• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
AKP’NİN EZBERCİ BAŞKANI
26/05/2013

 

   Çanakkale’de siyaset kimine göre sessiz, kimine göre de sessiz ve derinden yapılıyor. Siyasetin yapılış tarzına yüksek sesli eleştiriler yok gibi. Kent Konseyi halkın siyasilerden beklentilerini taslak halinde onaya sunacak. Bakalım halkın beklentisi ile siyasetçinin gündemi örtüşecek mi o zaman göreceğiz.

   AKP yerelde sessiz siyaset çizgisini izleyen iktidar partisi. Zaman zaman AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Adnan Öncü o sessizliği beyanatlarıyla bozuyor. Sayın Öncü’yü iki konuda kutluyorum. Birincisi partisinden bir çok kişi gazetecilerin karşısına geçip basın toplantısı düzenleyemeyip sadece mail atma yolunu tercih ederken o Aynalı Pazar’ın usta kalemi Murat Kıray’ın karşısına geçip sorularını cevapladı. İkincisi Sayın Öncü, oldukça soğukkanlı, mütevazi ve hukuk çizgisi içinde… Eleştirilere,mecazi anlatımlara saygısı var. Tebessümle karşılıyor eleştirileri…

Kutlama faslından sonra şimdi de yüksek hoşgörüye sığınarak iki konuda eleştireyim AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Adnan Öncü’yü… Kendilerinin cevap hakkı her zaman vardır..

Röportajda  AKP merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, CHP’lilerin halka yanlış bilgiler verdiğini ve AKP’yi öcü gibi gösterdiğini öne sürüyor. Öncü diyor ki;” Ben farkındayım sürekli yasaklar üzerinden bizi vuruyorlar. Kordonda rahat olacak mıyız? Rakı-balık yapabilecek miyiz? gibi… Kent halkının yaşamında değişiklik olmayacak ve hatta sömürülmeyecek diyebilirim”

Alkol yasaklarının gündemde olduğu gün böyle bir açıklama bence tam bir ezberden ibaret . Kent halkının yaşamında yerel yönetimde CHP var iken bile hükümet tarafından değişiklik oluyorsa AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Öncü’nün dediği ne kadar inandırıcı olabilir?

Öncü, devam ediyor röportajdaki anlatımına “Geçenlerde belediyenin ilginç bir soru geldi “Siz kazanırsanız bizi işten çıkaracak mısınız? Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız”

AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Adnan Öncü’nün “Biz” dediği AKP’nin ve bu yönetim anlayışının tümü. İşte size, bir ezber veya hamaset daha. 2009 yerel seçimlerinde Çan ilçesinde seçim kazanan AKP’li Başkan Abdurrahman Kuzu kaç işçiyi işten çıkardı biliyor musunuz? Hani kimsenin ekmeği ile oynamazdınız?

 

Ezberden vazgeçsek daha iyi olacak gibi… Ezber bazen ters tepebilir. Örneğin AKP Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’nün röportajda anlattıkları gibi. Örneğin AKP İl Başkanı Muzaffer Kutlu’nun  “4 Haziran 2013 tarihinde ihalesi yapılarak yaklaşık 1000 iş gününde tamamlanması öngörülen Yeni Devlet Hastanemiz hizmete girdiği andan itibaren tüm vatandaşlarımız insan onuruna yakışır bir şekilde her türlü sağlık hizmetlerinden faydalanma imkanı bulacaklardır” dediği gibi…

Siz böyle derseniz. Biri de çıkar, “Bu güne kadar Çanakkale’de sağlık hizmeti alan yüz binlerce insan neden insan onuruna yakışır bir hizmet alamadı?” sorusunu sorar.

Sordular da zaten…

O nedenle şu ezberi bıraksak diyorum…

Ne dersiniz?Paylaş | | Yorum Yaz
1811 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

23 HAZİRAN’DAN SONRASI - 16/06/2019
31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ekonomistler, odalar, borsalar seçimin tamamlandığı bundan sonra ekonomiyi ön planda ele almanın zamanı olduğu çağrısında bulundular
AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ? - 16/05/2019
Duymamış gibi yaparsan ‘sağır sultan’ derler kızarsın. ‘Yazmak kamuoyunu bilgilendirmek lazım, görevim bu’ dersin; ‘Sen mi kurtarcan memleketi’ derler, daha da ileriye gidersen bi güzel eskitirler. Sorarsın, cevap vermezler... Onlar hep mutluluğun
KATİL AYAĞA KALK! - 20/04/2019
Konu, Çanakkale yerel basınına tüm görüşlerle birlikte yansıdı.
MEMLEKET SEVDANIZ YERİN DİBİNE BATSIN - 29/03/2019
İlayda Sevinç'in cansız bedeni, yapılan incelemenin ardından Ezine Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı…
NEDEN O HABERİ YAPMIŞIM? - 24/03/2019
Eleştirinin genel tanımını okuduktan sonra bu sözlerine pişman olacağını bildiğim AKP’li hanımefendiye yazarak, hakaret etmeden sesleniyorum.
YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
BİNDİK BİR ALAMETE… - 16/01/2019
Yaşanan işsizlik krizinin önümüzdeki süreçte sadece ekonomik sonuçlarıyla değil siyasi gerilimleri de gündeme getirecektir.
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN - 06/12/2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.
SENİ DE ÖYLE ANSINLAR! - 11/11/2018
‘Halka yalan söylemek suçtur’ ilkesini her koşulda yerine getireceğime söz vermiş biri olarak amiyane tabirle ‘o topa girme, bu topu ıskala’ konularını da sıcak bakmam.
 Devamı