• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Arzu Erkan
arzuerkan2003@gmail.com
KASIM 2018 GÖKYÜZÜ KONUMLARI
11/11/2018

 

 

MERKÜR YAY DA

 

Kasım ayına girmeden Merkür 31 Ekim’de Yay burcuna girdi. Kasım’ı anlatacakken ‘neden Ekim’den başladın?’ diye soracaksınız. Çünkü, burada başlayan gezegen hareketi 6 Aralık’ta son bulacak.Merkür Yay burcunda rahat etmez. Bunun bize etkileri neler olur?

 

Küstah davranışlar sergilemek,ben bilirim edası ile konuşmak, herkese vaaz vermeye çalışmak, karşısındakinin düşüncelerini küçümsemek, herşeyin en iyi kendisinin bildiğini iddia etmek, kibirlilik, karşısındakini dinlememe hatta hiç dinlemeyebilirsiniz.Yaptığımız işlerin, ilişkilerin detaylarına inmeden yüzeysel yaklaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu süreçte, düşünme  ve algılama biçimi çok serttir ve karşımızdakileri zorlar. Uzaklara odaklandığı için, ayağının dibindekini, en yakınındakinin değerinialgılayamaz,göremez.

Yani anlaşma yoluna gitmektense,haklılığını ortaya koymak ister.

16 Kasım’da Retro yani geri hareketine başlayacak olan Merkür, 1 Aralık’ta Akrep burcuna geri gelecek. 6 Aralık’ta düz harekete geçecek. Uzunnnn 40 gün 40 gece sürecek bir merkür geçişi. Bizi yılın sonunda iyice zorlayarak gidecek.

 

6 KASIM AYDÜĞÜMLERİ YENGEÇ-OĞLAK AKSINA GEÇİYOR…

 

Söze aydüğümleri nedir onu anlatarak başlamak istiyorum.

Ay’ın Dünya etrafındaki yörüngesi ile, Dünya’nın Güneş’in etrafındaki yörüngesinin kesiştiği nokalara ‘Ay Düğümleri’ denir. Bunlardan biri kuzey kutubuna yakındır ve bu yüzden Kuzey Ay Düğümü (KAD), diğeri ise Güney Kutbuna yakın olana ise Güney Ay Düğümü (GAD) denilmektedir.

GAD, bu dünyaya gelirken bilerek geldiğimiz alanı, KAD ise bu dünyaya gelme amacımızı gösterir.Ay, duygusal durumumuzu, bakılma, beslenme, duygusallığımızı, güvenlik gereksinimlerimizi ifade eder.

Duygusal olarak GAD’a çekiliriz. Karmamızı anlatır. Orası bildiğimiz alan olduğu için güvenli gelir. Takıntılı ve saplantılı olarak, kurulu düzenlerimizin bozulmaması için kalmakta direndiğimiz alandır.Burada kalmazsak psikolojik olarak düşüş yaşayacağımızı ve mutsuz olacağımız bilgisi ile boğuşur dururuz. Alışkanlıklar kolayımıza gider. Bu alanda kalarak bu dünyaya gelme amacımıza gitmek, tam karşıtına, bize çok zor gelir.Geriye bakarak, orada kalarak yaşamak, ilerlememize engel olmaya başlar. İki ucu dengeli kullanmamız gerekir oysa ki. Geçmişteki derslerimizi alıp, dümeni ileriye tutmak gerekir.

18,5-19 yılda bir kendi yerlerine gelirler.Bir döngü tamamlanır ve bir döngü başlar. Eğer burada almamız gereken dersleri alamayıp, doğru tohumlar ekemediysek kısır bir döngünün içinde sürmeye devam eder yaşantımız. İşte o zaman neden ben hep bunları yaşıyorum, neden ben bunlardan kurtulamıyorum diye sorup durusunuz kendinize. Fakat dersinizi aldıysanız ve doğru tohumlar ektiyseniz, yeni döngü mutluluk, bolluk bereket ile gelir.

Her 1,5 yıl içinde de burç değiştirirler. 19 yıllık döngü en büyük değişimin habercisidir. 1999 da ne yaşadığınıza bakın. O dönemin kapanıp, yeni bir döngünün başlangıcındasınız.

 

KAD YENGEÇ’E, GAD OĞLAK BURCUNA GEÇİYOR.

 

Yengeç teması, evlenmek, ev almak, çocuklarınızı veya çocuk sahibi olamadıysanız, çocuğunuz olacağını anlatır. Boşandıysanız ve/veya ayrıldıysanız yeni bir evlilik veya beraberlik sizi bekliyor. Bir eviniz yoksa ev alma zamanı. Bunların hepsi kadersel. Gelen kalıcı olarak geliyor. Yaşamlarımızda bozulan yuvaya ait değerler tekrardan dengeye gelerek, sağlam temeller üzerine oturacak. Yeni düzeniniz de Beyazı ev dekorasyonu ve kıyafetlerinizde kullanmanız arınma duygusunu fiziken de hissetmenize yardımcı olacaktır.

 

Oğlak teması ise, iş yaşamı ile ilgilidir. İş yaşamınızdaki  başarılar, disiplininiz ve çalışkanlığınız sizin için çok önemlidir. Zorluklarla baş edebilme yeteneğiniz, tek başına kalmanızda önemli bir etkendir. Bu da geçmişten edindiğiniz bir kazanımdır. Geçmiş yaşamlarınızda üst düzey yöneticiliklerde bulunmuş olacağını gösterir. Devlet adamı, bilim adamı/kadını ve hukuk insanı…daha çok rasyonel görevlere bulunmuş ve/veya bulunuyor olabilirsiniz.Geçmişten bilerek getirdiğiniz sabır ve dayanma gücü ile bu yaşamınızda, zengin ve saygın olmayı haketmiş  de olabilirsiniz. Fakat burada yapmanız gereken dengede tutumanız. Sevgi, aile birlikteliği, şevkat göstermeyi öğrenip, işiniz ile aileniz arasındaki dengeyi sağlamalısınız.

Uluslararası ilişkilerde sorumluluk alanlarının yeniden düzenlenmesi gündemde olacaktır.

Dualiteden birliğe geçişte hem kendimizin , hem de ülkemizin en büyük hayrına olacak şekilde dengelenmesi dileklerimle…

 

6 KASIM RETRO URANÜS KOÇ BURCUNA GERİLİYOR

 

15 Mayıs’da Boğa burcuna 84 yılda bir geçiş yapan Uranüs,burada 7 yıl kalacak. 7 yıllık bir Uranüs döngüsüne girmiş bulunuyoruz.

7 Ağustos’da durağanlaştı ve 9 Ağustos’da  Boğa’da geri hareketine başladı.

6 Kasım’da Koç burcuna son veda için geri döndü ve 4 ay burada kalacak.

6 Mart’da tekrar Boğa’ya geçecek.

 

Şimdi bunlar ne demek ,bizlere ne yapacak onu anlatalım.

 

Uranüs,Mayıs’da Boğa’ya geçişi ile bize bir ön izleme yaptı.Sağlık , iş ,ilişkiler, çocuklarla ilgili konularda çok zorlu pozisyonlarla karşı karşıya kaldığınız olmuştur. Aniden hiç beklemediğiniz olaylardır bunlar. Yine hiç beklemediğiniz anda yaşam alanınıza sıradışı insanlar girmiş olabilir.Eğer siz sisteme direndiyseniz olması gerekenden çok daha fazla sıkıntı yaratmıştır.

Şimdi tekrar Koç burcuna ateş elementine geri gidip son bir gözden geçirmeleri yapacak. Bakalım orada yapmanız gerekenleri yaptınız mı? Almanız gereken derslerin, son sınavı… birkez daha sınanacağız. Gereksiz riske girmemek, ani kararlar verme konuları ön planda olacak bu süreçte. Eğer farkındalık ile bu alanda duruyorsak ödülünü verip çıkacak boğaya geçecek.

 

7 KASIM AKREP YENİAYI

 

Ekim ayında gerçekleşen Boğa dolunayının  karşıt burcu Akrep’deki yeni ay ile hasatımızı alma zamanı. Akrep teması görünenin altındaki, görünmeyeni görmek ve küllerinden yeniden yaratılmak, demektir.

Temmuz’dan beri hepimizi darmadağın eden,yaşamımıza aniden giren kişiler,işler, başımıza gelmeyenin kalmadığı olaylar, nedenleri ile görünür hale gelecek. Yaşamımıza aldığımız kişilerin gerecek yüzleri karşılaşıp, gelecek ile ilgili net kararlar almamızı sağlayacak yeniayın enerjisi. Gitmesi gerekenler gidecek, kalacaklar ise sağlam temellere oturan ilişkiler ile uzun ilişkilere başlayacaklar. İş yaşamında da yeni başlangıçlara hazır olmalısınız.

 

8 KASIM JÜPİTER YAY GEÇİŞİ

 

1 yıldır Akrep’de bulunan Jüpiter saat 14.37 de Yay’a geçiş yapıyor.2015-2017’de de Jüpiter Yay’da idi. O tarihlede neler yaşadıysanız onun gibi konular tekrar gündeme gelecek.Neşe, bolluk bereket zamanı…Akademik kariyer, ithalat, ihracat, hukuksal konular, farklı inançlar, felsefe, okült ve ezoterik konuları işaret eder. Bu alanlarda neleri büyütecek veya nelerden uzaklaşacaksınız. Jüpiter doğum haritalarınızda hangi alanda ise o konularda gerçekleşecek. Jüpiter’i olumsuz  yönde kullananlar olursa, aşırı konservatiflik, abartmak veya fanatik olmak gibi..onlar bu ödülden nasipleri alamayacaklar.

 

15 KASIM’DA AKREP’DEKİ VENÜS RETRODAN ÇIKIYOR

 

Venüs,5 Ekim’de Akrep burcunda başlayan Retro hareketine,15 Kasım’a kadar devam ediyor. Akrep’de Retro iken hepimizi ilişkiler ve para alanında mahveden Retro Venüs, teraziye girerek azıcık nefes almamızı sağladı.2 aralıkta düze geçip akrep e tekrar girecek. İşte o zaman içinde bulunduğumuz ilişkileri tekrar masaya yatırıp, sürmeli mi, bitmeli mi veya nereye kadar idare edebilirim, onun kararını vereceğiz.

 

16 KASIM MARS BALIK GEÇİŞİ

 

16  Kasım 00.21 de Mars Balık burcuna geçiyor.Mars burada güçlü konumda olmasında karşın, duygusal olarak kendini burada güvende hissetmekte zorlanmamıza neden olacak.  Mars’ın aşırıya kaçma eğilimi kahraman gibi hissetmemize sebebiyet verebilir. Fakat bu arada aşırı fedakarlık, vericilik yönünüzü kontrol edemezseniz kurban rölüne de düşebilirsiniz. O zaman bu ikilem karşısında toleransınız düşebilir ve bağışlamaktan vazgeçip kendiniz ortaya koymaya kalkmanız parteneriniz,kocanız/karınız ve iş ortaklarınızlasorun yaşamanıza neden olabilir. Bol meditasyon,şifa çalışmaları ile gerçeklerle yüzleşerek kendinizi dengeye getirebilirsiniz.

 

16 KASIMDA MERKÜR YAY BURCUNDA RETRO

 

16 Kasım sabaha karşı Merkür durağan pozisyona geçiyor ve 18 Kasım yine sabaha karşı geri hareketine başlıyor. Ağzımızdan çıkanı kulağımızın duymayacağı,acele ile önyargıda bulunarak yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebilir. Uzun zamandır sümen altına atılan konular açığa çıkacak. dini amaçlı veya ticari olarak uzaklara seyahatlere çıkabilirsiniz. Yarım kalan ilişkiler, projeler için tamamlanma zamanı. Fakat yeni iş sözleşmeleri, yeni ilişki başlangıçları için uygun 6 Aralık a kadar uygun değil. Başlamış yarım kalmış ilişkileriniz varsa ve özellikle geçen Ağustos’daki Merkür Retrosu’nda başlayan ilişkiniz varsa ve o zamandan bu zamana görüşmüyorsanız, tam da bu retro da aniden çıkıp geri gelecektir. Yazmak konusunda elinize kalemi aldığınızda,kelimelerin kağıdın üstüne nasıl döküleceğine siz bile şaşkınlık içinde kalabilirsiniz.

 

NEPTÜN BALIK BURCUNDA

 

Neptün'ün Balık burcunda Retro geçişi özellikle eş ve iş ortakları konusunda gerçeklerden kaçarak kendimiz kandırdığımız konular, olma olasılığı olmayan idealleri gerçekleştirmeye çalışırken aldanma ,yanılsama ile o alandan dersimizi alıp şifalanacağımızı gösteriyor.

 

 

Arzu Erkan

11.11.2018

Çanakkale

 

 739 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

HASET - 22/11/2018
Çevrenizde mutlaka vardır size de HASET eden insanlar…
KENDİ IŞIĞINA GÜVENEN, BAŞKASININ PARLAMASINDAN RAHATSIZLIK DUYMAZ… - 18/10/2018
Bugün Facebook da bu sözü paylaştım.
5 EKİM AKREP BURCUNDA VENÜS RETROSU BAŞLIYOR… - 30/09/2018
Cemal Oral, ‘artık yazı bekliyoruz sizden’ diye arayınca, hemen oturdum klavyenin başına. En son Maviay ı yazmışım. Üstüne bir çok astrolojik olaylar yaşadık.
MAVİAY TERAZİ DOLUNAYI - 01/04/2018
1 martta ki başak dolunayı ve 31 mart da 10 drc 44 dk. dagerçekleşecek terazi dolunayı ile bir ay içinde iki dolunay yaşıyoruz.
ALIŞKANLIKLAR - 15/09/2016
Çanakkale Memleket de en son 3 yıl önce yazmışım….
İLİŞKİ YÖNETİMİ - 05/12/2013
Uzun zaman oldu .
SUBLUMINAL MESAJLAR - 03/07/2013
-Ne mesajı, ne mesajı?
SEVGİ İFADESİ OLMAYAN HERŞEY, KORKUDUR.. - 10/06/2013
Sevgisiz bir ortamda büyümüş bir insan ile, anne babası birbirine aşık ve huzurlu bir hamilelik geçirmiş bir annenin evladı olarak doğmuş insan arasında ne kadar büyük bir fark bulunur, bilir misiniz?
BOŞLUK - 08/05/2013
Her Şerden, bir Hayır doğar..
 Devamı