• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Arzu Erkan
arzuerkan2003@gmail.com
TASAVVUF İLE DÖNÜŞÜMÜN BAŞLANGICI
31/03/2013

 

Bu hafta İstanbul’da idim.Astroloji okulumuzun kurucusu ve Türkiye’nin en ünlü astrologlarından hocam ÖNER DÖŞER ve yine çok değerli arkadaşım Astro-psikolojin uzmanı ,Psikolog Barış ÖZKIRIŞ ile beraber, Ton tv. de yayınlanan Arzu Erkan ile Astroloji programım için çekimler yaptık.Önümüzdeki haftalarda yayınlanacak olan bu programları kaçırmamanızı öneririm.

Okulumu ziyeret ettiğimde, Astro-tasavvuf dersi vardı.Artık Çanakkale de yaşadığım için, çok merak etmeme karşın, bu dersleri takip edememiştim. Her şey, kendi zamanını bekler ya. İşte, benim için de tasavvuf ile tanışmamın zamanı gelmişti. Kubilay AKTAŞ, o pozitif enerjisi ile önce sınıfın dağınık olan enerjisini, toplayarak derse başladı. Bir anda kendimi, bambaşka bir enerjinin içine doğru çekildiğimi hissettim. Bu enerji beni , çoook derinlere aldı götürdü. Dinledikçe, kendi özüme hızla yaklaştığımı hissetmeye başladım. Şimdiye kadar, yaşamımda yaptığım radikal değişimlerde, ilişkilerimde, almayı seçtiğim eğitimlerimde, tamamen içgüdülerimle vermiş olduğum kararlarımda, ne kadar doğru bir yol çizdiğimi gördüm. Yaklaşık 4 saat süren dersin sonunda, farklı bir içsel bir dönüşüme ilk adımları atmış olmamın etkisi ile gözlerimden boşalan yaşlara hakim olamadım.

Evet, aldığım öğretilerden biri, madde ve mana dengesi idi. Maddenin kalitesi, manasına değer katıyordu. İnsan ilişkilerinde de , bunu böyle geliştiğini çok daha iyi anladım.Sindirdim desem daha doğru olacak.

Öğretilerden edindiğim önemli bilgilerden biri de, ilişkilerde, başkası ile bütünleşmek konsunda alınması gereken dersler.Hani bazen karşınızdaki ile ,o kadar içli dışlı olursunuz ki, bir süre sonra onun

yaşadıklarını, sanki sizde yaşıyormuş gibi hissedersiniz. Acıları , sizin acınız, mutlulukları da sizin mutluluğunuzmuş gibi yaşamaya başladığınız ilişkiler mutlaka sizde yaşamışsınızdır. Burada anlatmak istediğim ilişki tipi, yalnızca kadın ve erkek arasındaki ilişki değil…

İşte bu Neptün enerjisidir. Karşınızdaki ile bir olma enerjisi. Bir de Neptün 1. Evde akrepte, konuk olmuş ise, işte o zaman karşınızdaki için kendinizi feda etmeye kadar gider işin ucu. Yani, olayların tam ortasında kalır ve bir de kurban durumuna düşersiniz. İşte bu gibi durumlarda, tasavvuf da olduğu gibi, olayların içine çekildiğinizi fark edip, yakınlık mesafesini iyi ayarlamak ve olanları uzaktan sessizce izlemek gerektiğinin bilincine ulaşmalıyız. Yapılacak yardımın sınırını zamanında ve yerinde yapmazsanız, kurban durumuna düşmekten kendinizi alamazsınız. Bunu yaparken de, karşınızdaki kişiyi uzaklaştırırken, paylaşılanları, yaşananları etik olarak da korumak gerekmektedir.

Astroloji danışmanlığı yaptığımızda, Hocam Öner Döşer’ in ,bizlere öğrettiği , astrolojinin de, etik değerlerinden en önemlisi, danışan hakkındaki bilgilerin kimse ile paylaşılmamasıdır.Bu yaptığımız işe ve karşımızdaki kişiye duyduğumuz saygıdır.Kadim astrologlarda, daima bu yolun izlenmesi konusunda ,öğütlerde bulunmuşlardır.

Yine farklı bir ders alarak, yaşamımızdaki balonları patlatıp, bir üstteki deneyimlere doğru yollanma zamanı…

Yolunuz ve yolumuz ışıklarla dolsun her zaman..

Sevgi ve ışıkla,

Arzu ERKAN

30/3/2013

 2117 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

HASET - 22/11/2018
Çevrenizde mutlaka vardır size de HASET eden insanlar…
KASIM 2018 GÖKYÜZÜ KONUMLARI - 11/11/2018
Küstah davranışlar sergilemek,ben bilirim edası ile konuşmak, herkese vaaz vermeye çalışmak,
KENDİ IŞIĞINA GÜVENEN, BAŞKASININ PARLAMASINDAN RAHATSIZLIK DUYMAZ… - 18/10/2018
Bugün Facebook da bu sözü paylaştım.
5 EKİM AKREP BURCUNDA VENÜS RETROSU BAŞLIYOR… - 30/09/2018
Cemal Oral, ‘artık yazı bekliyoruz sizden’ diye arayınca, hemen oturdum klavyenin başına. En son Maviay ı yazmışım. Üstüne bir çok astrolojik olaylar yaşadık.
MAVİAY TERAZİ DOLUNAYI - 01/04/2018
1 martta ki başak dolunayı ve 31 mart da 10 drc 44 dk. dagerçekleşecek terazi dolunayı ile bir ay içinde iki dolunay yaşıyoruz.
ALIŞKANLIKLAR - 15/09/2016
Çanakkale Memleket de en son 3 yıl önce yazmışım….
İLİŞKİ YÖNETİMİ - 05/12/2013
Uzun zaman oldu .
SUBLUMINAL MESAJLAR - 03/07/2013
-Ne mesajı, ne mesajı?
SEVGİ İFADESİ OLMAYAN HERŞEY, KORKUDUR.. - 10/06/2013
Sevgisiz bir ortamda büyümüş bir insan ile, anne babası birbirine aşık ve huzurlu bir hamilelik geçirmiş bir annenin evladı olarak doğmuş insan arasında ne kadar büyük bir fark bulunur, bilir misiniz?
 Devamı