• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°

Cemal Oral

Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ?
16/05/2019

 

Duymamış gibi yaparsan ‘sağır sultan’ derler kızarsın. ‘Yazmak kamuoyunu bilgilendirmek lazım, görevim bu’ dersin; ‘Sen mi kurtarcan memleketi’ derler, daha da ileriye gidersen bi güzel eskitirler. Sorarsın, cevap vermezler...  Onlar  hep mutluluğun resmini yaparlar… Peki sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?

***

Çanakkale’nin tanınmış gazetecisi, usta isim Tekin Uğurlu yazıyor….

“ Gökçeada’dan mesaj gönderen Erhan Gülaçtı, 3 gün önce babasını kaybetmiş. Anlattığına göre; babası beyin kanaması geçirmiş. Ambulans helikapterin sözleşmesinin bittiğini öne süren Gülaçtı, babasının normal feribotla ancak üç saatte Çanakkale’ye getirilebildiğini ve kısa süre sonra hayatını kaybettiğini ifade ederek 3 soru sormuş.   * Gökçeada ve Bozcaada’da bir vatandaş, hayati tehlike durumunda Çanakkale’ye hangi ulaşım aracıyla getiriliyor? *Ambulans helikopterin sözleşmesi devam ediyor mu? Bittiyse kimse ilgilenmiyor mu? * Gökçeada’da beyin kanaması geçiren bir hasta, ancak üç saatte Çanakkale’ye ulaştırılabiliyor ve hasta hayatını kaybediyorsa bunun sorumlusu kimdir?”

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü açıklayabilir misiniz?

Açıklayabilir misiniz. Ezine Devlet Hastanesi ‘ndeki uygulamalara sendikanın yaptığı  sert eleştiriyi ve açıklayabilir misiniz  ‘Annem boyun fıtığı ameliyatına girdi. Sonra felç oldu, sonra da  öldü” diyerek adalet istemi ile imza kampanyası açan vatandaşın acısını açıklayabilir misiniz?

Soruşturma bitince mi?

Eyvallah, öyle olsun, takipçisiyiz…

***

 

Biga ilçesinin eskimeyen ismi, usta gazeteci Ferit Kavas bildiriyor…

“Biga Sosyal Yardımlaşma ve Danışma Vakıf Mütevelli heyet toplantısı Vakıf Başkanı ve Biga Kaymakamı Mustafa Can Başkanlığında yapıldı. Toplantıda 269 gündem dosyası görüşülerek karara bağlandı”

O dosyalar şunlar…

“239  nakdi ve sağlık, eğitim barınma yardımı, 158 GSS genel sağlık sigorta yardım, 12  2022 Sayılı Yaşlı ve Engelli aylık yardımı, 2  şartlı eğitim ve şartlı sağlık yardımı. 6 eşi vefat yardımı, 1 muhtaç asker ailesi yardımı, 2  elektrik tüketim desteği “

Hani on bin dolar milli gelir? İşte sana Biga ilçesinden acı bir tablo. Elektrik parası desteği isteyen de var, ‘oğlum askerde muhtacım’ diyende…

Eyyy  iktidar bana mutluluğun resmini çizebilir misin? Vatandaşın halini açıklayabilir misin ?

 

***

Erkan 38 yaşında

+ 140 milyon euro’luk kargo gemisi

+ Hollanda’da  7 gayrimenkul

+17 şirket

+Hollanda bankalarında 120 milyon euro’luk serveti var.

Tüm bunları çalışarak alın teriyle kazandı.

Babası ise CHP’yi hırsızlıkla suçluyor.

Peki bu nasıl bir tablo?

Bunu bana açıklayabilir misiniz değerli okurlar?

 

Saygılarımla…

 

 315 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YEDİYSEK CEBİMİZDEN, HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN… - 13/08/2019
Hiç böyle yazıya ‘girizgah’ yapayım diye uğraşmayacağım. Bodoslama konuya girip her zaman olduğu gibi takdiri okura, Çanakkale halkına bırakacağım.
ÇARESİZ OLMAYIN ÇARE SİZ OLUN! - 25/07/2019
anakkale’nin içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı’nın su havzasında işletime geçmek için hazırlıklarını tamamlamaya çalışan Kirazlı Balaban’daki Kanadalı altın ve gümüş işletmesi şu an için en büyük sorun.
EDEPSİZİM BEN - 03/07/2019
“Elektriğe, akaryakıta, çaya ve şekere yapılan yüzde 15'lik zamlar temmuz enflasyonuna yansıyacağı için emekli ve çalışanların zammına olumlu yansıtılmadı”
EDEPSİZİM BEN - 03/07/2019
“Elektriğe, akaryakıta, çaya ve şekere yapılan yüzde 15'lik zamlar temmuz enflasyonuna yansıyacağı için emekli ve çalışanların zammına olumlu yansıtılmadı”
23 HAZİRAN’DAN SONRASI - 16/06/2019
31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ekonomistler, odalar, borsalar seçimin tamamlandığı bundan sonra ekonomiyi ön planda ele almanın zamanı olduğu çağrısında bulundular
KATİL AYAĞA KALK! - 20/04/2019
Konu, Çanakkale yerel basınına tüm görüşlerle birlikte yansıdı.
MEMLEKET SEVDANIZ YERİN DİBİNE BATSIN - 29/03/2019
İlayda Sevinç'in cansız bedeni, yapılan incelemenin ardından Ezine Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı…
NEDEN O HABERİ YAPMIŞIM? - 24/03/2019
Eleştirinin genel tanımını okuduktan sonra bu sözlerine pişman olacağını bildiğim AKP’li hanımefendiye yazarak, hakaret etmeden sesleniyorum.
YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
 Devamı