• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
NASIL YOK OLMAYIZ?
05/11/2013

 

Merhabalar efendim,

Çevremiz negatif enerji ile sarılmış durumda ve doğa katliamları yüzünden canlı hayat yok oluyor. Yurdumuzdaki baskıcı-ilkel-savaş meraklısı yönetimler yüzünden, özgür düşünce-bilim-sanat ve felsefe bitiyor.

Temel güdümüz olan YAŞAMA GÜDÜMÜZ tehlike sinyali verirken başka konulara yönelemeyiz. Yaşam tarzımıza saldırı; açlık-susuzluk-yavrularımızı koruyamama-iyi yaşayamama-baskı hissetme vb. korkularımızı arttırır. Bunun sonucunda da endişe- depresyon-takıntı-panik kaçınılmazdır.

Öyleyse öncelikle daha çok DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK talebimiz olmalı, siyasi çabalarımız bizi güçlendirmeli, umudumuzu arttırmalı ki yaşayabilelim.

Örneğin; yerel seçimler için kararımızı verip bocalamaktan kurtulmamız iyi bir başlangıç olacaktır. Barışın Kentinde rahatça yaşamamızı sürdürebilmemiz için, yapılan olumlu çalışmaları sahiplenmeliyiz. Başkanımız Ülgür Gökhan’ın başarılı belediye başkanları arasında ön sıralarda olduğunu hepimiz biliyoruz. Eski Milletvekilimiz-Başkanımız İsmail Özay, birikimli ve cesur kişiliğiyle tanınmıştır. Cem Belli ise siyasette sağlam adımlarla ilerlemiştir ve çok iyi bir ekiple çalışmaktadır. Yani CHP gerçekten çok değerli bir adayla yoluna devam edecek ve ilimizde sosyal demokrat anlayış güçlenecektir. AKP BOŞUNA MEYDAN OKUYUP DURMASIN!

Belediye meclis üyelerimizi belirlerken de özellikle KADIN adaylarımızın hizmetlerini objektif olarak değerlendirmeli ve duygusal davranmamalıyız. Yönetimlerde ve kollarda aktif çalışanlar hak ettiği yeri bulmalıdır. İl Kadın Kolu Başkanlığı döneminde etkinlikleri ve çalışkanlığıyla takdir toplayan arkadaşım Ayşe Engin Yılmaz’ı, ÇYDD-CHP yönetimlerinde özveriyle çalışan arkadaşım Ümmühan Kaptan’ı, yıllardır hem kadın kollarında hem de il yönetiminde çalışan arkadaşım Emine Köse’yi ve diğer kadınları unutmayalım. KADINLAR YOK EDİLMESİN!

ÇEVRE deyince şu anda aklımıza KURŞUNLU köylülerinin açlık eylemi gelmeli, onların yanında olmalı ve çadırımızı alıp gitmeliyiz. DOĞAMIZ KORUNSUN!

Şimdi gelelim kendimizi toparlamak için özel hayatımızda neler yapabileceğimiz konusuna:

Cesaretimizi toplayıp, başarabileceğimize inanarak DERİN BİR NEFES ALALIM. İç konuşma yoluyla, içimizdeki negatif sesi susturup pozitif sesi güçlendirmeyi öğrenelim.

Önce sevelim-güvenelim-sorunları dürüstçe konuşalım ve sevdiklerimizle yoğun zaman geçirmeyi sağlayalım. Elbette bunu yapabilmemiz için karşımızdaki kişilerin de çaba göstermesi gerekiyor. Bizi kıran sevdiklerimizi suçlayarak bir kalemde silmek yerine bağışlamayı deneyelim. Bir zamanlar bizim için yaptıklarını hatırlamak ve şu anda onun zor durumda olabileceğini düşünmek takıntılarımızı azaltacaktır. Şu anda onun ölüm haberini alabileceğimizi unutmayalım. HELE KAPİTALİST SİSTEMİN GEREĞİ OLARAK BİZİ ROBOTLAŞTIRAN PARASAL HESAPLARA ASLA GİRİLMESİN!

Duygusal boşluğa düştüysek, şiddet varsa ve çabalarımız sonuçsuz kalıyorsa yollarımızı ayırarak özgüvenimizi kaybetmeden yeni hayatlara yönelelim.

Mutlaka hobimiz olmalı, spor ve sanatla ilgilenmeli, görünüşümüzü düzeltmeliyiz.

Örneğin sevdiğimiz biriyle gün doğumu ya da gün batımında yürüyüş yapmak sihirli bir değnek gibi canlanmamızı sağlar. EŞİM VE TORUNUM GÖLGE ile yaptığım doğa yürüyüşlerinden biliyorum, inanın antidepresan etkisi yaratıyor ve kalıcı oluyor.

SAĞLIĞIMIZ, HUZURUMUZ VE MUTLULUĞUMUZ İLKEL ANLAYIŞLARA KURBAN EDİLMESİN!

Sonuç; ailemizden başlayarak İNSANCA BİR YAŞAM için elimizi taşın altına koymazsak, çaba sarf etmezsek YOK OLURUZ.

Hoşça kalın efendim.

 



1995 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
 Devamı