• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°

Emine Ertuğrul

Emine Ertuğrul
emineertugrul61@hotmail.com
''SAĞLIKLI YAŞAYAN, SAĞLIKLA YAŞLANAN TÜRKİYE''
09/09/2019

 

 

''Anne Sütü En Değerli Besin Kaynağıdır''

“Aşı Hayat Kurtarır”

 

Halk sağlığı ve koruyucu sağlık hizmetlerinin, dolayısıyla da birinci basamak sağlık hizmetlerinin toplum sağlığındaki önemi çok büyüktür. Toplumun hasta olmadan önce korunma altına alınması, olası hastalık risklerinin ortadan kaldırılması dolayısıyla da hastalık gelişmeden müdahale edilmesi halkın hastalıklarla boğuşmasını azaltacağı gibi, kaliteli bir yaşam sürmesini de sağlayarak maliyet etkin kullanımın ve sağlık hizmetlerinden daha etkin faydalanmanın yolunu açacaktır.

 

Sağlık alanında etkin bir kullanım isteniyorsa kesinlikle birinci basamak sağlık sistemi doğru kullanılmalı ki daha kaliteli bir hizmet sunumu yapılabilsin. Bu çerçevede birinci basamak sağlık hizmetlerini yürüten aile hekimliklerinin önemi daha da ön plana çıkmaktadır.

 

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu ( AHEF ) halkımızın kaliteli ve maliyet etkin bir hizmet alması konusunda sağlık okuryazarlığının önemini ve kaynakların doğru kullanılması gerektiğini hatırlatıyor ve Halkımıza, sağlıklı yaşayan ve sağlıkla yaşlanan bir Türkiye için hekimlerinizin önerilerine kulak vermeyi ihmal etmeyiniz diyor.

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası Kutlu Olsun.

Sağlıcakla kalın


 126 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SERİNLEMEK İÇİN SUYA BALIKLAMA ATLAMAYIN! - 19/08/2019
Sığ denize ya da havuza balıklama atlama, travmatik lezyonlara, ağır yaralanmalara hatta ölümlere yol açabiliyor. Kişinin dibe çakılmamak için başını aniden ve çok hızlı bir şekilde arkaya
KURBAN BAYRAMI VE BESLENME - 10/08/2019
Bayramlar, tüm aile bireylerini bir araya getiren, sevgi ve mutluluğun göstergesi olarak simgelenen geniş sofraların kurulduğu günlerdir…
ÇEVRE BİLİNCİ VE BİZ - 28/07/2019
“Çevre Bilinci“, “Doğa Bilinci“, “Ekolojik Bilinç“, “Çevreye saygı“, “Doğaya saygı“, “Çevreye karşı duyarlılık” ya da “Çevre duyarlılığı” gibi birbiri ile iç içe geçmiş konulardan bahsetmek için ilk önce “Çevre” kavramını anlamamız ve içini doldurmam
AŞIRI SICAK HAVALARDA NASIL BESLENMELİYİZ? - 01/07/2019
Aşırı sıcaklarda hastalanmak istemiyorsanız kızartmadan ve hamurlu yiyeceklerden uzak durun! İşte çöl sıcaklarında 7 adımda sağlıklı beslenmenin formülü:
SICAK HAVALAR SAĞLIĞINIZI BOZMASIN - 09/06/2019
Aşırı sıcaklara karşı vücudun en önemli savunması, terleme ile sıvı kaybıdır
ANNE- ÇOCUK SAĞLIĞININ ÖNEMİ - 12/05/2019
Ülkemizdeki nüfusun genç olması ve bunların büyük bir kısmının doğurgan dönemde olan kadınların oluşturması nedeniyle, bu kesimin toplumdaki sağlık düzeylerini ayarlayan bir yapıya da ihtiyaç duyulmaktadır.
BAHAR GELDİ HASTALIKLAR ARTABİLİR - 07/04/2019
Doğanın yeni ritmiyle karşılaşınca ne yapacağını bilemeyen bünyemiz yorgun düşerek psikolojimizi etkiliyor ve bizi depresyonun kucağına sürüklüyor.
SU İÇMEK İÇİN 15 HAYATİ NEDEN! - 24/03/2019
Su, insan hayatı için oksijenden sonra en önemli ikinci ihtiyaç olarak gösteriliyor. Çünkü kanın yüzde 83’ü, kemiklerin yüzde 22’si, beynin ve kasların yüzde 75’i sudan oluşuyor.
ÇOCUKLARIN UYKU SAATLERİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN 6 ŞEY - 21/03/2019
Çocukların uyku düzenindeki rutinlerden esnekliklere, yaşa göre ideal uyku saatlerinden ebeveynlere kolaylık sağlayacak tüyolara; dikkat etmeniz gereken her şey…
 Devamı