• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
CHP GÖNÜLLÜLERİNE SEÇİM UYARILARI
07/08/2013

 

 

Merhabalar efendim,

 

Halkımızın ve ülkemizin bölünmesi çalışmaları ile komşularımızla savaş olasılıklarının gölgesinde yapılacak olan seçimler gerçekten tarihi önem taşımaktadır. Gezi parkı direnişiyle başlayan tepkileri de göz önünde bulundurduğumuzda doğru tavırlar belirlemenin hayati önemi çok açıktır.

 

İktidarda bulunan AKP, kendi içinde özellikle cemaat sürtüşmeleri yüzünden sıkıntılıdır. Hele Gezi Parkı direnişindeki vahşi saldırıların ve son Silivri cezalarının “Adalet yok” mesajı vermesi bardağı taşıran damla olmuştur. TÜM DÜNYADA MASKESİ DÜŞEN BİR İKTİDARIN SONU GÖRÜNMÜŞTÜR.

 

Ana muhalefet partisi CHP ise öncelikli tehlikenin “İrtica ve Bağımsızlığın kaybedilmesi” olduğu geniş kitlelerce anlaşılmaya başlandığı için şansını arttırmış durumdadır. Ancak hepimiz biliyoruz ki geri kalmış ülkelerde bir rüzgâr eser ve bir günde bile çok şey değişir. Öyleyse yapılması gereken, doğru adaylarla birlikte doğru stratejilerle ve çok çalışmaktır.

 

Genel Merkez güçlü bir ekiple iş başındadır. Eleştiriler elbette olacaktır ama kimse öfkesine kapılıp partiyi sarsacak açıklamalar yapmamaya özen gösteriyor. HALKA GÜVEN VEREN BU GÖRÜNÜM BOZULMAMALI, HEP BİRLİKTE SEÇİME ODAKLANILMALIDIR.

 

İllerde ise durum biraz daha karmaşık, adaylar birbirine duydukları geçmişe dayalı öfkelerini bastıramıyor ve olmaması gereken açıklamalar yapabiliyorlar. Artık herkes anlamış olmalı; insanlar negatif enerjiden bunaldı, saldırganlık ters teper. El ele, güler yüzlü, kararlı ve pozitif bir görünüm gerekiyor. Yarış çok güzel ama bittiğinde hepimiz kazanan aday ile birlikte çalışmaya hazır olmalıyız.

 

Çanakkale’de CHP, üç aday adayı ile yarışa başlıyor. Üçü de Belediye Başkanlığını çok güzel yürütebilecek birikime ve deneyime sahipler. Ama keşke aynı oranda birikimli ve deneyimli bir kadın aday da olsaydı!

 

SON DÖNEMDE AĞIR BASAN GÖRÜŞ; BARIŞIN KENTİNDE YAŞAMAYA DEVAM ETMEKTİR. Milletvekilimiz Ali Sarıbaş’ın da aynı görüşte olduğunu görüyoruz. Çok değerli eşiyle birlikte halkla iç içe olmayı bir yaşam tarzı olarak gören Ülgür Gökhan başkanımızın göreve devam etmesine seviniriz. Kendisine eleştirileri değerlendirerek daha güçlü bir ekip oluşturmasını öneririm.

 

Eğer eski Başkanımız ve Milletvekilimiz İsmail Özay yarışı kazanacak olursa yine seviniriz. Entelektüel bilgisi, çalışkanlığı ve cesareti konusunda herkes hemfikirdir. Milletvekilimiz Serdar Soydan’ın da aynı görüşte olduğunu duyuyoruz. Kendisine eleştirileri önemseyerek çalışmalarını hızlandırmasını öneririm.

 

Eğer yeni ve genç aday Cem Belli ipi göğüslerse onu da destekleriz. İl yönetiminde aynı görüşte olanların çoğunlukta olduğu söyleniyor. Siyasette uzun zaman etkili görevlerde bulunarak piştiği ve enerjisiyle yeniliklere imza atacağı düşünülüyor. Kendisine eleştirileri bilerek projelerini açıklamaya hazırlanmasını öneririm.

 

CHP gönüllüsü dostlarım, lütfen partimizin zararına duygusal konuşma ve tavırları bırakalım. ADAYIMIZ KİM OLURSA OLSUN ortak hedef bellidir: ÖZGÜR, BARIŞ İÇİNDE ve ONURLU BİR YAŞAM!

 

AKP ye oy verenler de dâhil herkese gerçekleri anlatmak ve ÜLKEMİZİN ROTASINI KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇEVİRMEK İÇİN GÖREV BAŞINA!

 

Bayramınızı kutlar; aydınlık günlerde sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşamanızı dilerim.

 

Hoşça kalın efendim.1562 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
 Devamı