• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
AKP’NİN EZBERCİ BAŞKANI
26/05/2013

 

   Çanakkale’de siyaset kimine göre sessiz, kimine göre de sessiz ve derinden yapılıyor. Siyasetin yapılış tarzına yüksek sesli eleştiriler yok gibi. Kent Konseyi halkın siyasilerden beklentilerini taslak halinde onaya sunacak. Bakalım halkın beklentisi ile siyasetçinin gündemi örtüşecek mi o zaman göreceğiz.

   AKP yerelde sessiz siyaset çizgisini izleyen iktidar partisi. Zaman zaman AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Adnan Öncü o sessizliği beyanatlarıyla bozuyor. Sayın Öncü’yü iki konuda kutluyorum. Birincisi partisinden bir çok kişi gazetecilerin karşısına geçip basın toplantısı düzenleyemeyip sadece mail atma yolunu tercih ederken o Aynalı Pazar’ın usta kalemi Murat Kıray’ın karşısına geçip sorularını cevapladı. İkincisi Sayın Öncü, oldukça soğukkanlı, mütevazi ve hukuk çizgisi içinde… Eleştirilere,mecazi anlatımlara saygısı var. Tebessümle karşılıyor eleştirileri…

Kutlama faslından sonra şimdi de yüksek hoşgörüye sığınarak iki konuda eleştireyim AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Adnan Öncü’yü… Kendilerinin cevap hakkı her zaman vardır..

Röportajda  AKP merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, CHP’lilerin halka yanlış bilgiler verdiğini ve AKP’yi öcü gibi gösterdiğini öne sürüyor. Öncü diyor ki;” Ben farkındayım sürekli yasaklar üzerinden bizi vuruyorlar. Kordonda rahat olacak mıyız? Rakı-balık yapabilecek miyiz? gibi… Kent halkının yaşamında değişiklik olmayacak ve hatta sömürülmeyecek diyebilirim”

Alkol yasaklarının gündemde olduğu gün böyle bir açıklama bence tam bir ezberden ibaret . Kent halkının yaşamında yerel yönetimde CHP var iken bile hükümet tarafından değişiklik oluyorsa AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Öncü’nün dediği ne kadar inandırıcı olabilir?

Öncü, devam ediyor röportajdaki anlatımına “Geçenlerde belediyenin ilginç bir soru geldi “Siz kazanırsanız bizi işten çıkaracak mısınız? Biz kimsenin ekmeği ile oynamayız”

AKP Merkez İlçe Başkanı Sayın Adnan Öncü’nün “Biz” dediği AKP’nin ve bu yönetim anlayışının tümü. İşte size, bir ezber veya hamaset daha. 2009 yerel seçimlerinde Çan ilçesinde seçim kazanan AKP’li Başkan Abdurrahman Kuzu kaç işçiyi işten çıkardı biliyor musunuz? Hani kimsenin ekmeği ile oynamazdınız?

 

Ezberden vazgeçsek daha iyi olacak gibi… Ezber bazen ters tepebilir. Örneğin AKP Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’nün röportajda anlattıkları gibi. Örneğin AKP İl Başkanı Muzaffer Kutlu’nun  “4 Haziran 2013 tarihinde ihalesi yapılarak yaklaşık 1000 iş gününde tamamlanması öngörülen Yeni Devlet Hastanemiz hizmete girdiği andan itibaren tüm vatandaşlarımız insan onuruna yakışır bir şekilde her türlü sağlık hizmetlerinden faydalanma imkanı bulacaklardır” dediği gibi…

Siz böyle derseniz. Biri de çıkar, “Bu güne kadar Çanakkale’de sağlık hizmeti alan yüz binlerce insan neden insan onuruna yakışır bir hizmet alamadı?” sorusunu sorar.

Sordular da zaten…

O nedenle şu ezberi bıraksak diyorum…

Ne dersiniz?2042 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KRALI DA KANDIRIYORLAR, SARAYI DA SOYUYORLAR - 29/01/2020
Olsun; yine de Allah devlete millete zeval vermesin…
SİZİN GÜNDEMİNİZ NE? - 19/01/2020
Ülke gündemi, Çanakkale gündemi anlık olarak değişiyor. Gerçi gündemin değişmesi tespitim sizin bakış açınıza, çevrenizdeki konularla ne kadar ilgili olduğunuza da bağlı.
BİLMEM ANLATABİLİYOR MUYUM? - 06/01/2020
2020 yılına nasıl girdik? İyi dileklerle...
EKONOMİ TIKIRINDA - 30/11/2019
Enflasyon rakamları açıklanıyor… “İçinde at nalı da var” diyorlar…
BAYRAMİÇ KAYMAKAMLIĞI SORUŞTURMA AÇACAK MI? - 04/11/2019
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde üst üste ‘tartışmalı’ değerlendirmesi yapılan konular gündeme gelmeye başladı. ‘Tartışmalı’ sözcüğünün hafif kaldığını biliyorum ‘provokasyon’ diyenler de var ancak
KONUŞMAK YA DA SESSİZ KALMAK - 13/10/2019
Konuşuyoruz… Konuşuyoruz… Yine konuşuyoruz…
ŞİMDİLİK, ÇANAKKALE HAİNİYİM - 04/09/2019
Vatan haini kime denir? Ülkesinin yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimseye...
YEDİYSEK CEBİMİZDEN, HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN… - 13/08/2019
Hiç böyle yazıya ‘girizgah’ yapayım diye uğraşmayacağım. Bodoslama konuya girip her zaman olduğu gibi takdiri okura, Çanakkale halkına bırakacağım.
ÇARESİZ OLMAYIN ÇARE SİZ OLUN! - 25/07/2019
anakkale’nin içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı’nın su havzasında işletime geçmek için hazırlıklarını tamamlamaya çalışan Kirazlı Balaban’daki Kanadalı altın ve gümüş işletmesi şu an için en büyük sorun.
 Devamı