• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
  

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
BASKI ALTINDAYIM YAZAMIYORUMMMM
18/06/2013

Vatandaşa göre kolay iş yazmak çizmek. Sitem ediyor bir okur “31 Mayıs’dan beri yazmıyorsun…Ayıp senin yaptığın…Sahte demokrat”

Eyvallah…

Doğrudur yazmıyorum…

Ama bir sor. De ki

Niye yazamıyorsun?

Cevabım; “Baskı altındayım, o nedenle yazamıyorum”

***

Şimdi düşünsene sitem eden sevgili Memleket okuru…

Senin gibi ben de etten kemikten biriyim. Basın kartım bile yok bu alemde. Bakma öyle ‘gazeteci ‘filan dediklerine bana .Felek değil iktidar vurdumu tokadı asgari 7 aydan başlıyor mapushane günleri. Bir de iktidar yalakalarının ihbarlarını,şikayetlerini eklersen düşün ne olacak halim?

O nedenle yazamıyorum sevgili okurum…

***

Yazabilseydim eğer;

Öncelikle;  Melih Gökçek'e sevimli görüneceğim diye ağzından çıkanları kulağı duymayan HaberTürk programcısı Erhan Çelik’i yazardım. Ne dedi programda “ Çok sayıda değil. 3 vatandaşımız öldü” dedi. Çok değil yaniiii.. 3 sayısından yola çıkıp soralım. Programcı(!) Erhan Çelik Kanal 7’den Haber Türk’e transfer oldun. Şimdide TMSF’nin el koyduğu bir TV’nin başına geçecekmişsin. Hayırlı olsun da senin annen,baban ve kızkardeşin ölse “çok sayıda değil üç vatandaşımız öldü diyebilir misin veya öyle deseler ne dersin?” 3 saniyelik şiddetli bir depremin içinde kalsan “3 saniye gibi kısa bir sürede” diye başlayan cümle kurabilir misin?

Neyse… 3 rakamı kadar başına 3 felaket gelsin de acıları anla emi programcı Erhan Çelik….

 ***           

Yazabilseydim eğer;

“Taksim’de üç proje var. Doğa, tarih ve trafiğin tamamen yerin altına indirilmesi. Taksim’e cami de yapacağız. Bunun iznini CHP Genel Başkanı’ndan ya da bu birkaç çapulcudan alacak değilim” diyen Başbakan Erdoğan’ın halkı aşağıladığını, kin ve düşmanlığı tahrik ettiğini yazardım. Başbakan Erdoğan’ın, “Şu anda evlerinde bizim zorla tuttuğumuz, bu ülkenin en az yüzde 50’si var. Biz onlara 'aman sabırlı olun sakın bu oyuna gelmeyin' diyoruz” sözleriyle halkı böldüğünü, kin, düşmanlık, korku ve panik yarattığını yazardım.

…ve şöyle derdim “ Birkaç çapulcu size selam söylüyor”

***              

Yazabilseydim eğer;

16 Haziran 2013 Çanakkale İskele Meydanı’nda ‘çapulcular’ın trafiği durdurma eyleminde son dakikada olan gruplar arası uyuşmazlığı yazardım. O gece tam 02.30’a kadar iskeledeydim. Gazeteciymişim ya elimde fotoğraf makinesi de vardı. Eve geç gelip uyuduğum için rüyamda 3 olayı çözemedim. 1- Eylemciler, eylemi bırakma saatini açıklamadan nasıl oluyorda deniz seferlerinin gece 23.00’da normale döneceği söylentisi yayılıyor.2- “Bayrak,halay,kürtçe müzik” tartışması çıktıktan sonra Çapulcularla birlikte iskelede sabahladığı üstündeki siyah deri monttan beli, jöleli genç niçin yeşil tişörtlü, elinde telsizi olan görevlinin peşine takılıp polis evine gidiyor ve sonra tekrar alana geri dönüyor. 3- Ben sadece ve sadece iskelede bir bankta elimde fotoğraf makinesi ile otururken taaaaaaaa 30 yıl önceki arkadaşım, ismini bile anımsamakta zorlandığım arkadaşım “gel seni eve bırakayım. Araba şurda “ diyor…

Çözemedim bu işleri bir türlü uykumdan, uyanınca da…

***

Yazabilseydim eğer sevgili okurum işte bunları yazardım. Duran adama müdahale edildiğini de yazardım emin ol. Amma lakin maruzatım var yazamıyorum. Unutmadan söyleyeyim. Öyle senin anlattığın gibi “Kepez çalkalanıyormuş. Skandal varmış. İki CHP’li Çin işi Japon işi, bunu yapan iki kişi, gibi konuları “yazamazdım” değil emin ol ki yazmazdım…

Bu yazıyı yazdığım saat 03.23. Yazımı yayına verip, kimlik kartımı ve evin anahtarını yanıma alıp sokağa çıkacağım ve ‘duran adam’ eylemi yapacağım.

Yerini söylemem, arada bul beni…Toplumda insan haklarına saygı göstererek asayişi sağlayan ve halkın güvenliğini koruyan kamu görevlisidir. Eyyy malımın,canımın,yılmaz savunucusu… Arada bul beni…

Yazamıyorum bak işte…

Padişah benim 3 vakte kadar idam fermanımı verir inşallah…

 Paylaş | | Yorum Yaz
1946 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
BİNDİK BİR ALAMETE… - 16/01/2019
Yaşanan işsizlik krizinin önümüzdeki süreçte sadece ekonomik sonuçlarıyla değil siyasi gerilimleri de gündeme getirecektir.
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN - 06/12/2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.
SENİ DE ÖYLE ANSINLAR! - 11/11/2018
‘Halka yalan söylemek suçtur’ ilkesini her koşulda yerine getireceğime söz vermiş biri olarak amiyane tabirle ‘o topa girme, bu topu ıskala’ konularını da sıcak bakmam.
HER TARAFTA BİZİM BORUMUZ ÖTÜYOR - 14/10/2018
‘FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı’ iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ve ev hapsinde olan ABD'li rahip Andrew Craig 12 Ekim Cuma günü yapılan duruşmada serbest kaldı
ANLATABİLDİĞİM KADAR - 04/10/2018
Bu günlerde Amerikan Danışma şirketi tartışılıyor. Adı: 'McKinsey'
DIŞ MİHRAKLAR - 11/08/2018
İşin uzmanları ekonomistlerin ‘Ekonomik krize doğru koşar adım gidiyoruz’ tespitinden sonra dövizdeki yükselişe çareler aranmaya başladı.
HALİ PÜR-MELAL’İMİZ… - 05/07/2018
Soğan,patates… 24 Haziran seçimi, vatandaşın geçimi… Dolar dütşer mi, yoksa yükselir mi? Kimin cebi dolar, kiminin cebi zaten Dolar… Kimin cebinden alıp kime verirsin?
YANGIN VAR - 11/06/2018
Dolar konusundaki ekonomi uzmanlarının görüşlerini kamuoyuna aktarıp ‘aman dikkatli olun’ çağrısı mı yapsam… “Yangın var’ başlığına uygun düşmem için…
 Devamı