• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN
06/12/2018

 

Haber buUmurbey Belediyesi Sosyal Dinlenme Tesisi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu 26 Eylül Çarşamba günü yapılan törenle açılmıştı. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan bu açılış esnasında gazetecilere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti içindeki gücünü korumak için demokratik hakları hiçe sayarak kendine yakın isimleri Belediye Başkan Adayı yapacağını ifade etti. Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söyledi”

Haberin sonundaki yorum ise şu “CHP bugün Çanakkale Belediye Başkan adayının Gökhan olduğunu açıklayarak partideki iç işleyişin ne kadar çarpık ve hesapların ne kadar derin olduğunu göstermiş oldu”

İyi okuduk mu?

Okuduk…

Şimdi konuyu bu şekilde algılayıp, haber yapan ve sonrasına yorum ekleyen basın kuruluşuna lafım yok. Lafım yok çünkü, konu ‘tek kaynak’tan çıkıp yayılıyor. (‘Bunu haber yapın’ gibi, gibi…

Geçtik efendim.

O zaman konuya bir de şöyle bakalım ve yorum yapalım olur mu?

Hani ‘Haber kutsal, yorum hürdür’ , ya da ‘halka yalan söylemek suçtur’ ilkesinden hareketle….

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğlu'na yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.

Ne zaman?

26 Eylül Çarşamba günü…

Peki, sonrasında 2 Aralık Pazar günü üyelerin oylarıyla gerçekleşen eğilim yoklamasında ne olmuş?

Ülgür Gökhan  kendinisine en yakın aday adayına bin rakamının üzerinde fark atarak kazanmış.

Devam edelim…

CHP Parti Meclisi 6 Aralık Perşembe günü eğilim yoklaması sonucunu onaylamış, dolayısıyla Ülgür Gökhan 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı olmuş.

Şimdi bunun, Bülent Turan’ın söylemi ve geleceği görmesi, ya da o yorumdaki “CHP bugün Çanakkale Belediye Başkan adayının Gökhan olduğunu açıklayarak partideki iç işleyişin ne kadar çarpık ve hesapların ne kadar derin olduğunu göstermiş oldu” ifadesiyle ne alakası var?

Ne alakası var?

O soruyu da ben yanıtlayayım. Eğer eğilim yoklamasından Ülgür Gökhan çıkmasaydı da başka isim çıksaydı, CHP üyelerinin oyuna  rağmen CHP Parti Meclisi,  Ülgür Gökhan’ı açıklasaydı o zaman ben de Bülent Turan’ı kutlardım. Ama öyle olmadı.

O zaman bir de AKP’ye bakalım.

AKP Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AKP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın mı?

Sayın Turan’ın baba ocağını ziyaret edecek kadar yakın…

Peki devam edelim…

AKP Çanakkale’de Belediye Başkan Aday Adaylığı açıklamasında ilk isim Av. Erdener Can, sonra Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, ardından Ethem Hırçın ve Türkiye’nin tek kadın il başkanı iken 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde görevinden ayrılan-ayrılmak zorunda bırakılan Yeşim Karadağ…

Tam final denildiği anda…

Bitmedi…

 Uzatmalara gidildiğinde ‘Bülent Turan’ın adayı’ yorumu ile  Çanakkale Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Av. Tülay Ömercioğlu…

Bundan sonrası benim yorumum…

Sayın Bülent Turan AKP Genel merkezinde ‘Çanakkale Belediye Başkan Adayı Tülay Ömerciolu olsun’ dedi ise, teşkilat ta ‘anket yapalım karar veremedik’ yanıtı verip anket sonrasında ilk isim Ayhan Gider  çıktığı için Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider açıklandıysa, burada bir ‘sözün üzerinin çizilmesi’ durumu vardır.

Ayrıca unutmamak gerekir Sayın Ayhan Gider, ‘Ben adayım’ dememiştir teşkilat onu aday göstermiştir.

Gelelim sorulara…

Kılıçdaroğlu’na yakınlığı nedeniyle mi Sayın Ülgür Gökhan CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı gösterilmiştir? Ya da 2 Aralık Pazar günü yapılan eğilim yoklamasında birinci isim çıktığı için mi parti meclisi onun ismini onaylamıştır?

CHP eğilim yoklamasında Sayın Gökhan dışında bir isim çıksaydı parti meclisi illa da Ülgür Gökhan mı diyecekti yoksa çıkan ismi mi onaylayacaktı?

Şimdi o soruların devamında şunu da sorup bitireyim anlatımımı…

Peki; Sayın Bülent Turan, hani haberde denilen gibi CHP’deki öngörünüz acaba kendi partiniz de nasıl gerçekleşti, dilediğiniz gibi mi yoksa, anketin dediği gibi mi?

AKP Çanakkale Belediye Meclis Grup Başkanvekili Av. Tülay Ömercioğlu’nun, 31 Mart 2019 yerel seçiminde Çanakkale Belediye Başkan Adayı gösterilmeyişinin ardından , il genel meclisi adaylığı için başvurusu acaba ‘Nasılsa Ayhan Gider’in listesinden belediye meclsi üyesi olarak beni göstermezler’ düşüncesinden midir?

Ne dersiniz?

Müneccimlik sanat mıdır, yoksa habercinin atraksiyonu, ya da danışmanın ‘bunu yazın’ talimatı mıdır?

Saygılarımla1102 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KRALI DA KANDIRIYORLAR, SARAYI DA SOYUYORLAR - 29/01/2020
Olsun; yine de Allah devlete millete zeval vermesin…
SİZİN GÜNDEMİNİZ NE? - 19/01/2020
Ülke gündemi, Çanakkale gündemi anlık olarak değişiyor. Gerçi gündemin değişmesi tespitim sizin bakış açınıza, çevrenizdeki konularla ne kadar ilgili olduğunuza da bağlı.
BİLMEM ANLATABİLİYOR MUYUM? - 06/01/2020
2020 yılına nasıl girdik? İyi dileklerle...
EKONOMİ TIKIRINDA - 30/11/2019
Enflasyon rakamları açıklanıyor… “İçinde at nalı da var” diyorlar…
BAYRAMİÇ KAYMAKAMLIĞI SORUŞTURMA AÇACAK MI? - 04/11/2019
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde üst üste ‘tartışmalı’ değerlendirmesi yapılan konular gündeme gelmeye başladı. ‘Tartışmalı’ sözcüğünün hafif kaldığını biliyorum ‘provokasyon’ diyenler de var ancak
KONUŞMAK YA DA SESSİZ KALMAK - 13/10/2019
Konuşuyoruz… Konuşuyoruz… Yine konuşuyoruz…
ŞİMDİLİK, ÇANAKKALE HAİNİYİM - 04/09/2019
Vatan haini kime denir? Ülkesinin yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimseye...
YEDİYSEK CEBİMİZDEN, HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN… - 13/08/2019
Hiç böyle yazıya ‘girizgah’ yapayım diye uğraşmayacağım. Bodoslama konuya girip her zaman olduğu gibi takdiri okura, Çanakkale halkına bırakacağım.
ÇARESİZ OLMAYIN ÇARE SİZ OLUN! - 25/07/2019
anakkale’nin içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı’nın su havzasında işletime geçmek için hazırlıklarını tamamlamaya çalışan Kirazlı Balaban’daki Kanadalı altın ve gümüş işletmesi şu an için en büyük sorun.
 Devamı