• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
23/04/2013

 

Merhabalar efendim,

60 yıllık ömrüm ve mesleğim bana hiçbir şeyin imkânsız olmadığını öğretti. Her an herkes için her şey olabilir. Akıl tutulması yaşadığımız da olur, duygu karmaşası da. Önemli olan bedelini ödemeye hazır olmamız ve çabuk toparlanabilmemizdir.

 

23 Nisan günü tören alanında çocuklara armağanı için Atamıza ve mücadele arkadaşlarına sevgi ve saygımızı sunarken kendimi ağlamamak için zorladım:

Çünkü CHP alternatif kutlama yaparak çelenk koymak zorunda kaldı. Bu nasıl bir aymazlıktır? Google bile kutlamış ama yöneticilerimiz ortalarda yok…

ONUN BİZE SAĞLADIĞI ÖZGÜRLÜĞÜN FARKINDA OLMAYANLARA ACIDIM.

İLKELLİKTEN GELİŞMİŞLİĞE ATTIĞI DEV ADIMI GÖRMEYENLERE ÖFKELENDİM.

Aydınlanma felsefesini, ilke ve devrimlerini daha ileriye taşıyamadığımız için suçluluk duydum. Emperyalist güçlerin ve irtica özlemcilerinin intikam ve kandırma stratejilerinden nefret ettim. Akıl tutulması yaşayanlara, kararsızlara gerçekleri göremedikleri için kızdım.

Neyse ki kurduğu parti, Kılıçdaroğlu başkanlığında umut olmaya devam ediyor. Birlik ve dayanışma hayallerim beklediğim düzeyde olmasa da en azından çabaları görmek endişelerimi azaltıyor. Farklı görüşleri olan seçilmiş temsilcilerimizin hep birlikte omuz omuza etkinlikte yerini almaları huzur veriyor.

Ülkemizi karanlığa doğru gidişten kurtaracak yeni ve güçlü ekiplere ihtiyacımız var. Parti içi seçim çalışmalarını izliyorum, İl Kadın Kollarımızın yeni oluşumunu çok önemsiyorum çünkü seçimler onların çabalarıyla kazanılıyor.

TEK İSTEĞİM, İNSANCA BİR YAŞAM KURMA MÜCADELEMİZE DOĞRU YERDE DOĞRU KİŞİLERLE DEVAM ETMEKTİR.

Yazımın başında vurguladığım gibi her an her şey olabilir. Örgütlenmeye hız vermeliyiz ve çağdaş yaşam tarzını benimseyen tüm parti, dernek ve kişilerle birlikte çocuklarımıza güneşli günler bırakmalıyız.

En kısa sürede Ulusal Egemenliğimizi daha ileriye Evrensel Düşünüşe taşımak ve herkesin emeğinin karşılığını alabildiği bir düzen kurabilmek dileğiyle tüm çocukları sevgiyle kucaklıyorum.

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN…

Hoşça kalın efendim.Paylaş | | Yorum Yaz
1181 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
KİŞİLİĞİMİZİN İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ - 02/03/2019
Kendinizi objektif olarak tanıyor musunuz? İnsan ilişkilerinde zorlayıcı taraflarınızı biliyor musunuz? Deneyimlerimi de ekleyerek üç temel gruptan hangisine yakın olduğumuzu ve ne gibi sıkıntılara hazır olmamız gerektiğini sorgulamak istiyorum:
İYİ HİSSETMEMİZİ SAĞLAYAN HORMONLAR - 17/11/2018
Yaşam gittikçe zorlaşıyor, maddi manevi sıkıntılar artıyor. Toplumsal olarak gittikçe geriliyoruz, zihniyet olarak ne yazık ki ortaçağ karanlığındayız.
İNSAN İLİŞKİLERİNDE DOĞRU VE YANLIŞLAR - 22/09/2018
İnsanız, hepimiz bazen özellikle duygusal konularda zorlanırız ve beynimiz kısa devre yapıverir. Ardından, korkular, panik atak, endişeler, kaygı bozuklukları, öfke patlamaları, takıntılar, depresyonlar…
YARGILAMA, ÖNYARGI ve DOĞRU ÜSLUP SORUNU - 03/04/2018
nsanları anlayıp dinlemeden eleştirme, suçlama ve önyargı oluşturarak dışlama beynimizin tuhaf özelliklerindendir. Kusurlu düşünce şemaları yani önceden edindiğimiz deneyimleri hatalı
DOĞRU ZAMAN- DOĞRU YER- DOĞRU KİŞİ MESELESİ - 13/02/2018
Ne zaman ne yapacağımızı, nerede olmamız gerektiğini, kimlere güvenebileceğimizi bilmek iyi ve mutlu hissetmemizi sağlar.
MUTLU OLMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? - 10/01/2018
Danimarka dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı yer, şu basit mutluluk kurallarıyla(hygge-höge felsefesi) biz de mutlu olmayı deneyebiliriz:
ÖNEMLİ ÖNYARGI ÖRNEKLERİ - 25/02/2017
Önyargılar beynimize yerleşmiş kusurlu düşünce şemalarıdır. Çoğunluğu çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yerleşir. Saçma olduğunu bilsek bile kendimize engel olamadığımız hatalı duygu,
ŞİDDETİN KAYNAĞI VE MÜCADELE YOLLARI - 26/11/2016
Merhabalar dostum
 Devamı