• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
NASIL YOK OLMAYIZ?
05/11/2013

 

Merhabalar efendim,

Çevremiz negatif enerji ile sarılmış durumda ve doğa katliamları yüzünden canlı hayat yok oluyor. Yurdumuzdaki baskıcı-ilkel-savaş meraklısı yönetimler yüzünden, özgür düşünce-bilim-sanat ve felsefe bitiyor.

Temel güdümüz olan YAŞAMA GÜDÜMÜZ tehlike sinyali verirken başka konulara yönelemeyiz. Yaşam tarzımıza saldırı; açlık-susuzluk-yavrularımızı koruyamama-iyi yaşayamama-baskı hissetme vb. korkularımızı arttırır. Bunun sonucunda da endişe- depresyon-takıntı-panik kaçınılmazdır.

Öyleyse öncelikle daha çok DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK talebimiz olmalı, siyasi çabalarımız bizi güçlendirmeli, umudumuzu arttırmalı ki yaşayabilelim.

Örneğin; yerel seçimler için kararımızı verip bocalamaktan kurtulmamız iyi bir başlangıç olacaktır. Barışın Kentinde rahatça yaşamamızı sürdürebilmemiz için, yapılan olumlu çalışmaları sahiplenmeliyiz. Başkanımız Ülgür Gökhan’ın başarılı belediye başkanları arasında ön sıralarda olduğunu hepimiz biliyoruz. Eski Milletvekilimiz-Başkanımız İsmail Özay, birikimli ve cesur kişiliğiyle tanınmıştır. Cem Belli ise siyasette sağlam adımlarla ilerlemiştir ve çok iyi bir ekiple çalışmaktadır. Yani CHP gerçekten çok değerli bir adayla yoluna devam edecek ve ilimizde sosyal demokrat anlayış güçlenecektir. AKP BOŞUNA MEYDAN OKUYUP DURMASIN!

Belediye meclis üyelerimizi belirlerken de özellikle KADIN adaylarımızın hizmetlerini objektif olarak değerlendirmeli ve duygusal davranmamalıyız. Yönetimlerde ve kollarda aktif çalışanlar hak ettiği yeri bulmalıdır. İl Kadın Kolu Başkanlığı döneminde etkinlikleri ve çalışkanlığıyla takdir toplayan arkadaşım Ayşe Engin Yılmaz’ı, ÇYDD-CHP yönetimlerinde özveriyle çalışan arkadaşım Ümmühan Kaptan’ı, yıllardır hem kadın kollarında hem de il yönetiminde çalışan arkadaşım Emine Köse’yi ve diğer kadınları unutmayalım. KADINLAR YOK EDİLMESİN!

ÇEVRE deyince şu anda aklımıza KURŞUNLU köylülerinin açlık eylemi gelmeli, onların yanında olmalı ve çadırımızı alıp gitmeliyiz. DOĞAMIZ KORUNSUN!

Şimdi gelelim kendimizi toparlamak için özel hayatımızda neler yapabileceğimiz konusuna:

Cesaretimizi toplayıp, başarabileceğimize inanarak DERİN BİR NEFES ALALIM. İç konuşma yoluyla, içimizdeki negatif sesi susturup pozitif sesi güçlendirmeyi öğrenelim.

Önce sevelim-güvenelim-sorunları dürüstçe konuşalım ve sevdiklerimizle yoğun zaman geçirmeyi sağlayalım. Elbette bunu yapabilmemiz için karşımızdaki kişilerin de çaba göstermesi gerekiyor. Bizi kıran sevdiklerimizi suçlayarak bir kalemde silmek yerine bağışlamayı deneyelim. Bir zamanlar bizim için yaptıklarını hatırlamak ve şu anda onun zor durumda olabileceğini düşünmek takıntılarımızı azaltacaktır. Şu anda onun ölüm haberini alabileceğimizi unutmayalım. HELE KAPİTALİST SİSTEMİN GEREĞİ OLARAK BİZİ ROBOTLAŞTIRAN PARASAL HESAPLARA ASLA GİRİLMESİN!

Duygusal boşluğa düştüysek, şiddet varsa ve çabalarımız sonuçsuz kalıyorsa yollarımızı ayırarak özgüvenimizi kaybetmeden yeni hayatlara yönelelim.

Mutlaka hobimiz olmalı, spor ve sanatla ilgilenmeli, görünüşümüzü düzeltmeliyiz.

Örneğin sevdiğimiz biriyle gün doğumu ya da gün batımında yürüyüş yapmak sihirli bir değnek gibi canlanmamızı sağlar. EŞİM VE TORUNUM GÖLGE ile yaptığım doğa yürüyüşlerinden biliyorum, inanın antidepresan etkisi yaratıyor ve kalıcı oluyor.

SAĞLIĞIMIZ, HUZURUMUZ VE MUTLULUĞUMUZ İLKEL ANLAYIŞLARA KURBAN EDİLMESİN!

Sonuç; ailemizden başlayarak İNSANCA BİR YAŞAM için elimizi taşın altına koymazsak, çaba sarf etmezsek YOK OLURUZ.

Hoşça kalın efendim.

 Paylaş | | Yorum Yaz
1472 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
KİŞİLİĞİMİZİN İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ - 02/03/2019
Kendinizi objektif olarak tanıyor musunuz? İnsan ilişkilerinde zorlayıcı taraflarınızı biliyor musunuz? Deneyimlerimi de ekleyerek üç temel gruptan hangisine yakın olduğumuzu ve ne gibi sıkıntılara hazır olmamız gerektiğini sorgulamak istiyorum:
İYİ HİSSETMEMİZİ SAĞLAYAN HORMONLAR - 17/11/2018
Yaşam gittikçe zorlaşıyor, maddi manevi sıkıntılar artıyor. Toplumsal olarak gittikçe geriliyoruz, zihniyet olarak ne yazık ki ortaçağ karanlığındayız.
İNSAN İLİŞKİLERİNDE DOĞRU VE YANLIŞLAR - 22/09/2018
İnsanız, hepimiz bazen özellikle duygusal konularda zorlanırız ve beynimiz kısa devre yapıverir. Ardından, korkular, panik atak, endişeler, kaygı bozuklukları, öfke patlamaları, takıntılar, depresyonlar…
YARGILAMA, ÖNYARGI ve DOĞRU ÜSLUP SORUNU - 03/04/2018
nsanları anlayıp dinlemeden eleştirme, suçlama ve önyargı oluşturarak dışlama beynimizin tuhaf özelliklerindendir. Kusurlu düşünce şemaları yani önceden edindiğimiz deneyimleri hatalı
DOĞRU ZAMAN- DOĞRU YER- DOĞRU KİŞİ MESELESİ - 13/02/2018
Ne zaman ne yapacağımızı, nerede olmamız gerektiğini, kimlere güvenebileceğimizi bilmek iyi ve mutlu hissetmemizi sağlar.
MUTLU OLMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? - 10/01/2018
Danimarka dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı yer, şu basit mutluluk kurallarıyla(hygge-höge felsefesi) biz de mutlu olmayı deneyebiliriz:
ÖNEMLİ ÖNYARGI ÖRNEKLERİ - 25/02/2017
Önyargılar beynimize yerleşmiş kusurlu düşünce şemalarıdır. Çoğunluğu çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yerleşir. Saçma olduğunu bilsek bile kendimize engel olamadığımız hatalı duygu,
ŞİDDETİN KAYNAĞI VE MÜCADELE YOLLARI - 26/11/2016
Merhabalar dostum
 Devamı