• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
ŞERİAT DEVLETİNE DOĞRU
30/11/2013

 

           Merhabalar efendim,

           Her zaman ırkçılığın zararlarından bahseden benim gibi evrensel düşünüşe gönül verenler, şeriat zorlamaları başladığında yaşam tarzımızın da tehlikede olduğunu fark edip beterin beterini gördük. Artık irticacılar dışında herkese birleşelim çağrısı yapıyoruz.

           Kadınları aşağılık yaratık ve cinsel tatmin aracı olarak gören yobazlar her gün yeni saçmalıklarla karşımıza çıkıyorlar. Eğitimde kız erkek okullarının tamamen ayrılmasına yeşil ışık yakılması, çocuk gelinlerin-taciz ve tecavüzlerin- kadın cinayetlerinin sayısının hızlı artışı bir kadın olarak beni ürkütüyor. Ne güzel bir hayat yaşadığımı düşünüp gülümsüyorum ama çocuklarımızı gelecekte nelerin beklediği aklıma gelince gülümsemem yarım kalıyor.        

            Aslında elbette cins ayırımı dışında da çok ağır insan hakları ihlalleri; abartılı ve kanıtsız cezalar-şiddete dayalı önlemler-diktatörce uygulamalar tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Çağdaşlıktan geriye dönüşü artık durduramayabiliriz kaygısı yaşamaya başladık.  Bu satırları yazarken halkımızın, ülkemizi bölen-satan-hurafelere yönelen hainleri fark etmesinden ve önümüzdeki seçimlerde yalnızca “İnsanca bir yaşam” diyenlerin yönetimi almasından başka umudum kalmadı.

            Suudi Arabistan’da bir din adamının bakire olmadığı gerekçesiyle 5 yaşındaki öz kızına tecavüz edip öldürmesi beni hasta ediyor. Ne denebilir ki!

           Son terapilerimden birinde bir tarikat mensubunun çocuk pornosu ve sübyancılıkla(pedofili) ilgili söylediklerine ise resmen çıldırıyorum. Freud’un dediği gibi bu adamların aklı gerçekten sadece cinsellik ve saldırganlık üzerine çalışıyor. Zevk alabilmek için yapılan her şeyi normal bir hak olarak görüyorlar. İnsanlık gerçekten ölmüş, suratına tükürmemek için kendimi zor tutuyorum. Terapiyi yarım bırakıp adamı kovuyorum. Bu ilkel cahil cühela takımının bizim hayatımızı yönetmesine ve yönlendirmeye kalkmasına asla izin veremeyiz. Dinde acilen çağa göre açıklama gerekiyor yoksa savunulacak-inanılacak hali kalmayacak. Rönesans-Reform yenilikleri doğu toplumlarını fazla etkileyememiş demek ki!

              Son yazılarımda sürekli bu konulara yükleniyorum, yakınlarım başıma bir şey gelmesinden çekiniyorlar. Hayatın sonu nasılsa ölüm, yaşarken ölmekten beter ne olabilir ki?

               Bizim istediğimiz belli; vatanımızda tam bağımsız ve özgür olarak, her türlü ayrımcılığa karşı çıkarak, emeğimizin karşılığını alarak kardeşçe yaşamak!

               Hadi bakalım, yeniden militanlık günlerimize dönme zamanı geldi. Halkımızla bütünleşerek çok yönlü savaşacağız. GEZİ DİRENİŞİNDE YAKILAN DİRENİŞ MEŞALESİ SÖNMEMELİ!

               Parolamız belli: YA DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK YA DA ÖLÜM!

               Hoşça kalın efendim.Paylaş | | Yorum Yaz
1779 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
KİŞİLİĞİMİZİN İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ - 02/03/2019
Kendinizi objektif olarak tanıyor musunuz? İnsan ilişkilerinde zorlayıcı taraflarınızı biliyor musunuz? Deneyimlerimi de ekleyerek üç temel gruptan hangisine yakın olduğumuzu ve ne gibi sıkıntılara hazır olmamız gerektiğini sorgulamak istiyorum:
İYİ HİSSETMEMİZİ SAĞLAYAN HORMONLAR - 17/11/2018
Yaşam gittikçe zorlaşıyor, maddi manevi sıkıntılar artıyor. Toplumsal olarak gittikçe geriliyoruz, zihniyet olarak ne yazık ki ortaçağ karanlığındayız.
İNSAN İLİŞKİLERİNDE DOĞRU VE YANLIŞLAR - 22/09/2018
İnsanız, hepimiz bazen özellikle duygusal konularda zorlanırız ve beynimiz kısa devre yapıverir. Ardından, korkular, panik atak, endişeler, kaygı bozuklukları, öfke patlamaları, takıntılar, depresyonlar…
YARGILAMA, ÖNYARGI ve DOĞRU ÜSLUP SORUNU - 03/04/2018
nsanları anlayıp dinlemeden eleştirme, suçlama ve önyargı oluşturarak dışlama beynimizin tuhaf özelliklerindendir. Kusurlu düşünce şemaları yani önceden edindiğimiz deneyimleri hatalı
DOĞRU ZAMAN- DOĞRU YER- DOĞRU KİŞİ MESELESİ - 13/02/2018
Ne zaman ne yapacağımızı, nerede olmamız gerektiğini, kimlere güvenebileceğimizi bilmek iyi ve mutlu hissetmemizi sağlar.
MUTLU OLMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? - 10/01/2018
Danimarka dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı yer, şu basit mutluluk kurallarıyla(hygge-höge felsefesi) biz de mutlu olmayı deneyebiliriz:
ÖNEMLİ ÖNYARGI ÖRNEKLERİ - 25/02/2017
Önyargılar beynimize yerleşmiş kusurlu düşünce şemalarıdır. Çoğunluğu çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yerleşir. Saçma olduğunu bilsek bile kendimize engel olamadığımız hatalı duygu,
ŞİDDETİN KAYNAĞI VE MÜCADELE YOLLARI - 26/11/2016
Merhabalar dostum
 Devamı