• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
ÖZGÜRLÜK, EMEK VE DEMOKRASİ MÜCADELESİ
17/01/2014

 

 

Şiddetin kaynağında korku olduğunu hepimiz biliyoruz. Hukuku hiçe sayan, yolsuzluktan beslenen, emekçiyi ezen, çevreyi yağmalatan, kadını yok etmeye yeltenen gerici zihniyet iyice azgınlaştı. Tükenişin verdiği nefretle ilericilere saldırısını çoğalttı.

Bu gün hepimiz saldırıya uğrayan Cemal Oral’ız; gerçekleri yazmaya, halkımızı aydınlatmaya yılmadan devam edeceğiz. Direne direne kazanacağız!

Büyük Çanakkale Mitingini heyecanla bekliyoruz. Çanakkale Çevre Platformu sözcüsü Hicri Nalbant’ın davasına destek ile başlayan eylemler, Büyük Çanakkale Mitingi, Hrant Dink Anması, 13 yaşındaki çocuğumuzun davası ve Uğur Mumcu Anması ile devam edecek. Safları sıklaştırıyoruz ve yalnız olmadığımızı gösteriyoruz.

Ya şimdi ya hiç, ya hepimiz ya hiç birimiz! Özellikle yürüyüş ve miting AKP iktidarını sallamalı, cemaatla çatışmalarında kendi gücümüze güvendiğimizin göstergesi olmalıdır. Yıllardır verdiğimiz Aydınlanma savaşımının Gezi Direnişiyla başlayan yeni şekli tüm halkımızı kucaklayarak sürecektir.

İnsanız ve her türlü ayrımcılığa, yobazlığa, baskılara, sömürüye, emek düşmanlığına başkaldırıyoruz.

Haydi Barışın kentinin güzel-iyi-doğru sevdalısı insanları meydanlara!

Hoşça kalın efendim.1661 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
 Devamı