• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
  

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
MEHMET DANİŞ NE İÇİN KENDİNİ FEDA EDECEK?
06/12/2013

 

AKP Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da Marmara  Bölgesi Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Her açıklama öncesinde tanıtım filmleri gösterime girdi. Sıra Çanakkale’ye geldi. Bir çok kişi gibi ben de “Çanakkale adayımız Mehmet Daniş’tir” diyeceğine emindim…

Başbakan Erdoğan, önce Çanakkale ile ilgili yapılan yatırımları anlattı. Özellikle Yarımadayı ihya ettiklerini 50 milyon lira harcandığını, anıtların yıkılmak üzere olduğunu ve yol dahi bulunmadığını söyledi…

Hizmetleri anlatmaya başlamışken Sayın Başbakan’ın “Çanakkale’ye 18 termik santral için başvuru yapıldı, bakın Kazdağlarını altıncılar nasıl kazıyor? Memleketin her yerinde maden aranıyor. Enerji nakil hatları meyve bahçeleri dahil her yerden geçiyor. Çan-Çanakkale yolu bitmedi diyen yalancıdır? Erenköy viyadüğü çökmedi? Orda başka konu var, sonra anlatırım. Lapseki’de yol da çökmedi. Sağlam olsun diye deneme yaptık” demesini bekliyordum ancak beklentim olmadı…

Başbakan Erdoğan anlatımını bitirdikten sonra aynen şöyle dedi. (Aynen diyorum  kayıtlara bakabilirsiniz diye) “ Çanakkale’de fedakârlık dedik. Bir fedakârlıkta burada yapıyoruz. Adayımız Milletvekilimiz Mehmet Daniş"

Başbakan Erdoğan, Çanakkale Belediye Başkan adayı Mehmet Daniş, Ak Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir ve İl Başkanı Muzaffer Kutlu ile birlikte salondakileri selamladı.

Hayırlı olsun…

Buraya kadar anladım da…

“Fedakarlık” ne demek?

Bunu anlamadım?

Feda etmekten mi geliyor sözcüğün kökü?

Baktım emin olmak için …

“Fedakârlık; özveri: fedakârlık, adı üzerinde, biri ya da bir şey için kendini feda etmek demektir”

“biri ya da bir şey için” 

O zaman Başbakan’ın anlatımını “AKP bir milletvekilini Çanakkale Belediye Başkanlığı için feda etti” diye okuyabilirmiyiz ya da anlayabilir miyiz?

Ya da, “ AKP milletvekili Mehmet Daniş vekillik süresinin dolmasına daha zaman olmasına rağmen Çanakkale için vekilliğini feda ederek belediye başkan adayı olmayı kabul etti” diye mi anlamlandırmalıyız?

Veya, “AKP Milletvekili  Mehmet Daniş  partisine Çanakkale’yi kazandırmak adına kendini feda etti” şeklinde mi anlamalıyız?

 “Bir fedakarlıkta burada yapıyoruz”

Feda etmek!!!

Çözemedim bu işi…

Siz ne dersiniz Memleket okuru? Bilen bana anlatsın… Biraz odun kafalıyım da.. (Makarna ve kömür kafalı değilim şükür)

 

Sağlıcakla kalın…

Not: Siz siz olun sakın “Binlerce Mehmet Çanakkale için kendini feda etti. Bir Mehmet daha feda olsun” cümlesini kurup ‘vatan-millet-Sakarya” edebiyatı yapmaya kalkmayın. Çünkü o cümle tarihte farklı, siyasette daha farklı bir noktaya çıkar.Paylaş | | Yorum Yaz
2954 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
BİNDİK BİR ALAMETE… - 16/01/2019
Yaşanan işsizlik krizinin önümüzdeki süreçte sadece ekonomik sonuçlarıyla değil siyasi gerilimleri de gündeme getirecektir.
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN - 06/12/2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.
SENİ DE ÖYLE ANSINLAR! - 11/11/2018
‘Halka yalan söylemek suçtur’ ilkesini her koşulda yerine getireceğime söz vermiş biri olarak amiyane tabirle ‘o topa girme, bu topu ıskala’ konularını da sıcak bakmam.
HER TARAFTA BİZİM BORUMUZ ÖTÜYOR - 14/10/2018
‘FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı’ iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ve ev hapsinde olan ABD'li rahip Andrew Craig 12 Ekim Cuma günü yapılan duruşmada serbest kaldı
ANLATABİLDİĞİM KADAR - 04/10/2018
Bu günlerde Amerikan Danışma şirketi tartışılıyor. Adı: 'McKinsey'
DIŞ MİHRAKLAR - 11/08/2018
İşin uzmanları ekonomistlerin ‘Ekonomik krize doğru koşar adım gidiyoruz’ tespitinden sonra dövizdeki yükselişe çareler aranmaya başladı.
HALİ PÜR-MELAL’İMİZ… - 05/07/2018
Soğan,patates… 24 Haziran seçimi, vatandaşın geçimi… Dolar dütşer mi, yoksa yükselir mi? Kimin cebi dolar, kiminin cebi zaten Dolar… Kimin cebinden alıp kime verirsin?
YANGIN VAR - 11/06/2018
Dolar konusundaki ekonomi uzmanlarının görüşlerini kamuoyuna aktarıp ‘aman dikkatli olun’ çağrısı mı yapsam… “Yangın var’ başlığına uygun düşmem için…
 Devamı