• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
  

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
AKP’NİN EZBERCİ BAŞKANI
26/05/2013

 

   Çanakkale’de siyaset kimine göre sessiz, kimine göre de sessiz ve derinden yapılıyor. Siyasetin yapılış tarzına yüksek sesli eleştiriler yok gibi. Kent Konseyi halkın siyasilerden beklentilerini taslak halinde onaya sunacak. Bakalım halkın beklentisi ile siyasetçinin gündemi örtüşecek mi o zaman göreceğiz.

   AKP yerelde sessiz siyaset çizgisini izleyen iktidar partisi. Zaman zaman AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Adnan Öncü o sessizliği beyanatlarıyla bozuyor. Sayın Öncü’yü iki konuda kutluyorum. Birincisi partisinden bir çok kişi gazetecilerin karşısına geçip basın toplantısı düzenleyemeyip sadece mail atma yolunu tercih ederken o Aynalı Pazar’ın usta kalemi Murat Kıray’ın karşısına geçip sorularını cevapladı. İkincisi Sayın Öncü, oldukça soğukkanlı, mütevazi ve hukuk çizgisi içinde… Eleştirilere,mecazi anlatımlara saygısı var. Tebessümle karşılıyor eleştirileri…

Kutlama faslından sonra şimdi de yüksek hoşgörüye sığınarak iki konuda eleştireyim AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Adnan Öncü’yü… Kendilerinin cevap hakkı her zaman vardır..

Röportajda  AKP merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, CHP’lilerin halka yanlış bilgiler verdiğini ve AKP’yi öcü gibi gösterdiğini öne sürüyor. Öncü diyor ki;” Ben farkındayım sürekli yasaklar üzerinden bizi vuruyorlar. Kordonda rahat olacak mıyız? Rakı-balık yapabilecek miyiz? gibi… Kent halkının yaşamında değişiklik olmayacak ve hatta sömürülmeyecek diyebilirim”

Alkol yasaklarının gündemde olduğu gün böyle bir açıklama bence tam bir ezberden ibaret . Kent halkının yaşamında yerel yönetimde CHP var iken bile hükümet tarafından değişiklik oluyorsa AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Öncü’nün dediği ne kadar inandırıcı olabilir?

Öncü, devam ediyor röportajdaki anlatımına “Geçenlerde belediyenin ilginç bir soru geldi “Siz kazanırsanız bizi işten çıkaracak mısınız? Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız”

AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Adnan Öncü’nün “Biz” dediği AKP’nin ve bu yönetim anlayışının tümü. İşte size, bir ezber veya hamaset daha. 2009 yerel seçimlerinde Çan ilçesinde seçim kazanan AKP’li Başkan Abdurrahman Kuzu kaç işçiyi işten çıkardı biliyor musunuz? Hani kimsenin ekmeği ile oynamazdınız?

 

Ezberden vazgeçsek daha iyi olacak gibi… Ezber bazen ters tepebilir. Örneğin AKP Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’nün röportajda anlattıkları gibi. Örneğin AKP İl Başkanı Muzaffer Kutlu’nun  “4 Haziran 2013 tarihinde ihalesi yapılarak yaklaşık 1000 iş gününde tamamlanması öngörülen Yeni Devlet Hastanemiz hizmete girdiği andan itibaren tüm vatandaşlarımız insan onuruna yakışır bir şekilde her türlü sağlık hizmetlerinden faydalanma imkanı bulacaklardır” dediği gibi…

Siz böyle derseniz. Biri de çıkar, “Bu güne kadar Çanakkale’de sağlık hizmeti alan yüz binlerce insan neden insan onuruna yakışır bir hizmet alamadı?” sorusunu sorar.

Sordular da zaten…

O nedenle şu ezberi bıraksak diyorum…

Ne dersiniz?Paylaş | | Yorum Yaz
1794 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
BİNDİK BİR ALAMETE… - 16/01/2019
Yaşanan işsizlik krizinin önümüzdeki süreçte sadece ekonomik sonuçlarıyla değil siyasi gerilimleri de gündeme getirecektir.
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN - 06/12/2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.
SENİ DE ÖYLE ANSINLAR! - 11/11/2018
‘Halka yalan söylemek suçtur’ ilkesini her koşulda yerine getireceğime söz vermiş biri olarak amiyane tabirle ‘o topa girme, bu topu ıskala’ konularını da sıcak bakmam.
HER TARAFTA BİZİM BORUMUZ ÖTÜYOR - 14/10/2018
‘FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı’ iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ve ev hapsinde olan ABD'li rahip Andrew Craig 12 Ekim Cuma günü yapılan duruşmada serbest kaldı
ANLATABİLDİĞİM KADAR - 04/10/2018
Bu günlerde Amerikan Danışma şirketi tartışılıyor. Adı: 'McKinsey'
DIŞ MİHRAKLAR - 11/08/2018
İşin uzmanları ekonomistlerin ‘Ekonomik krize doğru koşar adım gidiyoruz’ tespitinden sonra dövizdeki yükselişe çareler aranmaya başladı.
HALİ PÜR-MELAL’İMİZ… - 05/07/2018
Soğan,patates… 24 Haziran seçimi, vatandaşın geçimi… Dolar dütşer mi, yoksa yükselir mi? Kimin cebi dolar, kiminin cebi zaten Dolar… Kimin cebinden alıp kime verirsin?
YANGIN VAR - 11/06/2018
Dolar konusundaki ekonomi uzmanlarının görüşlerini kamuoyuna aktarıp ‘aman dikkatli olun’ çağrısı mı yapsam… “Yangın var’ başlığına uygun düşmem için…
 Devamı