• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
BASKI ALTINDAYIM YAZAMIYORUMMMM
18/06/2013

Vatandaşa göre kolay iş yazmak çizmek. Sitem ediyor bir okur “31 Mayıs’dan beri yazmıyorsun…Ayıp senin yaptığın…Sahte demokrat”

Eyvallah…

Doğrudur yazmıyorum…

Ama bir sor. De ki

Niye yazamıyorsun?

Cevabım; “Baskı altındayım, o nedenle yazamıyorum”

***

Şimdi düşünsene sitem eden sevgili Memleket okuru…

Senin gibi ben de etten kemikten biriyim. Basın kartım bile yok bu alemde. Bakma öyle ‘gazeteci ‘filan dediklerine bana .Felek değil iktidar vurdumu tokadı asgari 7 aydan başlıyor mapushane günleri. Bir de iktidar yalakalarının ihbarlarını,şikayetlerini eklersen düşün ne olacak halim?

O nedenle yazamıyorum sevgili okurum…

***

Yazabilseydim eğer;

Öncelikle;  Melih Gökçek'e sevimli görüneceğim diye ağzından çıkanları kulağı duymayan HaberTürk programcısı Erhan Çelik’i yazardım. Ne dedi programda “ Çok sayıda değil. 3 vatandaşımız öldü” dedi. Çok değil yaniiii.. 3 sayısından yola çıkıp soralım. Programcı(!) Erhan Çelik Kanal 7’den Haber Türk’e transfer oldun. Şimdide TMSF’nin el koyduğu bir TV’nin başına geçecekmişsin. Hayırlı olsun da senin annen,baban ve kızkardeşin ölse “çok sayıda değil üç vatandaşımız öldü diyebilir misin veya öyle deseler ne dersin?” 3 saniyelik şiddetli bir depremin içinde kalsan “3 saniye gibi kısa bir sürede” diye başlayan cümle kurabilir misin?

Neyse… 3 rakamı kadar başına 3 felaket gelsin de acıları anla emi programcı Erhan Çelik….

 ***           

Yazabilseydim eğer;

“Taksim’de üç proje var. Doğa, tarih ve trafiğin tamamen yerin altına indirilmesi. Taksim’e cami de yapacağız. Bunun iznini CHP Genel Başkanı’ndan ya da bu birkaç çapulcudan alacak değilim” diyen Başbakan Erdoğan’ın halkı aşağıladığını, kin ve düşmanlığı tahrik ettiğini yazardım. Başbakan Erdoğan’ın, “Şu anda evlerinde bizim zorla tuttuğumuz, bu ülkenin en az yüzde 50’si var. Biz onlara 'aman sabırlı olun sakın bu oyuna gelmeyin' diyoruz” sözleriyle halkı böldüğünü, kin, düşmanlık, korku ve panik yarattığını yazardım.

…ve şöyle derdim “ Birkaç çapulcu size selam söylüyor”

***              

Yazabilseydim eğer;

16 Haziran 2013 Çanakkale İskele Meydanı’nda ‘çapulcular’ın trafiği durdurma eyleminde son dakikada olan gruplar arası uyuşmazlığı yazardım. O gece tam 02.30’a kadar iskeledeydim. Gazeteciymişim ya elimde fotoğraf makinesi de vardı. Eve geç gelip uyuduğum için rüyamda 3 olayı çözemedim. 1- Eylemciler, eylemi bırakma saatini açıklamadan nasıl oluyorda deniz seferlerinin gece 23.00’da normale döneceği söylentisi yayılıyor.2- “Bayrak,halay,kürtçe müzik” tartışması çıktıktan sonra Çapulcularla birlikte iskelede sabahladığı üstündeki siyah deri monttan beli, jöleli genç niçin yeşil tişörtlü, elinde telsizi olan görevlinin peşine takılıp polis evine gidiyor ve sonra tekrar alana geri dönüyor. 3- Ben sadece ve sadece iskelede bir bankta elimde fotoğraf makinesi ile otururken taaaaaaaa 30 yıl önceki arkadaşım, ismini bile anımsamakta zorlandığım arkadaşım “gel seni eve bırakayım. Araba şurda “ diyor…

Çözemedim bu işleri bir türlü uykumdan, uyanınca da…

***

Yazabilseydim eğer sevgili okurum işte bunları yazardım. Duran adama müdahale edildiğini de yazardım emin ol. Amma lakin maruzatım var yazamıyorum. Unutmadan söyleyeyim. Öyle senin anlattığın gibi “Kepez çalkalanıyormuş. Skandal varmış. İki CHP’li Çin işi Japon işi, bunu yapan iki kişi, gibi konuları “yazamazdım” değil emin ol ki yazmazdım…

Bu yazıyı yazdığım saat 03.23. Yazımı yayına verip, kimlik kartımı ve evin anahtarını yanıma alıp sokağa çıkacağım ve ‘duran adam’ eylemi yapacağım.

Yerini söylemem, arada bul beni…Toplumda insan haklarına saygı göstererek asayişi sağlayan ve halkın güvenliğini koruyan kamu görevlisidir. Eyyy malımın,canımın,yılmaz savunucusu… Arada bul beni…

Yazamıyorum bak işte…

Padişah benim 3 vakte kadar idam fermanımı verir inşallah…

 2176 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KRALI DA KANDIRIYORLAR, SARAYI DA SOYUYORLAR - 29/01/2020
Olsun; yine de Allah devlete millete zeval vermesin…
SİZİN GÜNDEMİNİZ NE? - 19/01/2020
Ülke gündemi, Çanakkale gündemi anlık olarak değişiyor. Gerçi gündemin değişmesi tespitim sizin bakış açınıza, çevrenizdeki konularla ne kadar ilgili olduğunuza da bağlı.
BİLMEM ANLATABİLİYOR MUYUM? - 06/01/2020
2020 yılına nasıl girdik? İyi dileklerle...
EKONOMİ TIKIRINDA - 30/11/2019
Enflasyon rakamları açıklanıyor… “İçinde at nalı da var” diyorlar…
BAYRAMİÇ KAYMAKAMLIĞI SORUŞTURMA AÇACAK MI? - 04/11/2019
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde üst üste ‘tartışmalı’ değerlendirmesi yapılan konular gündeme gelmeye başladı. ‘Tartışmalı’ sözcüğünün hafif kaldığını biliyorum ‘provokasyon’ diyenler de var ancak
KONUŞMAK YA DA SESSİZ KALMAK - 13/10/2019
Konuşuyoruz… Konuşuyoruz… Yine konuşuyoruz…
ŞİMDİLİK, ÇANAKKALE HAİNİYİM - 04/09/2019
Vatan haini kime denir? Ülkesinin yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimseye...
YEDİYSEK CEBİMİZDEN, HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN… - 13/08/2019
Hiç böyle yazıya ‘girizgah’ yapayım diye uğraşmayacağım. Bodoslama konuya girip her zaman olduğu gibi takdiri okura, Çanakkale halkına bırakacağım.
ÇARESİZ OLMAYIN ÇARE SİZ OLUN! - 25/07/2019
anakkale’nin içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı’nın su havzasında işletime geçmek için hazırlıklarını tamamlamaya çalışan Kirazlı Balaban’daki Kanadalı altın ve gümüş işletmesi şu an için en büyük sorun.
 Devamı