• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Hamza Yıldız
NOTLAR
11/11/2019

 

Çok yoğun bir yaz geçirdik.Temmuz ayı ortalarından itibaren Kirazlı altın işletmesine karşı Çanakkale'nin tek su kaynağını korumak için başlatılan ''Su ve Vicdan Nöbeti'' eylemlerine Çan Çevre Derneği olarak tam destek verdik.Sağ olsunlar onlarda bize Çırpılar termik santrali keşiflerinde, Ağı Dağı için Etili ve Söğütalan köylerinde yaptığımız basın açıklamaları ile etkinliklerimizde mücadelemize destek verdiler.

Bu gün de yapılan Atikhisar barajı ve havzasına karşı bilim insanlarının konuştuğu ve bilgilendiğimiz bir panele katıldık.Biz çevre hareketine katılan her kişi,dernek ve kurumu değerli buluyoruz.Ortak payda ve amaçlar inşa ederek yeni bir yol eylem planlama derdindeyiz.Kazdağları vatandır ve Kazdağları'nı vatan savunması olarak kabul ediyoruz.Bu siyaset ötesi bir tavırdır ve önceliği Çanakkale olmak üzere yurdumuzun tamamıdır.Önce insan sağlığı,doğal hayat önceliği,ekolojik dengeyi koruma;toprağımızı,havamızı, suyumuzu sahiplenme ve geliştirme çabasındayız.Bu coğrafyanın tarihi,kültürü,doğal hayatı geleceğe mirasımızdır.

Kazdağları farklılıklarımızdan ortak bilinç,zenginlik ve ideal yaratmak için birlikte açtığımız ve yürüdüğümüz yeni bir yoldur.Bu kutlu ve güzel yolu hiç kimse siyasi basamak,kimlik ve ikbal yolu gibi görmesin ve kullanmasın.Çünkü daha yapılacak çok mücadele ve sabırla yürünecek yolumuz var.Termik santraller,vahşi madencilik,doğa katliamları ve emperyalist güçlerin açık yağmasına karşı daha güçlü ve kitlesel yoğunluğa,toplumsal tepkilere,ortak akılla çözümlere ihtiyacımız var.

Çanakkale sırtını dayadığı,beslendiği Kazdağlarına ihanet etmemeli.Konuşacağız,tartışacağız ve geleceğimize birlikte yürüyeceğiz.Herkese ihtiyacımız var.Vatan ortak bir kültürü yaratırsa medeniyeti doğurur. Bu birikim ve bilinç bu şehirde var.O zaman mücadele arkadaşlarımıza daha sıkı sarılacağız.Yenilerine kucak açacağız.Çoğalacağız.Kirazlı örneğini unutmadan ve asla geri adım atmadan.

 

Hamza Yıldız/Gece Notları/09.11.2019469 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

AKORDU KAÇAN BİR ŞARKI - 15/03/2020
Yaşlılığın son demlerindeki bu yoğunluk hayra alamet değil.Dün Yenice,Karaköy maden direnişinde arkadaşlarımıza desteğe gittik.
SEVİŞME BEREKETİ - 07/03/2020
Her defasında Paslı bıçaklarla sırtımdan vuruldum
DAYI - 24/02/2020
İki sözcük hayatımda çok değerlidir.Anne ve dayı...
AĞIR OLAN KURŞUN DEĞİL HAYAT - 20/02/2020
Akşam Kepez Kent Konseyi'nin yemeği var.Çamlıca düğün salonundayız.Buluşmalar ve kucaklaşmalar,sohbetler...Hepsi var.İyi ki var.İnsanız birbirimize ihtiyacımız var.
GECE NOTLARI - 05/02/2020
Değişmek veya değiştirmek gerekiyor bazen hayatı.Alışkanlıklardan kurtulmak kolay değil elbette.Durağan ve kabullenilmiş kalabalıklardan yalnızlığa evrilmek...
İNSAN ŞEHRİNİ İÇİNDE TAŞIR - 29/01/2020
Gitmen gerekir bir gün. Geçmişi alışkanlıkları, sevdaları,kırılmışlıkları toplarsın bir valize,ayakların istemese de yürürsün ilk terminale.
İNSANLAR VE MEKANLAR - 17/01/2020
İnsan emeği ve hayalleri ile kurar bir şehri.Mekanlarını sabırla inşa eder ve adeta ruhunu katar evlere,sokaklara,parklara.Sonra roller değişir bir kaç nesil sonra.
KONFERANSIN TEK SORUSU - 12/01/2020
Doksan yedi yılları sanırım.Radyoda şiir programları yapıyorum.Metinlerini yazıyor
AŞK MEVSİMSİZDİR LAMİA - 05/01/2020
İçim üşüdü,kirpiklerin buz tutmuş Çok uzaklardan mı geldin Lamia
 Devamı