• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu

Hamza Yıldız

Hamza Yıldız
NOTLAR
11/11/2019

 

Çok yoğun bir yaz geçirdik.Temmuz ayı ortalarından itibaren Kirazlı altın işletmesine karşı Çanakkale'nin tek su kaynağını korumak için başlatılan ''Su ve Vicdan Nöbeti'' eylemlerine Çan Çevre Derneği olarak tam destek verdik.Sağ olsunlar onlarda bize Çırpılar termik santrali keşiflerinde, Ağı Dağı için Etili ve Söğütalan köylerinde yaptığımız basın açıklamaları ile etkinliklerimizde mücadelemize destek verdiler.

Bu gün de yapılan Atikhisar barajı ve havzasına karşı bilim insanlarının konuştuğu ve bilgilendiğimiz bir panele katıldık.Biz çevre hareketine katılan her kişi,dernek ve kurumu değerli buluyoruz.Ortak payda ve amaçlar inşa ederek yeni bir yol eylem planlama derdindeyiz.Kazdağları vatandır ve Kazdağları'nı vatan savunması olarak kabul ediyoruz.Bu siyaset ötesi bir tavırdır ve önceliği Çanakkale olmak üzere yurdumuzun tamamıdır.Önce insan sağlığı,doğal hayat önceliği,ekolojik dengeyi koruma;toprağımızı,havamızı, suyumuzu sahiplenme ve geliştirme çabasındayız.Bu coğrafyanın tarihi,kültürü,doğal hayatı geleceğe mirasımızdır.

Kazdağları farklılıklarımızdan ortak bilinç,zenginlik ve ideal yaratmak için birlikte açtığımız ve yürüdüğümüz yeni bir yoldur.Bu kutlu ve güzel yolu hiç kimse siyasi basamak,kimlik ve ikbal yolu gibi görmesin ve kullanmasın.Çünkü daha yapılacak çok mücadele ve sabırla yürünecek yolumuz var.Termik santraller,vahşi madencilik,doğa katliamları ve emperyalist güçlerin açık yağmasına karşı daha güçlü ve kitlesel yoğunluğa,toplumsal tepkilere,ortak akılla çözümlere ihtiyacımız var.

Çanakkale sırtını dayadığı,beslendiği Kazdağlarına ihanet etmemeli.Konuşacağız,tartışacağız ve geleceğimize birlikte yürüyeceğiz.Herkese ihtiyacımız var.Vatan ortak bir kültürü yaratırsa medeniyeti doğurur. Bu birikim ve bilinç bu şehirde var.O zaman mücadele arkadaşlarımıza daha sıkı sarılacağız.Yenilerine kucak açacağız.Çoğalacağız.Kirazlı örneğini unutmadan ve asla geri adım atmadan.

 

Hamza Yıldız/Gece Notları/09.11.2019270 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

AŞK LAMİA İSE BU ŞEHİR BİLİR - 06/12/2019
Aşk,bilinmezlikle korku arasında tek başına yürümektir.Derin bir kuyuya bir yudum su için inmektir.
SİS - 30/11/2019
Sis akşamdan çöktü şehrin üzerine artık kördüm Lamia Minareler, fabrika bacaları, evler yoktu kapanmıştı yollar
KARINCALAR - 21/11/2019
Öğretmen öğrencileri geziye çıkarmış.Bir karınca yuvası ağzına götürmüş ve sormuş:
BEN BU ŞEHRİ NİÇİN SEVDİM? - 14/11/2019
Ben bu şehri; umutlarını devraldığım geçmişimizin, yaşadığımız cenneti bize yurt kıldığı için sevdim.
İÇİMİN DENİZLERİ KURUDU YALNIZLIKTAN - 03/11/2019
İçimin denizleri kurudu yalnızlıktan Dalgaların şehvetini sürüklerdi rüzgar
HATIRALAR HAYATIN KENDİSİDİR - 30/10/2019
Bu şehre 1962 yılında geldiğimde çocuktum. İlk kira evimiz İstiklal mahallesinde idi. O da benim gibi çocuktu ama çok hızlı büyüyordu. Köylerden, komşu kasabalardan
SEVDASINI KAYBEDEN ŞİİR OLMAZ - 24/10/2019
Yazmak belalı bir iştir,sevda gibi.Yakanı bir kez kaptırdın mı kurtulamazsın.
ÇIRPILAR İHANETİNE DUR DEMEK - 21/10/2019
Sabah erken saatlerde Menderes parkında toplandık. Yenice'ye doğru otobüsle yola çıktık. Ama beklerken trafik polisi bir memurun vatandaşları alaya alan, adeta işkence çektiren tavırlarına öfkelenerek yola çıktık.
BU ŞEHRİN GÜZEL İNSANLARINDANDI YAKUP BORAN - 16/10/2019
Yıllarca aynı mahallede yaşadık. Önce babası Nuri dede sonra ağabeyi Hüseyin Boran'ın işlettiği bakkaldan alışveriş yaptık. Hemen lisenin köşesindeydi dükkanları.
 Devamı