• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Arzu Erkan
arzuerkan2003@gmail.com
YARALI ŞİFACI, KİRON…
15/04/2013

 

Astrolojik olara bir doğum haritasının çıkarılabilmesi için, Kişinin doğum saati, yeri, ve tarih bilgilerinin tam olarak bilinmesi gereklidir. Özellikle saat çok önemlidir. Türkiye de, eskiler doğum saatinin kayıtlarını almadığı için, doğum haritası çıkarılırken en zorlanılan alandır. Fakat rektifikasyon yöntemi ile yaşamımızdaki önemli günlerin tarihlerinden , haritanın yeniden oluşturulması ile doğum saati, dakikası ile oturtulabilmekte. Doğum saati bize yükselen burcumuzu vermekte. Bir doğum haritası, yükselen burç ile başladığı için, doğum saati, olmazsa, olmaz bir bilgidir. Bir harita içinde, açıları, evleri ve gezegenleri barındırır. Derin Astroloji de kullanılan, bir de Astreoidler ve Kiron bulunmaktadır.

İşte…ben size KİRON u anlatacağım.

Kironun ne özelliği mi, var.

Öncelikle, Kiron hakkında kısaca Astronomik bilgi vermek gerekirse; Kiron, 1977’ de Charles Kowal tarafından en son keşfedilmiş olan, 180 km çapında bir gezegenimsi. Kimileri bir kuyruklu yıldız, kimileri de bir Astreoid olduğunu ileri sürmüş. Satürn ve Uranüsün

yörüngelerinin arasında hareket ederken, güneş sisteminin etrafındaki turu da 48 ile 56 yıl arasında değişmekte imiş.

Astrolojide Kirona, yaralı şifacı denilmekte.

Kiron, kendi yaralarına merhem olamayan, ama çektiği acılarıdan edindiği deneyimler ile başkalarının da aynı acıyı çekmemeleri için, onların yaralarına şifa olandır.

Satürn, Zeus daha bebek iken, birgün Babası Satürn onu aramaya çıkmış ve Peri Philyra ile karşılaşmış. Peri, Satürnden kaçmak için kedini, kısrağa çevirmiş.Satürn de, peri ile beraber olabilmek için, at kılığına girmiş ve peri ile beraber olmuş. İşte bu beraberlikten doğan Kiron, Yarı insan ,yarı at görünümünde bir sentor olmuş. Peri Philyra ,Oğlunun bu halinden o kadar etkilenmiş ki, tanrılara oğlunu bu halde görmemek için kendisini, ıhlamur ağacına çevirmelerini istemiş.

İşte, anne ve babası tarafından terk edilen zavallı Kiron, Apollo tarafından bulunmuş ve büyütülmüş.

Annesi tarafından terk edilmiş, babasını hiç tanımamış. Üstelik ananesi babası tamamen içgüdüsel birleşim ile onu dünyaya getirmiş oldukları ve annede kendini bir ağaca dönüştürdüğü için, yaşamında hiçbir zaman babası ile uzlaşmayan ve annesi tarafından reddedilmiş olması, ruhsal olarak sonsuza kadar yaralı olacaktır.

Üvey babası sayılan Apollo’dan aldığı eğitim ile kendisinin reddedilmişlik ve aşağılık hislerine karşılık, kin ve hırslarından arınmış. Fakat her ne olursa olsun, yaralı tabiî ki..

Apollo’nun verdiği, müzik, sanat, şifacılık eğitimi ile Achilles, Jason ve Herkül’e öğretmenlik yapmış. Onlara savaş,eczacılık, avcılık, binicilik, müzik eğitimleri vermiş.

Bir gün, Kendi öğrencilerinin eğitiminde kullandığı bir zehirli okla yaralanmış. Herkesin yarasına şifa bulurken, kendi yarasını iyileştiremez ve bu yüzden ölümlü olmayı seçer. Olimposda, Tanrılardan ateşi çaldığı için cezalandırılan Prometous, Tanrılar kralı Zeus tarafından görevlendirilen bir akbaba, her gün Prometous’un karaciğer ve bağırsaklarını yemekte ve her gün bu acıyı çekmekte idi. Kiron, ateşi insanlığa geri vermesi koşulu ile Zeus’la bir anlaşma yaparak, Prometous’a ölümsüzlüğünü verir ve ölümü seçer ve çektiği acılardan kurtulur. Böylece, aydınlanma da ve kova çağına geçişte, insanoğlu için önemli bir rol üstlenir. Kendi yaralarına merhem olamayan fakat çektiği acılar ile diğer insanların acı çekmemelerine yardımcı olur.

Kiron, Haritalarımızda hangi eve ve burca düşüyorsa, öğrenmemiz gereken dersleri ve yönelmemiz gereken iç hedeflerimizi gösterir ki, bu alanda çabalayarak, problemi çözeceğimizin anahtarıdır, aynı zamanda.

Gücünü tanrılardan alan Kiron, aynı zamanda, Tanrısal gücümüzü de yansıtır ve asıl yaşam amacımızın, içimizdeki Tanrıyı gerçekleştirmek olduğunu gösterir.

Kiron, hayatınızın anahtarıdır.

Sevgi ve ışıkla,

Arzu ERKAN

15/04/2013

 1932 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

kiron     21/04/2013 14:48

bu konuda fazla yorum yapmak ne derece doğru bilmiyorum aslında.ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler.bilime herzaman saygım sonsuz teşekkürler.
fırat gergin

Yazarın diğer yazıları

HASET - 22/11/2018
Çevrenizde mutlaka vardır size de HASET eden insanlar…
KASIM 2018 GÖKYÜZÜ KONUMLARI - 11/11/2018
Küstah davranışlar sergilemek,ben bilirim edası ile konuşmak, herkese vaaz vermeye çalışmak,
KENDİ IŞIĞINA GÜVENEN, BAŞKASININ PARLAMASINDAN RAHATSIZLIK DUYMAZ… - 18/10/2018
Bugün Facebook da bu sözü paylaştım.
5 EKİM AKREP BURCUNDA VENÜS RETROSU BAŞLIYOR… - 30/09/2018
Cemal Oral, ‘artık yazı bekliyoruz sizden’ diye arayınca, hemen oturdum klavyenin başına. En son Maviay ı yazmışım. Üstüne bir çok astrolojik olaylar yaşadık.
MAVİAY TERAZİ DOLUNAYI - 01/04/2018
1 martta ki başak dolunayı ve 31 mart da 10 drc 44 dk. dagerçekleşecek terazi dolunayı ile bir ay içinde iki dolunay yaşıyoruz.
ALIŞKANLIKLAR - 15/09/2016
Çanakkale Memleket de en son 3 yıl önce yazmışım….
İLİŞKİ YÖNETİMİ - 05/12/2013
Uzun zaman oldu .
SUBLUMINAL MESAJLAR - 03/07/2013
-Ne mesajı, ne mesajı?
SEVGİ İFADESİ OLMAYAN HERŞEY, KORKUDUR.. - 10/06/2013
Sevgisiz bir ortamda büyümüş bir insan ile, anne babası birbirine aşık ve huzurlu bir hamilelik geçirmiş bir annenin evladı olarak doğmuş insan arasında ne kadar büyük bir fark bulunur, bilir misiniz?
 Devamı