• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
CHP GÖNÜLLÜLERİNE SEÇİM UYARILARI
07/08/2013

 

 

Merhabalar efendim,

 

Halkımızın ve ülkemizin bölünmesi çalışmaları ile komşularımızla savaş olasılıklarının gölgesinde yapılacak olan seçimler gerçekten tarihi önem taşımaktadır. Gezi parkı direnişiyle başlayan tepkileri de göz önünde bulundurduğumuzda doğru tavırlar belirlemenin hayati önemi çok açıktır.

 

İktidarda bulunan AKP, kendi içinde özellikle cemaat sürtüşmeleri yüzünden sıkıntılıdır. Hele Gezi Parkı direnişindeki vahşi saldırıların ve son Silivri cezalarının “Adalet yok” mesajı vermesi bardağı taşıran damla olmuştur. TÜM DÜNYADA MASKESİ DÜŞEN BİR İKTİDARIN SONU GÖRÜNMÜŞTÜR.

 

Ana muhalefet partisi CHP ise öncelikli tehlikenin “İrtica ve Bağımsızlığın kaybedilmesi” olduğu geniş kitlelerce anlaşılmaya başlandığı için şansını arttırmış durumdadır. Ancak hepimiz biliyoruz ki geri kalmış ülkelerde bir rüzgâr eser ve bir günde bile çok şey değişir. Öyleyse yapılması gereken, doğru adaylarla birlikte doğru stratejilerle ve çok çalışmaktır.

 

Genel Merkez güçlü bir ekiple iş başındadır. Eleştiriler elbette olacaktır ama kimse öfkesine kapılıp partiyi sarsacak açıklamalar yapmamaya özen gösteriyor. HALKA GÜVEN VEREN BU GÖRÜNÜM BOZULMAMALI, HEP BİRLİKTE SEÇİME ODAKLANILMALIDIR.

 

İllerde ise durum biraz daha karmaşık, adaylar birbirine duydukları geçmişe dayalı öfkelerini bastıramıyor ve olmaması gereken açıklamalar yapabiliyorlar. Artık herkes anlamış olmalı; insanlar negatif enerjiden bunaldı, saldırganlık ters teper. El ele, güler yüzlü, kararlı ve pozitif bir görünüm gerekiyor. Yarış çok güzel ama bittiğinde hepimiz kazanan aday ile birlikte çalışmaya hazır olmalıyız.

 

Çanakkale’de CHP, üç aday adayı ile yarışa başlıyor. Üçü de Belediye Başkanlığını çok güzel yürütebilecek birikime ve deneyime sahipler. Ama keşke aynı oranda birikimli ve deneyimli bir kadın aday da olsaydı!

 

SON DÖNEMDE AĞIR BASAN GÖRÜŞ; BARIŞIN KENTİNDE YAŞAMAYA DEVAM ETMEKTİR. Milletvekilimiz Ali Sarıbaş’ın da aynı görüşte olduğunu görüyoruz. Çok değerli eşiyle birlikte halkla iç içe olmayı bir yaşam tarzı olarak gören Ülgür Gökhan başkanımızın göreve devam etmesine seviniriz. Kendisine eleştirileri değerlendirerek daha güçlü bir ekip oluşturmasını öneririm.

 

Eğer eski Başkanımız ve Milletvekilimiz İsmail Özay yarışı kazanacak olursa yine seviniriz. Entelektüel bilgisi, çalışkanlığı ve cesareti konusunda herkes hemfikirdir. Milletvekilimiz Serdar Soydan’ın da aynı görüşte olduğunu duyuyoruz. Kendisine eleştirileri önemseyerek çalışmalarını hızlandırmasını öneririm.

 

Eğer yeni ve genç aday Cem Belli ipi göğüslerse onu da destekleriz. İl yönetiminde aynı görüşte olanların çoğunlukta olduğu söyleniyor. Siyasette uzun zaman etkili görevlerde bulunarak piştiği ve enerjisiyle yeniliklere imza atacağı düşünülüyor. Kendisine eleştirileri bilerek projelerini açıklamaya hazırlanmasını öneririm.

 

CHP gönüllüsü dostlarım, lütfen partimizin zararına duygusal konuşma ve tavırları bırakalım. ADAYIMIZ KİM OLURSA OLSUN ortak hedef bellidir: ÖZGÜR, BARIŞ İÇİNDE ve ONURLU BİR YAŞAM!

 

AKP ye oy verenler de dâhil herkese gerçekleri anlatmak ve ÜLKEMİZİN ROTASINI KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇEVİRMEK İÇİN GÖREV BAŞINA!

 

Bayramınızı kutlar; aydınlık günlerde sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşamanızı dilerim.

 

Hoşça kalın efendim.Paylaş | | Yorum Yaz
1365 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
KİŞİLİĞİMİZİN İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ - 02/03/2019
Kendinizi objektif olarak tanıyor musunuz? İnsan ilişkilerinde zorlayıcı taraflarınızı biliyor musunuz? Deneyimlerimi de ekleyerek üç temel gruptan hangisine yakın olduğumuzu ve ne gibi sıkıntılara hazır olmamız gerektiğini sorgulamak istiyorum:
İYİ HİSSETMEMİZİ SAĞLAYAN HORMONLAR - 17/11/2018
Yaşam gittikçe zorlaşıyor, maddi manevi sıkıntılar artıyor. Toplumsal olarak gittikçe geriliyoruz, zihniyet olarak ne yazık ki ortaçağ karanlığındayız.
İNSAN İLİŞKİLERİNDE DOĞRU VE YANLIŞLAR - 22/09/2018
İnsanız, hepimiz bazen özellikle duygusal konularda zorlanırız ve beynimiz kısa devre yapıverir. Ardından, korkular, panik atak, endişeler, kaygı bozuklukları, öfke patlamaları, takıntılar, depresyonlar…
YARGILAMA, ÖNYARGI ve DOĞRU ÜSLUP SORUNU - 03/04/2018
nsanları anlayıp dinlemeden eleştirme, suçlama ve önyargı oluşturarak dışlama beynimizin tuhaf özelliklerindendir. Kusurlu düşünce şemaları yani önceden edindiğimiz deneyimleri hatalı
DOĞRU ZAMAN- DOĞRU YER- DOĞRU KİŞİ MESELESİ - 13/02/2018
Ne zaman ne yapacağımızı, nerede olmamız gerektiğini, kimlere güvenebileceğimizi bilmek iyi ve mutlu hissetmemizi sağlar.
MUTLU OLMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? - 10/01/2018
Danimarka dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı yer, şu basit mutluluk kurallarıyla(hygge-höge felsefesi) biz de mutlu olmayı deneyebiliriz:
ÖNEMLİ ÖNYARGI ÖRNEKLERİ - 25/02/2017
Önyargılar beynimize yerleşmiş kusurlu düşünce şemalarıdır. Çoğunluğu çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yerleşir. Saçma olduğunu bilsek bile kendimize engel olamadığımız hatalı duygu,
ŞİDDETİN KAYNAĞI VE MÜCADELE YOLLARI - 26/11/2016
Merhabalar dostum
 Devamı