• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
MARTIN SONU BAHAR
02/04/2019

 

           Merhabalar efendim,           

    #martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım

   Ülkemizde tarikatçıların cirit attığı zorlu günler sürerken ve havanın kurşun gibi ağırlığı ekonominin çöküşüyle dayanılmaz duruma geldiğinde, AKP ve Devlet Başkanı ile ilgili güvensizlik dillenmeye başlamıştı. Reise ölümüne bağlılık sergileyen gençlerin bazıları, saraydaki yaşamla halkın sefil yaşamı arasındaki uçuruma dayanamayıp “Biz enayi miyiz?” sorusunu sorduğunda, duygusallıkları yerini akla bıraktı. Biat tamam da nereye kadar? MHP neden tam destekçi oldu?

   Muhalefet partilerinin, İYİPARTİ VE CHP’nin Atatürk ilke ve devrimlerini öne çıkararak birlikte yaptığı çalışmalar da güçlenmelerini ve kararsız gençleri toparlamalarını sağladı. Yerel seçimlere olağanüstü bir çabayla asılınmaya başlandı. İyi yetişmiş gençler “Biz de varız” dedi.                

    Huzursuzluktan, azarlanmaktan, aydınların hapse tıkılmasından, örneğin Müjdat Gezen ve Metin Akpınar gibi sevilen sanatçılara gözaltı ve hapis tehdidi yapılmasından duyulan rahatsızlık insanları gerdi. Artık barış, sevgi, dürüstlük gibi olumlu duygulara ihtiyaç vardı ve belirlenen çok doğru adaylar, her türlü entrikayı aşarak Ankara ve İstanbul’da Belediye Başkanlığını kazandılar. Doğrusu şimdiye kadar böylesine renkli bir seçim görmemiştim. Ankara’da Mansur Yavaş ve hele İstanbul’da Ekrem İmamoğlu son derece cesaretle haklarını sonuna kadar savundular. Çanakkale ve İzmir zaten yine yeniden destanlar yazdılar. Ülgür Gökhan Başkanımız, özgürlüğün ve barışın kentine yaptığı katkılara devam edecek. İzmir, projeleriyle dünyaca tanınan Mustafa Tunç Soyer ile çok başarılı bir Belediye Başkanına kavuştu.   

  Gözümüz aydın, Türkiye’nin rotası Çağdaş Uygarlığa, yok edilen bilim-sanat ve felsefeye çevriliyor. Demek ki neymiş; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle ulaşılan başarıyı kimse engelleyemiyormuş. Martın sonu bahar oldu evet, havanın kurşun gibi ağırlığı yumuşadı, artık şeriat korkumuz filan kalmadı. Biz zaten kendimizden çoktan vazgeçmiştik, bütün çabamız çocuklarımıza ve torunlarımıza iyi ve mutlu yaşayabilecekleri bir dünya bırakmaktı.

  Son olarak Çanakkale’de İl Genel Meclisine seçilen ilk kadın olan Güneş Pehlivan’ı içtenlikle kutluyorum. Hep birlikte “İnsanca Yaşam” savaşımına el ele, gönül gönüle devam etmeyi ve başarmayı diliyorum.

              Hoşça kalın efendim”

 844 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
KİŞİLİĞİMİZİN İLİŞKİLERİMİZE ETKİSİ - 02/03/2019
Kendinizi objektif olarak tanıyor musunuz? İnsan ilişkilerinde zorlayıcı taraflarınızı biliyor musunuz? Deneyimlerimi de ekleyerek üç temel gruptan hangisine yakın olduğumuzu ve ne gibi sıkıntılara hazır olmamız gerektiğini sorgulamak istiyorum:
 Devamı