• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
KARARSIZLARA SESLENİYORUM
14/04/2013

 

Merhabalar efendim,

Hava kurşun gibi ağır çünkü DEVRİMCİLER ve KARŞIDEVRİMCİLER arasındaki mücadelede zamanla yarışılıyor. Aklımızda pek çok soru ve cevap var:

1. Bütün korku imparatorluklarını yıkabilecek miyiz? Yasakçı zihniyetin özel hayatımıza karışması engellenebilecek mi?

Yanıt: Dinlenme, gözetlenme, fişlenme, psikolojik ve fiziksel baskı inanılmaz boyutlara varmış. Ne yazık ki her geçen gün özgürce yaşamak zorlaşıyor ama pes etmek yok…

2. Ülkemizin emperyalistlerce paylaşım planını bozabilecek miyiz? Bağımsızlığımızı koruyabilecek miyiz?

Yanıt: BOP eş başkanlığı, işbirlikçilik ve ulusalcılıktan ümmetçiliğe dönüş kavramlarının bizi bölüp yok edeceğini halkımıza anlatmak zorundayız, yorulmak yok…

3. Özgürlük, eşitlik, kardeşlik yeniden sağlanabilecek mi? Hukukun üstünlüğü korunabilecek mi? Ayrımcılıklar yok edilebilecek mi?

Yanıt: CHP öncü olmalı ve bütün yurtseverleri evrensel düşünüş etrafında birleştirmeli, dinlenmek yok…

4. 70 yılda yapılanlar 7 yılda satılmış, üretim ve yerli malı bitirilmişti. Yeniden namerde muhtaç olmadan yaşayabilecek güce kavuşabilecek miyiz?

Yanıt: İlerlememize engel olanları etkisiz hale getirmeli, işçiyi ve köylüyü desteklemeliyiz, vazgeçmek yok…

5. Üniversiteler yeniden bilim, sanat ve felsefe merkezleri olabilecek mi? İrtica tehlikesi bertaraf edilebilecek mi? Sınavlara karışan yolsuzluklar, şifreler, adam kayırmalar yok edilebilecek mi? Gençlerimiz okudukları alanda iş bulabilecek mi?

Yanıt: Siyasetçiler elini üniversitelerden çekerse, laiklik ilkesi gerçekten uygulanabilirse, güvenilir sınav sistemi geliştirilirse, koşullara uygun iş alanları yaratılırsa neden olmasın? Moral bozmak yok…

6. Sivil toplum kuruluşları çalışanları, bilim insanları, sanatçılar, ordu ve hukuk mensupları değişik senaryolar ile tutuklanmaktan kurtulabilecek mi?

Yanıt: 12 Eylül işkencecileri cezalandırılmalı ama varsayımlarla insanlar zindanlara tıkılmamalı. Halkla birlikte direnmeye ara vermek yok…

7. Gelişmiş ülke olabilecek miyiz? Emek en yüce değer kabul edilecek mi?

Yanıt: Adaletli bir paylaşım sistemi kurabilmek asıl kavgadır, ödün yok…

Sonuç olarak; halkımızın sağduyusuna güvenimiz sonsuzdur. Günün birinde iktidara gelecek olan CHP, havadaki kurşun gibi ağırlığı yok edecektir. Siyasete ilgi duymayan ve kararsız kalanlar, lütfen vicdanınızın sesini dinleyin. İnsanca hakça bir düzen kurabilmemiz ve rahat nefes alabilmemiz için sana ihtiyacımız var!

İNSANLIK TARİHİNİN İLERİYE GİDİŞİNDE SENİN DE KATKIN OLSUN!

Hoşça kalın efendim.

 1378 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
 Devamı