• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
KİM BARIŞ İSTEMEZ Kİ?
06/05/2013

KİM BARIŞ İSTEMEZ Kİ?

Merhabalar efendim,

Özgürlük, barış ve insan onuru benim yaşam felsefemin temel taşlarıdır ve üç çocuğumun da adıdır. Bu nedenle hep tüm insanların ÖZGÜRCE yaşayabildiği bir dünya için mücadele ettim. Bu nedenle İNSANLIK ONURUNU savunan CHP de aktif siyaset yaptım. Bu nedenle BARIŞIN KENTİ ne sevdalandım.

 

Hiç keşke demedim özel yaşantımda ama toplumsal yaşamımda keşkeler çoktur. Keşke siyasetçiler, filozoflar gibi yalnızca gerçeğin peşinde olsalardı. Keşke köktendincilik ve ırkçılık yerini evrenselliğe yani hiçbir ayırımcılık yapmadan insanı sevmeye bıraksaydı. Keşke ülkemdeki Kurtuluş Savaşı sonrası başlayan çağdaşlaşma süreci engellenmeseydi.

Ülkemizde yıllardır süren terörün bitmesi için AKP iktidarı barış sürecini başlattığını duyurdu. 1. Zaten terör kendi iktidarları döneminde yeniden hortlatılmıştı. 2. Güvenmemiz mümkün değil ki destekleyelim. Akıl yürütmeyle hemen bunlar akla geliyor.

Ancak kim barış istemez ki? Öfkemizi bastırarak, geleceği düşünerek akılcı öneriler sunabiliriz. Bunun en verimli şekli önce geçmişte AKP iktidarının yaptığı önemli hataları açıkça ortaya koymak ve vicdanları rahatlatacak cesur taleplerde bulunmaktır. CHP ekibinin bu yöndeki girişimlerini ne yazık ki iktidardakiler ciddiye almadılar.

Öncelikle askere gönderdiği çocuğunun şehit haberini alan anneleri düşünmek zorundayız, onları asla incitemeyiz. AKP, ASKERİMİZ YENİLMİŞ GİBİ DAVRANMAYI BIRAKMALIDIR.

İrticaya karşı yasadışı örgütlendikleri ve hükümete darbe yapmayı planladıkları savıyla paşaların hapse tıkılmasına tepkisiz kalamayız. 12 Eylül faşist işkencecileri dışındakiler derhal serbest bırakılmalı, ORDUMUZ SAYGINLIĞINA KAVUŞMALIDIR.

Özgürlükler konusunda çağdaş düzenlemeler yapılmalı, bilim insanları ve basın emekçilerinin yıllardır hapsedildiği SİLİVRİ HAPİSHANESİ BOŞALTILMALIDIR.

Tam bağımsızlığımızdan ödün verilmemeli, EMPERYALİZMİN ÜLKEMİZİ İŞGALİNE DUR DENİLMELİDİR. Kurumlarımızın yabancı sermayeye yok pahasına satılması sonlandırılmalıdır.

Kendi yurttaşlarımız işsizlikten-yoksulluktan inim inim inlerken; komşu ülkelerden gelen terör örgütü üyelerine maaş bağlanması, yöneticilerin çocuklarının ışık hızıyla zenginleşmesi gibi ADALETSİZ UYGULAMALARDAN DERHAL VAZ GEÇİLMELİDİR.

Bu ve benzeri hatalar düzeltilmeye başlanırsa barış süreci doğru ve etkili olacaktır. TÜRKİYE CUMHURİYETİ, elbette tüm yurttaşlarının ırk, dil, din, cins vb. ayrımcılıklar yaşamadığı HALKLARIN KARDEŞ OLDUĞU BİR ÜLKE OLMALIDIR. Siyasi ve kültürel haklar doğru belirlenirse bütünlüğümüzü bozmaz tam tersine amaç birliği etrafında güçlenmemizi sağlar.

Genel Başkanımız KILIÇDAROĞLU ve ekibine güvenimiz tamdır. YURTTA VE DÜNYADA BARIŞ İÇİN İKTİDARA GELMEYİ BAŞARACAKLARDIR. Çanakkale’de de yerel yönetim değişmeyecek ve ilimiz baskılara tepki duyan özgür ruhlu insanların yaşadığı kent olarak kalacaktır.

Yazımı yazarken yani şu anda tarih 6 Mayıs…

Deniz-Yusuf-Hüseyin’in karşıdevrimcilerin intikam hırsıyla asıldıkları gün, benim yaşamım boyunca duyduğum en büyük acılardan birini tattığım gün…

İstanbul Üniversitesinde ikinci yılımdı ve Çapa Yüksek Öğretmen Okulunun yurdunda kalıyordum. FAŞİSTLERİN ZAFER VE KUTLAMA ÇIĞLIKLARI HALA KULAĞIMDADIR…

Tepki olarak duvara “DEVRİMCİLER ÖLÜR DEVRİMLER YAŞAR” yazdığımız için her türlü şiddeti gördük. Güneşe gömüldünüz, ışıklar içinde uyuyun dostlarım…

Hoşça kalın efendim.

 1806 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
 Devamı