• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
MEHMET DANİŞ NE İÇİN KENDİNİ FEDA EDECEK?
06/12/2013

 

AKP Genel Başkanı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da Marmara  Bölgesi Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Her açıklama öncesinde tanıtım filmleri gösterime girdi. Sıra Çanakkale’ye geldi. Bir çok kişi gibi ben de “Çanakkale adayımız Mehmet Daniş’tir” diyeceğine emindim…

Başbakan Erdoğan, önce Çanakkale ile ilgili yapılan yatırımları anlattı. Özellikle Yarımadayı ihya ettiklerini 50 milyon lira harcandığını, anıtların yıkılmak üzere olduğunu ve yol dahi bulunmadığını söyledi…

Hizmetleri anlatmaya başlamışken Sayın Başbakan’ın “Çanakkale’ye 18 termik santral için başvuru yapıldı, bakın Kazdağlarını altıncılar nasıl kazıyor? Memleketin her yerinde maden aranıyor. Enerji nakil hatları meyve bahçeleri dahil her yerden geçiyor. Çan-Çanakkale yolu bitmedi diyen yalancıdır? Erenköy viyadüğü çökmedi? Orda başka konu var, sonra anlatırım. Lapseki’de yol da çökmedi. Sağlam olsun diye deneme yaptık” demesini bekliyordum ancak beklentim olmadı…

Başbakan Erdoğan anlatımını bitirdikten sonra aynen şöyle dedi. (Aynen diyorum  kayıtlara bakabilirsiniz diye) “ Çanakkale’de fedakârlık dedik. Bir fedakârlıkta burada yapıyoruz. Adayımız Milletvekilimiz Mehmet Daniş"

Başbakan Erdoğan, Çanakkale Belediye Başkan adayı Mehmet Daniş, Ak Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir ve İl Başkanı Muzaffer Kutlu ile birlikte salondakileri selamladı.

Hayırlı olsun…

Buraya kadar anladım da…

“Fedakarlık” ne demek?

Bunu anlamadım?

Feda etmekten mi geliyor sözcüğün kökü?

Baktım emin olmak için …

“Fedakârlık; özveri: fedakârlık, adı üzerinde, biri ya da bir şey için kendini feda etmek demektir”

“biri ya da bir şey için” 

O zaman Başbakan’ın anlatımını “AKP bir milletvekilini Çanakkale Belediye Başkanlığı için feda etti” diye okuyabilirmiyiz ya da anlayabilir miyiz?

Ya da, “ AKP milletvekili Mehmet Daniş vekillik süresinin dolmasına daha zaman olmasına rağmen Çanakkale için vekilliğini feda ederek belediye başkan adayı olmayı kabul etti” diye mi anlamlandırmalıyız?

Veya, “AKP Milletvekili  Mehmet Daniş  partisine Çanakkale’yi kazandırmak adına kendini feda etti” şeklinde mi anlamalıyız?

 “Bir fedakarlıkta burada yapıyoruz”

Feda etmek!!!

Çözemedim bu işi…

Siz ne dersiniz Memleket okuru? Bilen bana anlatsın… Biraz odun kafalıyım da.. (Makarna ve kömür kafalı değilim şükür)

 

Sağlıcakla kalın…

Not: Siz siz olun sakın “Binlerce Mehmet Çanakkale için kendini feda etti. Bir Mehmet daha feda olsun” cümlesini kurup ‘vatan-millet-Sakarya” edebiyatı yapmaya kalkmayın. Çünkü o cümle tarihte farklı, siyasette daha farklı bir noktaya çıkar.3222 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KRALI DA KANDIRIYORLAR, SARAYI DA SOYUYORLAR - 29/01/2020
Olsun; yine de Allah devlete millete zeval vermesin…
SİZİN GÜNDEMİNİZ NE? - 19/01/2020
Ülke gündemi, Çanakkale gündemi anlık olarak değişiyor. Gerçi gündemin değişmesi tespitim sizin bakış açınıza, çevrenizdeki konularla ne kadar ilgili olduğunuza da bağlı.
BİLMEM ANLATABİLİYOR MUYUM? - 06/01/2020
2020 yılına nasıl girdik? İyi dileklerle...
EKONOMİ TIKIRINDA - 30/11/2019
Enflasyon rakamları açıklanıyor… “İçinde at nalı da var” diyorlar…
BAYRAMİÇ KAYMAKAMLIĞI SORUŞTURMA AÇACAK MI? - 04/11/2019
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde üst üste ‘tartışmalı’ değerlendirmesi yapılan konular gündeme gelmeye başladı. ‘Tartışmalı’ sözcüğünün hafif kaldığını biliyorum ‘provokasyon’ diyenler de var ancak
KONUŞMAK YA DA SESSİZ KALMAK - 13/10/2019
Konuşuyoruz… Konuşuyoruz… Yine konuşuyoruz…
ŞİMDİLİK, ÇANAKKALE HAİNİYİM - 04/09/2019
Vatan haini kime denir? Ülkesinin yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimseye...
YEDİYSEK CEBİMİZDEN, HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN… - 13/08/2019
Hiç böyle yazıya ‘girizgah’ yapayım diye uğraşmayacağım. Bodoslama konuya girip her zaman olduğu gibi takdiri okura, Çanakkale halkına bırakacağım.
ÇARESİZ OLMAYIN ÇARE SİZ OLUN! - 25/07/2019
anakkale’nin içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı’nın su havzasında işletime geçmek için hazırlıklarını tamamlamaya çalışan Kirazlı Balaban’daki Kanadalı altın ve gümüş işletmesi şu an için en büyük sorun.
 Devamı