• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°

Nurşen Albayrak

Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
MARTIN SONU BAHAR
02/04/2019

 

           Merhabalar efendim,           

    #martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım

   Ülkemizde tarikatçıların cirit attığı zorlu günler sürerken ve havanın kurşun gibi ağırlığı ekonominin çöküşüyle dayanılmaz duruma geldiğinde, AKP ve Devlet Başkanı ile ilgili güvensizlik dillenmeye başlamıştı. Reise ölümüne bağlılık sergileyen gençlerin bazıları, saraydaki yaşamla halkın sefil yaşamı arasındaki uçuruma dayanamayıp “Biz enayi miyiz?” sorusunu sorduğunda, duygusallıkları yerini akla bıraktı. Biat tamam da nereye kadar? MHP neden tam destekçi oldu?

   Muhalefet partilerinin, İYİPARTİ VE CHP’nin Atatürk ilke ve devrimlerini öne çıkararak birlikte yaptığı çalışmalar da güçlenmelerini ve kararsız gençleri toparlamalarını sağladı. Yerel seçimlere olağanüstü bir çabayla asılınmaya başlandı. İyi yetişmiş gençler “Biz de varız” dedi.                

    Huzursuzluktan, azarlanmaktan, aydınların hapse tıkılmasından, örneğin Müjdat Gezen ve Metin Akpınar gibi sevilen sanatçılara gözaltı ve hapis tehdidi yapılmasından duyulan rahatsızlık insanları gerdi. Artık barış, sevgi, dürüstlük gibi olumlu duygulara ihtiyaç vardı ve belirlenen çok doğru adaylar, her türlü entrikayı aşarak Ankara ve İstanbul’da Belediye Başkanlığını kazandılar. Doğrusu şimdiye kadar böylesine renkli bir seçim görmemiştim. Ankara’da Mansur Yavaş ve hele İstanbul’da Ekrem İmamoğlu son derece cesaretle haklarını sonuna kadar savundular. Çanakkale ve İzmir zaten yine yeniden destanlar yazdılar. Ülgür Gökhan Başkanımız, özgürlüğün ve barışın kentine yaptığı katkılara devam edecek. İzmir, projeleriyle dünyaca tanınan Mustafa Tunç Soyer ile çok başarılı bir Belediye Başkanına kavuştu.   

  Gözümüz aydın, Türkiye’nin rotası Çağdaş Uygarlığa, yok edilen bilim-sanat ve felsefeye çevriliyor. Demek ki neymiş; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle ulaşılan başarıyı kimse engelleyemiyormuş. Martın sonu bahar oldu evet, havanın kurşun gibi ağırlığı yumuşadı, artık şeriat korkumuz filan kalmadı. Biz zaten kendimizden çoktan vazgeçmiştik, bütün çabamız çocuklarımıza ve torunlarımıza iyi ve mutlu yaşayabilecekleri bir dünya bırakmaktı.

  Son olarak Çanakkale’de İl Genel Meclisine seçilen ilk kadın olan Güneş Pehlivan’ı içtenlikle kutluyorum. Hep birlikte “İnsanca Yaşam” savaşımına el ele, gönül gönüle devam etmeyi ve başarmayı diliyorum.

              Hoşça kalın efendim”

 560 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
KİŞİLİĞİMİZİN İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ - 02/03/2019
Kendinizi objektif olarak tanıyor musunuz? İnsan ilişkilerinde zorlayıcı taraflarınızı biliyor musunuz? Deneyimlerimi de ekleyerek üç temel gruptan hangisine yakın olduğumuzu ve ne gibi sıkıntılara hazır olmamız gerektiğini sorgulamak istiyorum:
İYİ HİSSETMEMİZİ SAĞLAYAN HORMONLAR - 17/11/2018
Yaşam gittikçe zorlaşıyor, maddi manevi sıkıntılar artıyor. Toplumsal olarak gittikçe geriliyoruz, zihniyet olarak ne yazık ki ortaçağ karanlığındayız.
İNSAN İLİŞKİLERİNDE DOĞRU VE YANLIŞLAR - 22/09/2018
İnsanız, hepimiz bazen özellikle duygusal konularda zorlanırız ve beynimiz kısa devre yapıverir. Ardından, korkular, panik atak, endişeler, kaygı bozuklukları, öfke patlamaları, takıntılar, depresyonlar…
YARGILAMA, ÖNYARGI ve DOĞRU ÜSLUP SORUNU - 03/04/2018
nsanları anlayıp dinlemeden eleştirme, suçlama ve önyargı oluşturarak dışlama beynimizin tuhaf özelliklerindendir. Kusurlu düşünce şemaları yani önceden edindiğimiz deneyimleri hatalı
DOĞRU ZAMAN- DOĞRU YER- DOĞRU KİŞİ MESELESİ - 13/02/2018
Ne zaman ne yapacağımızı, nerede olmamız gerektiğini, kimlere güvenebileceğimizi bilmek iyi ve mutlu hissetmemizi sağlar.
MUTLU OLMAK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ? - 10/01/2018
Danimarka dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı yer, şu basit mutluluk kurallarıyla(hygge-höge felsefesi) biz de mutlu olmayı deneyebiliriz:
ÖNEMLİ ÖNYARGI ÖRNEKLERİ - 25/02/2017
Önyargılar beynimize yerleşmiş kusurlu düşünce şemalarıdır. Çoğunluğu çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yerleşir. Saçma olduğunu bilsek bile kendimize engel olamadığımız hatalı duygu,
 Devamı