• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
ŞERİAT DEVLETİNE DOĞRU
30/11/2013

 

           Merhabalar efendim,

           Her zaman ırkçılığın zararlarından bahseden benim gibi evrensel düşünüşe gönül verenler, şeriat zorlamaları başladığında yaşam tarzımızın da tehlikede olduğunu fark edip beterin beterini gördük. Artık irticacılar dışında herkese birleşelim çağrısı yapıyoruz.

           Kadınları aşağılık yaratık ve cinsel tatmin aracı olarak gören yobazlar her gün yeni saçmalıklarla karşımıza çıkıyorlar. Eğitimde kız erkek okullarının tamamen ayrılmasına yeşil ışık yakılması, çocuk gelinlerin-taciz ve tecavüzlerin- kadın cinayetlerinin sayısının hızlı artışı bir kadın olarak beni ürkütüyor. Ne güzel bir hayat yaşadığımı düşünüp gülümsüyorum ama çocuklarımızı gelecekte nelerin beklediği aklıma gelince gülümsemem yarım kalıyor.        

            Aslında elbette cins ayırımı dışında da çok ağır insan hakları ihlalleri; abartılı ve kanıtsız cezalar-şiddete dayalı önlemler-diktatörce uygulamalar tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Çağdaşlıktan geriye dönüşü artık durduramayabiliriz kaygısı yaşamaya başladık.  Bu satırları yazarken halkımızın, ülkemizi bölen-satan-hurafelere yönelen hainleri fark etmesinden ve önümüzdeki seçimlerde yalnızca “İnsanca bir yaşam” diyenlerin yönetimi almasından başka umudum kalmadı.

            Suudi Arabistan’da bir din adamının bakire olmadığı gerekçesiyle 5 yaşındaki öz kızına tecavüz edip öldürmesi beni hasta ediyor. Ne denebilir ki!

           Son terapilerimden birinde bir tarikat mensubunun çocuk pornosu ve sübyancılıkla(pedofili) ilgili söylediklerine ise resmen çıldırıyorum. Freud’un dediği gibi bu adamların aklı gerçekten sadece cinsellik ve saldırganlık üzerine çalışıyor. Zevk alabilmek için yapılan her şeyi normal bir hak olarak görüyorlar. İnsanlık gerçekten ölmüş, suratına tükürmemek için kendimi zor tutuyorum. Terapiyi yarım bırakıp adamı kovuyorum. Bu ilkel cahil cühela takımının bizim hayatımızı yönetmesine ve yönlendirmeye kalkmasına asla izin veremeyiz. Dinde acilen çağa göre açıklama gerekiyor yoksa savunulacak-inanılacak hali kalmayacak. Rönesans-Reform yenilikleri doğu toplumlarını fazla etkileyememiş demek ki!

              Son yazılarımda sürekli bu konulara yükleniyorum, yakınlarım başıma bir şey gelmesinden çekiniyorlar. Hayatın sonu nasılsa ölüm, yaşarken ölmekten beter ne olabilir ki?

               Bizim istediğimiz belli; vatanımızda tam bağımsız ve özgür olarak, her türlü ayrımcılığa karşı çıkarak, emeğimizin karşılığını alarak kardeşçe yaşamak!

               Hadi bakalım, yeniden militanlık günlerimize dönme zamanı geldi. Halkımızla bütünleşerek çok yönlü savaşacağız. GEZİ DİRENİŞİNDE YAKILAN DİRENİŞ MEŞALESİ SÖNMEMELİ!

               Parolamız belli: YA DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK YA DA ÖLÜM!

               Hoşça kalın efendim.2020 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
 Devamı