• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
KİM BARIŞ İSTEMEZ Kİ?
06/05/2013

KİM BARIŞ İSTEMEZ Kİ?

Merhabalar efendim,

Özgürlük, barış ve insan onuru benim yaşam felsefemin temel taşlarıdır ve üç çocuğumun da adıdır. Bu nedenle hep tüm insanların ÖZGÜRCE yaşayabildiği bir dünya için mücadele ettim. Bu nedenle İNSANLIK ONURUNU savunan CHP de aktif siyaset yaptım. Bu nedenle BARIŞIN KENTİ ne sevdalandım.

 

Hiç keşke demedim özel yaşantımda ama toplumsal yaşamımda keşkeler çoktur. Keşke siyasetçiler, filozoflar gibi yalnızca gerçeğin peşinde olsalardı. Keşke köktendincilik ve ırkçılık yerini evrenselliğe yani hiçbir ayırımcılık yapmadan insanı sevmeye bıraksaydı. Keşke ülkemdeki Kurtuluş Savaşı sonrası başlayan çağdaşlaşma süreci engellenmeseydi.

Ülkemizde yıllardır süren terörün bitmesi için AKP iktidarı barış sürecini başlattığını duyurdu. 1. Zaten terör kendi iktidarları döneminde yeniden hortlatılmıştı. 2. Güvenmemiz mümkün değil ki destekleyelim. Akıl yürütmeyle hemen bunlar akla geliyor.

Ancak kim barış istemez ki? Öfkemizi bastırarak, geleceği düşünerek akılcı öneriler sunabiliriz. Bunun en verimli şekli önce geçmişte AKP iktidarının yaptığı önemli hataları açıkça ortaya koymak ve vicdanları rahatlatacak cesur taleplerde bulunmaktır. CHP ekibinin bu yöndeki girişimlerini ne yazık ki iktidardakiler ciddiye almadılar.

Öncelikle askere gönderdiği çocuğunun şehit haberini alan anneleri düşünmek zorundayız, onları asla incitemeyiz. AKP, ASKERİMİZ YENİLMİŞ GİBİ DAVRANMAYI BIRAKMALIDIR.

İrticaya karşı yasadışı örgütlendikleri ve hükümete darbe yapmayı planladıkları savıyla paşaların hapse tıkılmasına tepkisiz kalamayız. 12 Eylül faşist işkencecileri dışındakiler derhal serbest bırakılmalı, ORDUMUZ SAYGINLIĞINA KAVUŞMALIDIR.

Özgürlükler konusunda çağdaş düzenlemeler yapılmalı, bilim insanları ve basın emekçilerinin yıllardır hapsedildiği SİLİVRİ HAPİSHANESİ BOŞALTILMALIDIR.

Tam bağımsızlığımızdan ödün verilmemeli, EMPERYALİZMİN ÜLKEMİZİ İŞGALİNE DUR DENİLMELİDİR. Kurumlarımızın yabancı sermayeye yok pahasına satılması sonlandırılmalıdır.

Kendi yurttaşlarımız işsizlikten-yoksulluktan inim inim inlerken; komşu ülkelerden gelen terör örgütü üyelerine maaş bağlanması, yöneticilerin çocuklarının ışık hızıyla zenginleşmesi gibi ADALETSİZ UYGULAMALARDAN DERHAL VAZ GEÇİLMELİDİR.

Bu ve benzeri hatalar düzeltilmeye başlanırsa barış süreci doğru ve etkili olacaktır. TÜRKİYE CUMHURİYETİ, elbette tüm yurttaşlarının ırk, dil, din, cins vb. ayrımcılıklar yaşamadığı HALKLARIN KARDEŞ OLDUĞU BİR ÜLKE OLMALIDIR. Siyasi ve kültürel haklar doğru belirlenirse bütünlüğümüzü bozmaz tam tersine amaç birliği etrafında güçlenmemizi sağlar.

Genel Başkanımız KILIÇDAROĞLU ve ekibine güvenimiz tamdır. YURTTA VE DÜNYADA BARIŞ İÇİN İKTİDARA GELMEYİ BAŞARACAKLARDIR. Çanakkale’de de yerel yönetim değişmeyecek ve ilimiz baskılara tepki duyan özgür ruhlu insanların yaşadığı kent olarak kalacaktır.

Yazımı yazarken yani şu anda tarih 6 Mayıs…

Deniz-Yusuf-Hüseyin’in karşıdevrimcilerin intikam hırsıyla asıldıkları gün, benim yaşamım boyunca duyduğum en büyük acılardan birini tattığım gün…

İstanbul Üniversitesinde ikinci yılımdı ve Çapa Yüksek Öğretmen Okulunun yurdunda kalıyordum. FAŞİSTLERİN ZAFER VE KUTLAMA ÇIĞLIKLARI HALA KULAĞIMDADIR…

Tepki olarak duvara “DEVRİMCİLER ÖLÜR DEVRİMLER YAŞAR” yazdığımız için her türlü şiddeti gördük. Güneşe gömüldünüz, ışıklar içinde uyuyun dostlarım…

Hoşça kalın efendim.

 1605 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
KİŞİLİĞİMİZİN İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ - 02/03/2019
Kendinizi objektif olarak tanıyor musunuz? İnsan ilişkilerinde zorlayıcı taraflarınızı biliyor musunuz? Deneyimlerimi de ekleyerek üç temel gruptan hangisine yakın olduğumuzu ve ne gibi sıkıntılara hazır olmamız gerektiğini sorgulamak istiyorum:
İYİ HİSSETMEMİZİ SAĞLAYAN HORMONLAR - 17/11/2018
Yaşam gittikçe zorlaşıyor, maddi manevi sıkıntılar artıyor. Toplumsal olarak gittikçe geriliyoruz, zihniyet olarak ne yazık ki ortaçağ karanlığındayız.
İNSAN İLİŞKİLERİNDE DOĞRU VE YANLIŞLAR - 22/09/2018
İnsanız, hepimiz bazen özellikle duygusal konularda zorlanırız ve beynimiz kısa devre yapıverir. Ardından, korkular, panik atak, endişeler, kaygı bozuklukları, öfke patlamaları, takıntılar, depresyonlar…
YARGILAMA, ÖNYARGI ve DOĞRU ÜSLUP SORUNU - 03/04/2018
nsanları anlayıp dinlemeden eleştirme, suçlama ve önyargı oluşturarak dışlama beynimizin tuhaf özelliklerindendir. Kusurlu düşünce şemaları yani önceden edindiğimiz deneyimleri hatalı
DOĞRU ZAMAN- DOĞRU YER- DOĞRU KİŞİ MESELESİ - 13/02/2018
Ne zaman ne yapacağımızı, nerede olmamız gerektiğini, kimlere güvenebileceğimizi bilmek iyi ve mutlu hissetmemizi sağlar.
MUTLU OLMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? - 10/01/2018
Danimarka dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı yer, şu basit mutluluk kurallarıyla(hygge-höge felsefesi) biz de mutlu olmayı deneyebiliriz:
 Devamı