• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
BASKI ALTINDAYIM YAZAMIYORUMMMM
18/06/2013

Vatandaşa göre kolay iş yazmak çizmek. Sitem ediyor bir okur “31 Mayıs’dan beri yazmıyorsun…Ayıp senin yaptığın…Sahte demokrat”

Eyvallah…

Doğrudur yazmıyorum…

Ama bir sor. De ki

Niye yazamıyorsun?

Cevabım; “Baskı altındayım, o nedenle yazamıyorum”

***

Şimdi düşünsene sitem eden sevgili Memleket okuru…

Senin gibi ben de etten kemikten biriyim. Basın kartım bile yok bu alemde. Bakma öyle ‘gazeteci ‘filan dediklerine bana .Felek değil iktidar vurdumu tokadı asgari 7 aydan başlıyor mapushane günleri. Bir de iktidar yalakalarının ihbarlarını,şikayetlerini eklersen düşün ne olacak halim?

O nedenle yazamıyorum sevgili okurum…

***

Yazabilseydim eğer;

Öncelikle;  Melih Gökçek'e sevimli görüneceğim diye ağzından çıkanları kulağı duymayan HaberTürk programcısı Erhan Çelik’i yazardım. Ne dedi programda “ Çok sayıda değil. 3 vatandaşımız öldü” dedi. Çok değil yaniiii.. 3 sayısından yola çıkıp soralım. Programcı(!) Erhan Çelik Kanal 7’den Haber Türk’e transfer oldun. Şimdide TMSF’nin el koyduğu bir TV’nin başına geçecekmişsin. Hayırlı olsun da senin annen,baban ve kızkardeşin ölse “çok sayıda değil üç vatandaşımız öldü diyebilir misin veya öyle deseler ne dersin?” 3 saniyelik şiddetli bir depremin içinde kalsan “3 saniye gibi kısa bir sürede” diye başlayan cümle kurabilir misin?

Neyse… 3 rakamı kadar başına 3 felaket gelsin de acıları anla emi programcı Erhan Çelik….

 ***           

Yazabilseydim eğer;

“Taksim’de üç proje var. Doğa, tarih ve trafiğin tamamen yerin altına indirilmesi. Taksim’e cami de yapacağız. Bunun iznini CHP Genel Başkanı’ndan ya da bu birkaç çapulcudan alacak değilim” diyen Başbakan Erdoğan’ın halkı aşağıladığını, kin ve düşmanlığı tahrik ettiğini yazardım. Başbakan Erdoğan’ın, “Şu anda evlerinde bizim zorla tuttuğumuz, bu ülkenin en az yüzde 50’si var. Biz onlara 'aman sabırlı olun sakın bu oyuna gelmeyin' diyoruz” sözleriyle halkı böldüğünü, kin, düşmanlık, korku ve panik yarattığını yazardım.

…ve şöyle derdim “ Birkaç çapulcu size selam söylüyor”

***              

Yazabilseydim eğer;

16 Haziran 2013 Çanakkale İskele Meydanı’nda ‘çapulcular’ın trafiği durdurma eyleminde son dakikada olan gruplar arası uyuşmazlığı yazardım. O gece tam 02.30’a kadar iskeledeydim. Gazeteciymişim ya elimde fotoğraf makinesi de vardı. Eve geç gelip uyuduğum için rüyamda 3 olayı çözemedim. 1- Eylemciler, eylemi bırakma saatini açıklamadan nasıl oluyorda deniz seferlerinin gece 23.00’da normale döneceği söylentisi yayılıyor.2- “Bayrak,halay,kürtçe müzik” tartışması çıktıktan sonra Çapulcularla birlikte iskelede sabahladığı üstündeki siyah deri monttan beli, jöleli genç niçin yeşil tişörtlü, elinde telsizi olan görevlinin peşine takılıp polis evine gidiyor ve sonra tekrar alana geri dönüyor. 3- Ben sadece ve sadece iskelede bir bankta elimde fotoğraf makinesi ile otururken taaaaaaaa 30 yıl önceki arkadaşım, ismini bile anımsamakta zorlandığım arkadaşım “gel seni eve bırakayım. Araba şurda “ diyor…

Çözemedim bu işleri bir türlü uykumdan, uyanınca da…

***

Yazabilseydim eğer sevgili okurum işte bunları yazardım. Duran adama müdahale edildiğini de yazardım emin ol. Amma lakin maruzatım var yazamıyorum. Unutmadan söyleyeyim. Öyle senin anlattığın gibi “Kepez çalkalanıyormuş. Skandal varmış. İki CHP’li Çin işi Japon işi, bunu yapan iki kişi, gibi konuları “yazamazdım” değil emin ol ki yazmazdım…

Bu yazıyı yazdığım saat 03.23. Yazımı yayına verip, kimlik kartımı ve evin anahtarını yanıma alıp sokağa çıkacağım ve ‘duran adam’ eylemi yapacağım.

Yerini söylemem, arada bul beni…Toplumda insan haklarına saygı göstererek asayişi sağlayan ve halkın güvenliğini koruyan kamu görevlisidir. Eyyy malımın,canımın,yılmaz savunucusu… Arada bul beni…

Yazamıyorum bak işte…

Padişah benim 3 vakte kadar idam fermanımı verir inşallah…

 Paylaş | | Yorum Yaz
1950 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

23 HAZİRAN’DAN SONRASI - 16/06/2019
31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ekonomistler, odalar, borsalar seçimin tamamlandığı bundan sonra ekonomiyi ön planda ele almanın zamanı olduğu çağrısında bulundular
AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ? - 16/05/2019
Duymamış gibi yaparsan ‘sağır sultan’ derler kızarsın. ‘Yazmak kamuoyunu bilgilendirmek lazım, görevim bu’ dersin; ‘Sen mi kurtarcan memleketi’ derler, daha da ileriye gidersen bi güzel eskitirler. Sorarsın, cevap vermezler... Onlar hep mutluluğun
KATİL AYAĞA KALK! - 20/04/2019
Konu, Çanakkale yerel basınına tüm görüşlerle birlikte yansıdı.
MEMLEKET SEVDANIZ YERİN DİBİNE BATSIN - 29/03/2019
İlayda Sevinç'in cansız bedeni, yapılan incelemenin ardından Ezine Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı…
NEDEN O HABERİ YAPMIŞIM? - 24/03/2019
Eleştirinin genel tanımını okuduktan sonra bu sözlerine pişman olacağını bildiğim AKP’li hanımefendiye yazarak, hakaret etmeden sesleniyorum.
YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
BİNDİK BİR ALAMETE… - 16/01/2019
Yaşanan işsizlik krizinin önümüzdeki süreçte sadece ekonomik sonuçlarıyla değil siyasi gerilimleri de gündeme getirecektir.
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN - 06/12/2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.
SENİ DE ÖYLE ANSINLAR! - 11/11/2018
‘Halka yalan söylemek suçtur’ ilkesini her koşulda yerine getireceğime söz vermiş biri olarak amiyane tabirle ‘o topa girme, bu topu ıskala’ konularını da sıcak bakmam.
 Devamı