• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Arzu Erkan
arzuerkan2003@gmail.com
AY TUTULMASI VE ÇANAKKALE
22/04/2013

 

Nisan , Mayıs ve Kasım aylarında yaşayacağımız Ay ve Güneş tutulmaları Akrep-Boğa ekseninde gerçekleşecek. 2012 de yaşadığımız Ay ve güneş tutulmalarının tamamlanması yani bir anlamda 2012 deki sıkıntılarımıza, son noktalarını koyacağını düşünüyorum.

Tutulma Ortadoğu, Asya’nın büyük bölümü, Avrupa, Avustralya ve Antarktika’dan gözlenebilecek. Türkiye saati ile 21:04 - 01:11 saatleri arasında gerçekleşecek ve 4 saat sürecek olan bu tutulmanın etkisi de 4 ay sürecek.Ağustos sonuna kadar…

25 nisan 2013, Perşembe günü , saat 22:57 de, Ay,5 derece AKREP burcunda ve Güneş 5derece BOĞA burcunda iken, PARÇALI AYTUTULMASI gerçekleşecek. Bu, yılın en önemli tutulması..Bu tutulmanın size ne gibi bir etkisi olacağı ise ,sizin doğum haritanızda, hangi ev ve burca düşerse, o ev ve burç konularında sizi etkileyecektir. Bununla ilgili, Facebook resmi sayfamdan ;https://www.facebook.com/arzuerkanastroloji?ref=hl bana ulaşabilirisiniz.

 

Öncelikle, AYTUTULMASI ne demek , bir ona göz atalım..Aslında ilköğretim bilgilerimizi tazeleyelim.

Dünyanın , güneş ile ay arasına girmesi, güneşin enerjisini ve ışığını bloke etmesi, AY TUTULMASINA neden oluyor.

Aytutulması, negatif nitelikte bir doğaya sahiptir ve hayal kırıklıkları yaşamamıza neden olmaktadır. Duygusal olarak, bunaldığımızı ve hatta boğulmuş gibi hissetmemize neden olur. Bu olumsuz enerji, geçmişte yaşadıklarımızı, tekrar gözden geçirmemiz için daha fazla çaba harcamamızı sağlayacaktır. Su gurubundan bir burç olan Akrepteki bu tutulma, aşırı dozda içki ve uyuşturucu kullanımına neden olabilir ve bu da şiddetli gerginlikleri ve kavgaları meydana getirebilir. Ay, bu poziyonda iken, duygusal gel-gitler yaşanır ve bilinçaltında kalan negatif ve pozitif düşünce ve davranışları ortaya çıkartır.

Aytutulması, devam eden ve veya yarım kalan projeleri bitirmek için de çok uygun bir period..

İlişkileri de kapsayan bu tutulma, ayrılıklar, kayıplar ve sonlanmalar yaşanacağı gibi, yeniden yapılanmanızı, ilişkinizi sağlam temeller üzerine oturtmanızı veya 10 Nisan da gerçekleşen yeniayda, atmış olduğunuz tohumlar ile yeni ilişkilerin de başlamasına, neden olabilir.

Satürn transiti alan Akrepteki bu tutulma, yani dolunayda Satürn, Ay ile kavuşum da ve Akrep burcunun yöneticisi olan, Boğa burcunda yerleşmiş ve güneş ile de yanık durumda olan mars ile karşıt açı yapmakta. Tutulma günü öncesi ve sonrasında, zorlayıcı ve sıkıntılı günlerin olacağını göstermekte. Ayrıca sert bir yıldız olan Sharatan ile kavuşumu, kazalar, yaralanmalar, kırılmalar ve hortumlarla, fırtınalar ile bağdaştırılır. Bu tutulmanın, 28 Nisan da Mars transiti de alacak olması, bu etkilerin bir kat daha artacağına işaret etmekte. Mars, yangın, kavga , öfke, mücadele ile özdeşleştirilir. Ağustos sonuna kadar bu etkilerin süreceği gözlemlenmekte.

Satürn ve Ay kavuşumu bize, bilinç altımızı deşmemizi ve geçmişten aldığımız dersler ile AN’ı yaşamamızı öğrenmeyi destekler. Kendi iç sesimizi dinleyerek, bastırılmış, derinlerde kalmış duygularımızı ortaya çıkararak özgür bırakmak ve yepyeni ilişkilere yelken açmak zamanı.

Bunlarla birlikte bir de neptünün güneş ve Ay ile olan açısı, yaşamımızı değiştirmemizi sağlayacak adımları atamazsak, bu duygusal bir girdap haline gelip, bizi derin bir depresyonun içine çekebilir. Eğer duygularımızı açıkça ifade edemezsek, bu uzun süreli bir depresyona da neden olacaktır.

Bunları pozitif yönü ile ele almaya çalışarak, Duygusal anlamda kendimizi anlamamız için bir süreç veya döngü olan Satürn ay kavuşumu, Neptün ile de yepyeni bir anlayış ile yeni başlangıçlar yapmamızı sağlayacak.

Bütün bunlar, kendimize ve çevremizdekilere gerginlik ve stres yaratan kırıcı davranışlarımızı ele alıp, herkesin hak ve adaletine saygı çerçevesi ile bakarak, tekrar gözden geçirmemizi sağlayacaktır. Yalnızca kendi gereksiniminizle ilgili korkularımızla yüzleşerek, duygusal olgunluğa adım atmanızı sağlayacaktır. Akrep, kırıldığı veya zarar verildiği zaman, inanılmaz zalim ve insafsız olacaktır. Saldırganın en zayıf anını bekler. En fazla zarar vereceği ana kadar sessizce bekler ve ondan sonra saldırır ve en fazla ruhen yaralamaya çalışır. Sevgi arayışında olan Akrep, kendini güvensiz, endişeli hissetiği zaman, yaptığı çıkışlar çok serttir. Karşılaştığı her aksiyona, karşı reaksiyon göstermesine neden olacaktır. Akrepler,bu neğatif enerjilerini ,pozitife dönüştürmeleri ile tam bir şifacı olarak ortaya çıkacak ve kendilerini yukarı çektikleri gibi, çevrelerine de şifa kaynağı olacaklar.

Bu tutulmada, bütün bunların farkında olup, negatif olan enerjiyi pozitife dönüştürme zamanı..Boğanın, sabit tuttuğunu bırakamayan, elindekileri kaybetme korkusu ile yerinden bile kıpırdamak istemeyen enerjisi, Akrepin, yeniden yapılanma konusunda ki, enerjisi ile yer değiştirmesi zamanı.

Uranüs,koç burcunda ve 4. Evde..

Koç burcu zodaykın ilk burcu olması nedeni ile,girişimci, acaleci ve insiyatif alan bir yapıya sahip.Uranüs koç burcundaki yerleşimi, Kişinin kendini ortaya koyması, girişimciliği sıradışı ve kendine özgü olacak.Bu yerleşimde, aşırı bağımsız, aceleci, sabırsız, isyankar davranışlar sergilenmesine, diğer taraftan da, hiç kimsenin aklına gelmeyen konularda yepyeni buluşlar ve girişimlerde bulunulmasına neden olabilir.

 

Bütün bunlara karşılık;

 

Tutulma sırasında, şans gezegeni olarak nitelendirilen Jüpiter, bizlere bu kadar sıkışık ve zorlayıcı etkilere karşın, kolaylıklar ve şimdiye kadar durağanlık yaşadığımız konularda hareketlilik ve başarı getirecek. Jüpiter, Bizlere, Çanakkale’ye ve Türkiye ye ilahi bir korunma sağlayacak.

 

Sevgi ve ışıkla,

 

Arzu ERKAN

 

22.04.20132045 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

HASET - 22/11/2018
Çevrenizde mutlaka vardır size de HASET eden insanlar…
KASIM 2018 GÖKYÜZÜ KONUMLARI - 11/11/2018
Küstah davranışlar sergilemek,ben bilirim edası ile konuşmak, herkese vaaz vermeye çalışmak,
KENDİ IŞIĞINA GÜVENEN, BAŞKASININ PARLAMASINDAN RAHATSIZLIK DUYMAZ… - 18/10/2018
Bugün Facebook da bu sözü paylaştım.
5 EKİM AKREP BURCUNDA VENÜS RETROSU BAŞLIYOR… - 30/09/2018
Cemal Oral, ‘artık yazı bekliyoruz sizden’ diye arayınca, hemen oturdum klavyenin başına. En son Maviay ı yazmışım. Üstüne bir çok astrolojik olaylar yaşadık.
MAVİAY TERAZİ DOLUNAYI - 01/04/2018
1 martta ki başak dolunayı ve 31 mart da 10 drc 44 dk. dagerçekleşecek terazi dolunayı ile bir ay içinde iki dolunay yaşıyoruz.
ALIŞKANLIKLAR - 15/09/2016
Çanakkale Memleket de en son 3 yıl önce yazmışım….
İLİŞKİ YÖNETİMİ - 05/12/2013
Uzun zaman oldu .
SUBLUMINAL MESAJLAR - 03/07/2013
-Ne mesajı, ne mesajı?
SEVGİ İFADESİ OLMAYAN HERŞEY, KORKUDUR.. - 10/06/2013
Sevgisiz bir ortamda büyümüş bir insan ile, anne babası birbirine aşık ve huzurlu bir hamilelik geçirmiş bir annenin evladı olarak doğmuş insan arasında ne kadar büyük bir fark bulunur, bilir misiniz?
 Devamı