• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU
24/06/2019

 

 

Merhabalar efendim,

Uzun zamandır bu kadar sevinmemistim, toplumca  sevinmemistik. Hep umutlarımız kırılıyor ve üzülüyordum. İyimser tahminlerim nedeniyle artık yakınlarım gülümsüyordu. Ama işte sonunda beklenen oldu: Hakkı yendi, direndi, ikna etti, kucak açtı, pes etmedi ve elbette yol arkadaşları,  destek verenleri müthişti...Kazandı; umut, kardeşlik, pozitiflik, güzel söylem, doğru birikim, adalet, güven,sevgi ve en önemlisi demokrasi  kazandı.

İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.

Uzun zamandır bu kadar iyi hissetmemiştim; sanki beni Köy Enstitüsü Ruhu, 68 Kuşağı Devrim Heyecanı, Gezi Direnişi Güzelliği sarıp sarmaladı.

Bu günleri görmek ne büyük mutluluk, sanki Yeryüzü Cenneti hayalime daha çok yaklaştım. Neden olmasın, her şey çok güzel olacak dedik ve  oldu. Şimdi cok çalışma zamanı; sabırla, zevkle ve  samimiyetle elimizden geleni yapacağız.

Gözümüz aydın; karanlığa gidiş geriledi, aydınlık yarınlara yürüyoruz. Işığımız Atatürk ilke ve devrimleridir, yolumuz açık olsun.

Hoşca kalın efendim.

 


 828 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
KİŞİLİĞİMİZİN İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ - 02/03/2019
Kendinizi objektif olarak tanıyor musunuz? İnsan ilişkilerinde zorlayıcı taraflarınızı biliyor musunuz? Deneyimlerimi de ekleyerek üç temel gruptan hangisine yakın olduğumuzu ve ne gibi sıkıntılara hazır olmamız gerektiğini sorgulamak istiyorum:
 Devamı