verdiğimiz Aydınlanma savaşımının Gezi Direnişiyla başlayan yeni şekli tüm halkımızı kucaklayarak sürecektir.

İnsanız ve her türlü ayrımcılığa, yobazlığa, baskılara, sömürüye, emek düşmanlığına başkaldırıyoruz.

Haydi Barışın kentinin güzel-iyi-doğru sevdalısı insanları meydanlara!

Hoşça kalın efendim.Paylaş | | Yorum Yaz
1424 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
KİŞİLİĞİMİZİN İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ - 02/03/2019
Kendinizi objektif olarak tanıyor musunuz? İnsan ilişkilerinde zorlayıcı taraflarınızı biliyor musunuz? Deneyimlerimi de ekleyerek üç temel gruptan hangisine yakın olduğumuzu ve ne gibi sıkıntılara hazır olmamız gerektiğini sorgulamak istiyorum:
İYİ HİSSETMEMİZİ SAĞLAYAN HORMONLAR - 17/11/2018
Yaşam gittikçe zorlaşıyor, maddi manevi sıkıntılar artıyor. Toplumsal olarak gittikçe geriliyoruz, zihniyet olarak ne yazık ki ortaçağ karanlığındayız.
İNSAN İLİŞKİLERİNDE DOĞRU VE YANLIŞLAR - 22/09/2018
İnsanız, hepimiz bazen özellikle duygusal konularda zorlanırız ve beynimiz kısa devre yapıverir. Ardından, korkular, panik atak, endişeler, kaygı bozuklukları, öfke patlamaları, takıntılar, depresyonlar…
YARGILAMA, ÖNYARGI ve DOĞRU ÜSLUP SORUNU - 03/04/2018
nsanları anlayıp dinlemeden eleştirme, suçlama ve önyargı oluşturarak dışlama beynimizin tuhaf özelliklerindendir. Kusurlu düşünce şemaları yani önceden edindiğimiz deneyimleri hatalı
DOĞRU ZAMAN- DOĞRU YER- DOĞRU KİŞİ MESELESİ - 13/02/2018
Ne zaman ne yapacağımızı, nerede olmamız gerektiğini, kimlere güvenebileceğimizi bilmek iyi ve mutlu hissetmemizi sağlar.
MUTLU OLMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? - 10/01/2018
Danimarka dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı yer, şu basit mutluluk kurallarıyla(hygge-höge felsefesi) biz de mutlu olmayı deneyebiliriz:
ÖNEMLİ ÖNYARGI ÖRNEKLERİ - 25/02/2017
Önyargılar beynimize yerleşmiş kusurlu düşünce şemalarıdır. Çoğunluğu çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yerleşir. Saçma olduğunu bilsek bile kendimize engel olamadığımız hatalı duygu,
ŞİDDETİN KAYNAĞI VE MÜCADELE YOLLARI - 26/11/2016
Merhabalar dostum
 Devamı