• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Arzu Erkan
arzuerkan2003@gmail.com
BOŞLUK
08/05/2013

 

Her Şerden, bir Hayır doğar..

 

Hepimizin, “hiçbir şey yapmak içimden gelmiyor” deyip,bomboş oturduğumuz süreçler olmuştur yaşamlarımızda..

 

Böyle durumlarda kendimizi BOŞLUK da hissederiz ve bu bizi çok rahatsız eder.Özellikle, eşinizden, çocuğunuzdan, kardeşinizden veya sevgiliden ayrıldığınızda..

 

Aslında bu boşluk, eskileri bırakıp, yaşamınıza girecek olan yeniliklere yer açmak, içine sıkışıp kaldığınız sınırlarınız genişletmek için, içine girebileceğiniz bir bilinç halidir. Boşluğun değerinin farkında olabilirseniz, alışageldiğiniz monotonluktan, düşünce kalıplarından ve davranış biçimlerinden kurtulmak için çok önemli bir süreçtir. Bu çok kısa da sürebilir, aylar yılar da alabilir. İşte; BOŞLUK, sizin hızla kişisel gelişiminize yardım edecek ve boşlukta kalma hali sizin elinizde olup, istediğiniz zaman onun içine girebilme yeteneğinizi arttıracaktır.

 

Buna, büyüme süreci de diyebiliriz. Yaşamda yapayalnız kaldığınızı, tutunacak hiç bir şey kalmadığını, tüm dayanakların yok olduğunu hissettiğiniz bir süreçtir. Sanki bir daha hiç toparlayamayacakmış gibi hissedersiniz. Sosyal yaşamınızı da çok etkiler bu durum.

 

Bir de, kalabalık içindeki yalnızlık vardır. Bu da sizi BOŞLUK hissine sürükler. Aslında, o kalabalık içinde, kendinizle kalıp, kendinizi daha iyi anlamak istersiniz. Yalnız kaldığınızda, yakaladığınız o huzur ve biliş ile kendinizle dost olmaya ve kendinizi bilmeye başlarsınız. İşte o zaman, yalnızlık duygunuz azalır ve BOŞLUK taki değeri anlamaya başlarsınız.

 

“Ben değişiyor muyum, artık kendimi tanıyamaz hale geldim. Eskiden hiç böyle değildim ben.” dersiniz değil mi? Her zamankinden daha duygusal ya da tam tersi hiç duygusal tepki göstermeyebilirsiniz. Daha

 

önce, hızlıca karar verdiğiniz durumlar karşısında, BOŞLUK tayken bunları yapamazsınız.

 

Bilemezsiniz…

 

Bu bilemeyiş de, gerçek bilişe giden yolun başındaki sınır kapısıdır. Çünkü boşluk, bilmeyiş zamanıdır.

 

Ne yapacağım ben şimdi?

 

Bundan sonra yaşantım nasıl gelişecek?

 

Aldığım kararlar doğru olacak mı?

 

Boşluktan kaynaklanan bu bilemeyiş halini deneyimledikçe, yeni bilgiler ile bağlantılar kurmaya başlarsınız.

 

Belirsizlikleri sevip, ondan korkmayıp, sevgi ile kucakladığımızda, içinde bulunduğumuz mutsuz, sıkıntılı, beğenmeyip, kendimize uygun olmadığını düşündüğümüz durum, kişiler ve yerlerden hızla uzaklaşmamızı sağlar.

 

Boşlukta yaşamak, meydan okumaya, sizi canlandırmaya ve sınırlarınızı aşmaya neden olacak.

 

Olmayana üzülmeyin. Olmayan, her zaman, sizin en büyük hayrınıza olacak olana yer açıyor.

 

Cuma günü gerçekleşecek GÜNEŞ TUTULMASI’ndan söz etmeden geçemeyeceğim.

 

25 Mayıs Cuma günü, Çanakkale’ye göre saat 02:28 de , HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI gerçekleşecek.

 

Halkalı güneş tutulması ne demek derseniz?

 

Güneş ve Ay kavuşumunun 5 drc Ay düğümünün içinde olduğu zaman gerçekleşir. Bu tutulma Güney Ay Düğümüne (GAD), 3 drc yakınlıkta olduğunda,Halkalı güneş tutulması gerçekleşiyor.Aynı zamanda, yeni ay olur,güneş tutulmaları.Yeni başlangıçlar, girişimlerle bağdaştırılır.

 

Çanakkale haritasında, tutulma, 2. Eve yani kendi kazançlar temasının işlendiği maddi alana düşüyor. Kanımca, Çanakkale, dışarıdan gelecek bir desteğe gereksinimi olmadan , kendi kazançları ile şehrin yeniden yapılanması konusunda olumlu adımlar atarak, yeni girişimlerde bulunacak.

 

Kişisel olarak bizleri nasıl etkileyecek derseniz, Doğum haritanızda,tutulmanın düştüğü burç, ev ve o burcun yöneticisinin olduğu gezegenlerin konumları ve birbirleri ile ilişkilerine bakmak gerekmekte..

 

Hepimizin en büyük hayrına olması dileklerimle..

 

Sevgi ve ışıkla,

 

Arzu ERKAN

 

08.05.20131437 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

boşluk     22/05/2013 12:19

yazı içerik itibarıyle genel ele alınmış.boşluk yaş aralıklarıyla alakalı olup her yaş aralığında farklılık göstermektedir.boşlukta hisstme nedeniyle de doğru orantılıdır .pisikologlar ne kadarda kendini dinleme safhası diye niteleseler bu safhadan sonra kötü neticeler de doğrmuştur.toplumu dan uzaklaşma-.intihar-sürü psikolojisi vs.teşekkür ederim.kıbrıstan sevgilerle.
fırat gergin

Yazarın diğer yazıları

HASET - 22/11/2018
Çevrenizde mutlaka vardır size de HASET eden insanlar…
KASIM 2018 GÖKYÜZÜ KONUMLARI - 11/11/2018
Küstah davranışlar sergilemek,ben bilirim edası ile konuşmak, herkese vaaz vermeye çalışmak,
KENDİ IŞIĞINA GÜVENEN, BAŞKASININ PARLAMASINDAN RAHATSIZLIK DUYMAZ… - 18/10/2018
Bugün Facebook da bu sözü paylaştım.
5 EKİM AKREP BURCUNDA VENÜS RETROSU BAŞLIYOR… - 30/09/2018
Cemal Oral, ‘artık yazı bekliyoruz sizden’ diye arayınca, hemen oturdum klavyenin başına. En son Maviay ı yazmışım. Üstüne bir çok astrolojik olaylar yaşadık.
MAVİAY TERAZİ DOLUNAYI - 01/04/2018
1 martta ki başak dolunayı ve 31 mart da 10 drc 44 dk. dagerçekleşecek terazi dolunayı ile bir ay içinde iki dolunay yaşıyoruz.
ALIŞKANLIKLAR - 15/09/2016
Çanakkale Memleket de en son 3 yıl önce yazmışım….
İLİŞKİ YÖNETİMİ - 05/12/2013
Uzun zaman oldu .
SUBLUMINAL MESAJLAR - 03/07/2013
-Ne mesajı, ne mesajı?
SEVGİ İFADESİ OLMAYAN HERŞEY, KORKUDUR.. - 10/06/2013
Sevgisiz bir ortamda büyümüş bir insan ile, anne babası birbirine aşık ve huzurlu bir hamilelik geçirmiş bir annenin evladı olarak doğmuş insan arasında ne kadar büyük bir fark bulunur, bilir misiniz?
 Devamı