• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Arzu Erkan
arzuerkan2003@gmail.com
POZİTİF-NEGATİF
05/03/2013

 

 İstanbul’dan Çanakkale ye,taşınırken,beni burada bekleyen,huzurlu ve sakin yaşamın beklediğini biliyordum.İstanbul un insanı öğüten enerjisinden sonra..Burası bana cennetteymişim gibi hissettiriyor.Tüm ailemi, dostlarımı ve yoğun bir sosyal yaşamı bırakıp gelmek...kimsenin kolay kolay karar vereceği bir durum değildi ve ben bir gün içinde karar verip,ertesi günü eşyaları toplattırıp,geldim..Bunun hikayesini de daha sonraki yazılarımda sizlerle paylaşacağım.Evrenin nasıl bir plan yapıp, beni Çanakkale ye getirdiğini...Özellikle Çanakkale..Bodrum değil..:)

Aslına bakarsanız ,herkes bir an önce ,bağlantılarını koparıp,işlerini toparlayıp, kaçma planı içindedir,İstanbul da.. Kiminle konuşsanız "Vallahi bizimde planımız , bir an önce işleri toparlayıp,kaçmak " derler.:) ..ama bunun için , iç sesinize kulak vermek, evrenin sizin için yapmış olduğu planlara teslim olmak ve de cesur bir yürek istiyor.

Her pazar Ton Tv de,20:30 da canlı olarak  yapmış olduğum Arzu Erkan ile Astroloji programımın yanı sıra,her hafta burada da birlikte olacağız.

Bu ilk yazımda,pozitif ve negatif insanların karşılarındakilere etkileri, fiziksel görünüşleri, ilişkilerini anlatmak istiyorum...

Pozitif insanların, gözleri ışıl ışıl, yüzleri çok aydınlık olur.Sanki onlar size hep,daha önceden tanıyormuşsunuz hissini uyandırırlar.Olaylara daima, bardağın dolu tarafından bakarlar.Takıntıları yoktur ve daima olumlu düşünürler.Olumlu düşünmenin gücünü çok iyi bilirler ve çevrelerindeki olaylara da bakış açıları olumludur.Sevgi doludurlar..Yüksek ses ile konuşmazlar, kimse ile..daima sakindirler..Sinirlerini aldırdıkları düşüncesine kapılmanıza neden olurlar.SEVGİ yüksek sesle ifade edilemez değil mi? Onun için ,yüksek ses olduğu zaman,karşısındakinin kalbinin kırılacağını bilir.

Onların, bu olumlu enerjisi ile ellerini attıkları her iş ve her ilişki inanılmaz bir akıcılığa sahiptir.Elbette her zaman yaşamımızda terslikler,engeller vardır ve olacaktır. Yaşamın kuralı bu değil mi? Ne zaman herşey dört dörtlük oluyor yaşantımızda. Hep iniş çıkışlar yaşıyoruz..Bu dünyanın dersi bu..Buraya ders almaya ve bu dersleri deneyimlemeye gelmedik mi?

Pozitif insanlar, ellerini attıkları herşey ve her yer bereket, bolluk içindedir.Onların bu olumlu enerjileri karşınsa,yanlarından hiç ayrılmak istemezsiniz ve hatta bir süre sonra uykunuz gelip,oracıkta ,onun yanında kıvrılıp,uyumak istersiniz. Çok etkileyici kişiliğe sahiptirler. Empati yetenekleri çok gelişmiştir.Özgüvenli duruşları ile her ortamda kendilerini gösterirler.

Negatif insanlara gelince;

onlar, her olay ve kişiden bir çıkar beklentisi içindedir.Daima herşeyin altından birşeyler çıkacağına inanırlar.Hastalıklar onların peşini bırakmaz. "Bu kadar sağlığıma bakıyorum ama herşey gelip beni buluyor" derler..Karşılarındaki ile empati yapmayı hiç bilmezler..Yanlız, kendi çıkarları ,istekleri ve beklentileri söz konusudur.Karşınıza geldiklerinde, enerjileri ile yorarlar..Kendinizi yorgun ve emilmiş hissedersiniz.Fiziksel olarak da,Solar pleksus çakrası, yani göbek deliği ile göğüs kafesi arasında kalan bölge...

Burası bizim evrenle bağlantımızı sağlar.Yaşama olan güvensizlik söz konusu olduğunda bu bölgede şişlik olur.Genelde mide ve bağırsak sorunları yaşarlar.Psikolojik olarak, reddedilme korkusu içindedirler.Materyalisttirler ve maddesel şeylere tututup, güçlü olmaya çalışırlar.

Onun için kaybetme korkusu da, karın bölgesinde şişkinliğe neden olur.Kalabalık içinde bile,kendilerini yalnız hissederler. Merhamet ve vicdani duygulardan uzaktırlar.Bu duygulara kapıldıklarında,sahip olduklarını kaybetmek veya paylaşmak zorunda kalacaklarını düşündüklerinden, bunu da güç kaybı olarak algılarlar.

Uyumsuz çalışma hayatlarında,eleştiriyi asla kabul etmezler ama kendileri oldukça sert eleştirirler.Bütün bunlar yine aşırı kontrolcülük ve özgüven eksikliği olarak ortaya çıkar..

Yaşam çok kısa...kimse, kimseyi kırmamaya,incitmemeye çok özenle dikkat etmeli.Negatif yaşamlar bizlere hiçbirşey kazandırmadığı gibi,çok şey kaybettiriyor.

Olumlu olamak, daima bizi ve çevremizi yukarı çeker..

Atalarımızın bir sözü ile yazımı bitirmek istiyorum...

İyi düşünelim ,iyi yaşayalım..

Sevgilerimle ve ışıkla..

 

Arzu ERKAN 


1755 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     05/03/2013 19:53

Arzu'cuğum öncelikle tebrik ediyorum...Eminim sen bu köşe yazarlığını da çok iyi yaparsın.... yazdıklarına aynen katılıyorum..Zaman zaman negatif olsamda bende genelde pozitif düşünüp evrene pozitif enerji yaymaya çok dikkat ederim...Bilirimki o enerji birgün bana geri dönecek...Çok büyük bir hastalığıda bu sayede alt ettim...Bende pozitif düşün, iyi şeyler olsun diyorum....
semra akbulut

     05/03/2013 18:35

Arzucum öncelik bu köşenin sana hayırlı olmasını diliyorum... Yazdıklarına aynen katılıyorum...Bende zaman zaman negatif olsamda genelde pozitif düşünüp evrene pozitif enerji yaymaya çalışırım...O enerjinin tekrar dönüp bana geleceğini biliyorum...Gerçektende bunun faydalarını çok gördüm...Bu şekilde kötü bir hastalığıda kısa sürede alt ettim.... Başarıların daim olsun canım....
semra akbulut

Yazarın diğer yazıları

HASET - 22/11/2018
Çevrenizde mutlaka vardır size de HASET eden insanlar…
KASIM 2018 GÖKYÜZÜ KONUMLARI - 11/11/2018
Küstah davranışlar sergilemek,ben bilirim edası ile konuşmak, herkese vaaz vermeye çalışmak,
KENDİ IŞIĞINA GÜVENEN, BAŞKASININ PARLAMASINDAN RAHATSIZLIK DUYMAZ… - 18/10/2018
Bugün Facebook da bu sözü paylaştım.
5 EKİM AKREP BURCUNDA VENÜS RETROSU BAŞLIYOR… - 30/09/2018
Cemal Oral, ‘artık yazı bekliyoruz sizden’ diye arayınca, hemen oturdum klavyenin başına. En son Maviay ı yazmışım. Üstüne bir çok astrolojik olaylar yaşadık.
MAVİAY TERAZİ DOLUNAYI - 01/04/2018
1 martta ki başak dolunayı ve 31 mart da 10 drc 44 dk. dagerçekleşecek terazi dolunayı ile bir ay içinde iki dolunay yaşıyoruz.
ALIŞKANLIKLAR - 15/09/2016
Çanakkale Memleket de en son 3 yıl önce yazmışım….
İLİŞKİ YÖNETİMİ - 05/12/2013
Uzun zaman oldu .
SUBLUMINAL MESAJLAR - 03/07/2013
-Ne mesajı, ne mesajı?
SEVGİ İFADESİ OLMAYAN HERŞEY, KORKUDUR.. - 10/06/2013
Sevgisiz bir ortamda büyümüş bir insan ile, anne babası birbirine aşık ve huzurlu bir hamilelik geçirmiş bir annenin evladı olarak doğmuş insan arasında ne kadar büyük bir fark bulunur, bilir misiniz?
 Devamı