• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
HER YER TAKSİM HER YER DİRENİŞ
03/06/2013

 

Merhabalar efendim,

Yazacak fazla bir şey yok aslında, şimdi eylem zamanı çünkü…

Bardağı taşıran damla böyle oluyor, insanların beyninde kısa devre yaptırana kadar üstüne gitmek bu işte…

Kırılma noktası denen ve halk isyanına dönüşen tepkiler tarihin iyiye doğru gidişine bu şekilde yön veriyor…

Herkese her yere saldırmak, sürekli suçlama dilini kullanmak, gücüne fazla güvenmek sonunda fanatik küçük bir grupla kala kalmak böyle başlıyor…

Gençlik özgürlüklerin ve insani değerlerin tehlikede oluğunu fark ettiği anda tüm enerjisi ve cesaretiyle savunmaya geçiyor…

Hiçbir çıkar gözetmeden yalnızca doğayı ve insanca yaşam hakkını kullanmak için; birbiriyle sürekli çekişenlerin bile bir anda kol kola girivermesine nasıl şaşırdınız değil mi? İNSANLIK ÖLMEMİŞ MEĞERSE SADECE ZAMANINI BEKLİYORMUŞUZ!

Bütün gücünüzle vahşice halkınıza saldırmanın bedelini ödeyeceksiniz elbette, faşizm hiçbir zaman kalıcı olamıyor biliyorsunuz değil mi?

İnsanların sabrının sonu yeni başlangıçların ilk adımı oluyor, karanlığa gidişe dur diyebileceğimizi gördük. İRTİCAYA VE EMPERYALİZME TESLİM OLMAMIŞIZ MEĞERSE AYDINLIK GÜNLERİ ÇOK ÖZLEMİŞİZ!

Şimdi doğru tavırlarla, sakin davranarak, haberleşerek ve nöbetleşerek her yeri Taksim her yeri direniş alanı yapmalıyız.

HAYDİ YALNIZ VE GÜZEL ÜLKEM GÖSTER KENDİNİ TÜM DÜNYAYA…BİR KEZ DAHA…

Hoşça kalın efendim.1821 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
 Devamı