• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
29° 35° 23°
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
MEHMET DANİŞ NE İÇİN KENDİNİ FEDA EDECEK?
06/12/2013

 

AKP Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da Marmara  Bölgesi Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Her açıklama öncesinde tanıtım filmleri gösterime girdi. Sıra Çanakkale’ye geldi. Bir çok kişi gibi ben de “Çanakkale adayımız Mehmet Daniş’tir” diyeceğine emindim…

Başbakan Erdoğan, önce Çanakkale ile ilgili yapılan yatırımları anlattı. Özellikle Yarımadayı ihya ettiklerini 50 milyon lira harcandığını, anıtların yıkılmak üzere olduğunu ve yol dahi bulunmadığını söyledi…

Hizmetleri anlatmaya başlamışken Sayın Başbakan’ın “Çanakkale’ye 18 termik santral için başvuru yapıldı, bakın Kazdağlarını altıncılar nasıl kazıyor? Memleketin her yerinde maden aranıyor. Enerji nakil hatları meyve bahçeleri dahil her yerden geçiyor. Çan-Çanakkale yolu bitmedi diyen yalancıdır? Erenköy viyadüğü çökmedi? Orda başka konu var, sonra anlatırım. Lapseki’de yol da çökmedi. Sağlam olsun diye deneme yaptık” demesini bekliyordum ancak beklentim olmadı…

Başbakan Erdoğan anlatımını bitirdikten sonra aynen şöyle dedi. (Aynen diyorum  kayıtlara bakabilirsiniz diye) “ Çanakkale’de fedakârlık dedik. Bir fedakârlıkta burada yapıyoruz. Adayımız Milletvekilimiz Mehmet Daniş"

Başbakan Erdoğan, Çanakkale Belediye Başkan adayı Mehmet Daniş, Ak Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir ve İl Başkanı Muzaffer Kutlu ile birlikte salondakileri selamladı.

Hayırlı olsun…

Buraya kadar anladım da…

“Fedakarlık” ne demek?

Bunu anlamadım?

Feda etmekten mi geliyor sözcüğün kökü?

Baktım emin olmak için …

“Fedakârlık; özveri: fedakârlık, adı üzerinde, biri ya da bir şey için kendini feda etmek demektir”

“biri ya da bir şey için” 

O zaman Başbakan’ın anlatımını “AKP bir milletvekilini Çanakkale Belediye Başkanlığı için feda etti” diye okuyabilirmiyiz ya da anlayabilir miyiz?

Ya da, “ AKP milletvekili Mehmet Daniş vekillik süresinin dolmasına daha zaman olmasına rağmen Çanakkale için vekilliğini feda ederek belediye başkan adayı olmayı kabul etti” diye mi anlamlandırmalıyız?

Veya, “AKP Milletvekili  Mehmet Daniş  partisine Çanakkale’yi kazandırmak adına kendini feda etti” şeklinde mi anlamalıyız?

 “Bir fedakarlıkta burada yapıyoruz”

Feda etmek!!!

Çözemedim bu işi…

Siz ne dersiniz Memleket okuru? Bilen bana anlatsın… Biraz odun kafalıyım da.. (Makarna ve kömür kafalı değilim şükür)

 

Sağlıcakla kalın…

Not: Siz siz olun sakın “Binlerce Mehmet Çanakkale için kendini feda etti. Bir Mehmet daha feda olsun” cümlesini kurup ‘vatan-millet-Sakarya” edebiyatı yapmaya kalkmayın. Çünkü o cümle tarihte farklı, siyasette daha farklı bir noktaya çıkar.2973 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

23 HAZİRAN’DAN SONRASI - 16/06/2019
31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ekonomistler, odalar, borsalar seçimin tamamlandığı bundan sonra ekonomiyi ön planda ele almanın zamanı olduğu çağrısında bulundular
AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ? - 16/05/2019
Duymamış gibi yaparsan ‘sağır sultan’ derler kızarsın. ‘Yazmak kamuoyunu bilgilendirmek lazım, görevim bu’ dersin; ‘Sen mi kurtarcan memleketi’ derler, daha da ileriye gidersen bi güzel eskitirler. Sorarsın, cevap vermezler... Onlar hep mutluluğun
KATİL AYAĞA KALK! - 20/04/2019
Konu, Çanakkale yerel basınına tüm görüşlerle birlikte yansıdı.
MEMLEKET SEVDANIZ YERİN DİBİNE BATSIN - 29/03/2019
İlayda Sevinç'in cansız bedeni, yapılan incelemenin ardından Ezine Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı…
NEDEN O HABERİ YAPMIŞIM? - 24/03/2019
Eleştirinin genel tanımını okuduktan sonra bu sözlerine pişman olacağını bildiğim AKP’li hanımefendiye yazarak, hakaret etmeden sesleniyorum.
YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
BİNDİK BİR ALAMETE… - 16/01/2019
Yaşanan işsizlik krizinin önümüzdeki süreçte sadece ekonomik sonuçlarıyla değil siyasi gerilimleri de gündeme getirecektir.
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN - 06/12/2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.
SENİ DE ÖYLE ANSINLAR! - 11/11/2018
‘Halka yalan söylemek suçtur’ ilkesini her koşulda yerine getireceğime söz vermiş biri olarak amiyane tabirle ‘o topa girme, bu topu ıskala’ konularını da sıcak bakmam.
 Devamı