• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Hamza Yıldız
GECE NOTLARI
05/02/2020

 

Değişmek veya değiştirmek gerekiyor bazen hayatı.Alışkanlıklardan kurtulmak kolay değil elbette.Durağan ve kabullenilmiş kalabalıklardan yalnızlığa evrilmek...Yeniden başlama tedirginliğini teninde hissetmek.Korkunun üzerine ve

bilinmeze yürümek...Elbette zor.Ama zorluklara talip olmadan,yola çıkmadan hayallere yürüyemezsin.Canının yanacağını,terleyeceğini,yorulacağını,çaresizliklerden çare üreteceğini bilmelisin.Hayatta kolay yok.Değer kattıklarının anlamı var.Terini üzerine akıtmadığın toprak,dalgalarını aşamadığın deniz,ulaşamadığın ada ve bir ömür adamadığın sevda senin değildir.Uzak hedefler ve imkansız idealler diri tutar insanı.Kolay ise yavaş yavaş önce bedeni sonra da ruhu çürütür.

Bazen yola çıkmak gerekir.Bırakıp ardında bütün kazanımları yeni bir rota çizmelisin kendine.Bilinmeze...Dar patikalardan dağlara tırmanmalı,hayata kartal gözleriyle bakmayı denemelisin.Dört mevsimin hikayesini bir de rüzgarın özgürlüğünden dinlemelisin.Bir çeşmeden üç yudum su ile birlikte huzuru içmelisin.Tedirgin,ihtiyatlı ve sabırlı adımlarla yürümeyi öğrenmelisin,bir çocuğun gözleriyle bakmayı denemelisin yeniden.Merak etmelisin,denemelisin,yanılmalısın ve için acımalı ki şefkati yeniden keşfetmelisin.Unutma,insan çaresizliğinde insan ve yaratıcıdır.

Zamanın hükmü kendine aittir,insanın ruhuna değil.

Yüreğinin sesini dinle ve yeni bir yola çık.

Yol insan için umut demektir,yeni bir ömür.

 

Hamza Yıldız/27.01.20201062 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

AKORDU KAÇAN BİR ŞARKI - 15/03/2020
Yaşlılığın son demlerindeki bu yoğunluk hayra alamet değil.Dün Yenice,Karaköy maden direnişinde arkadaşlarımıza desteğe gittik.
SEVİŞME BEREKETİ - 07/03/2020
Her defasında Paslı bıçaklarla sırtımdan vuruldum
DAYI - 24/02/2020
İki sözcük hayatımda çok değerlidir.Anne ve dayı...
AĞIR OLAN KURŞUN DEĞİL HAYAT - 20/02/2020
Akşam Kepez Kent Konseyi'nin yemeği var.Çamlıca düğün salonundayız.Buluşmalar ve kucaklaşmalar,sohbetler...Hepsi var.İyi ki var.İnsanız birbirimize ihtiyacımız var.
İNSAN ŞEHRİNİ İÇİNDE TAŞIR - 29/01/2020
Gitmen gerekir bir gün. Geçmişi alışkanlıkları, sevdaları,kırılmışlıkları toplarsın bir valize,ayakların istemese de yürürsün ilk terminale.
İNSANLAR VE MEKANLAR - 17/01/2020
İnsan emeği ve hayalleri ile kurar bir şehri.Mekanlarını sabırla inşa eder ve adeta ruhunu katar evlere,sokaklara,parklara.Sonra roller değişir bir kaç nesil sonra.
KONFERANSIN TEK SORUSU - 12/01/2020
Doksan yedi yılları sanırım.Radyoda şiir programları yapıyorum.Metinlerini yazıyor
AŞK MEVSİMSİZDİR LAMİA - 05/01/2020
İçim üşüdü,kirpiklerin buz tutmuş Çok uzaklardan mı geldin Lamia
BİZİ VAR EDEN ÇAN İÇİN - 30/12/2019
Her mücadele çekirdek oluşumla başlar.Çan Çevre Derneği yedi kişi ile başladı.Hareketini ideolojik değil hayatın gerçeği üzerine
 Devamı