• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Arzu Erkan
arzuerkan2003@gmail.com
5 EKİM AKREP BURCUNDA VENÜS RETROSU BAŞLIYOR…
30/09/2018

 

Yine uzun zaman oldu yazmayalı…

Cemal Oral, ‘artık yazı bekliyoruz sizden’ diye arayınca, hemen oturdum klavyenin başına. En son Maviay ı yazmışım. Üstüne bir çok astrolojik olaylar yaşadık.

Bugün 50 knts hızla esecek fırtınayı bekliyoruz. Veriler yağmur ve fırtına diyor ama saat 16.22, hala bir hareket yok.. Çanakkale’nin evliyaları bu bölgeyi koruyor diye düşünüyorum.

Yaşam da böyle değil mi? Her şey tam yoluna girdi derken , aniden gelmez mi olumsuzluklar…Hepsi üst üste hem de…

Eğer böyle bir süreçten geçiyorsanız, astrolojik olarak yaşam döngülerinden birindesiniz demektir. En dibe vurduğumuz yer aslında, çıkışın başladığı yerdir. Yılmadan mücadeleye devam etmemiz gerekir.

Astroloji tamamen matematiksel hesaplar ile çalışır. Doğumdan önceki güneş tutulması tüm hayatımızın akışını anlatır. Gezegenlerin birbirleri ile açıları, bizim önümüze gelecekleri öngörüler ile belirlenir. Yani geometri ve matematik çalışır astrolojide. Matematik biliyorsanız, astroloji de inanmak veya inanmamak diye bir şey olmadığını bilirsiniz.

5 Ekim 2018 de Venüs Akrep burcunda Retro(Geri) hareketine başlıyor. 

Venüsün yörüngesi yaşam çiçeğini oluşturur.

15 Kasım’a kadar Retro olacak. Venüs 1.5 yılda bir 40 gün Retro olur. 8 yıllık Venüs döngüsü vardır. 8 yılda 5 kez Retro olur. Ve gökyüzünde bir pentagram çizer. Bu yaşam çiçeğini oluşturur.  2010 yılında en son Retro yapmıştı. Terazi burcunun son derecelerinde Retro tamamlanacak ve ileri dönecek ve 2 Aralıkta tekrar Akrep’ e geçecek..

Venüs Akrep de zorlu bir yerleşim. Akrep Mars’ın burcudur, Venüs burada rahat edemez. Yumuşacık, uzlaşmacı, uyumlu tutumunu burada değiştirir. İkili ilişkilerde, aşırı sahiplenici ve tutkulu olur. Venüs, parasal konuları, ikili ilişkileride sevgi, aşk, kişisel arzular, cinsel arzularımız, sanatsal ve estetik konuları ifade eder. Sevme ve sevilme arzusu ortaya dengesizce çıkar.

Ne kadar sevilsek de özdeğer duygusunda zayıflama olduğu için, sevgiyi yanlış değerlendirme ve doğru ifade edememek dengesizlik yaratabilir.

Retro olduğunda enerjisi daha dürtüsel enerjiler yükler. Özdeğer duygumuzla ilgilidir bu dönemde

Estetik operasyonlar için kesinlikle uygun değildir.

Evlilik için retrolar önerilmez. Fakat doğum haritanızda retro ise çok özel durumlar sizi bekliyor olabilir.

Yeni başlangıçlar için uygun değil. Cinsellikle ilgili konularda taciz  ,tecavüz gibi konular gündeme gelebilir.

24-31Ekimin son günlerinde Boğa burcundaki Uranüs ile kova daki Mars’ın Venüs Retro ile sert açılarından dolayı riskli sonuçlarla karşılaşabiliriz. Cinsellikle ilgili suçlar veya kontrolsüz bir ilişki, istenmeyen hamilelik gibi konular ile karşılaşabiliriz. Kadın ve çocuklara yapılan cinsel saldırılar Kadınlara yönelik cinayet ve suçlar ortaya çıkabilir.

İlişkide geçmiş konular ortaya çıkabilir. Kadın ve erkeklerin cinsel  uzuvlarında hastalıklar ortaya çıkabilir. Hijyen çok  çok önemli.

Parasal konular çok önemli olacak. Ekim sonu ve kasım başı finans konuları ortaya çıkar.Hayat pahalılığı, döviz piyasasında hizlı iniş çıkışlar yaşanabilir. Banklar ile igili zararlar ortaya çıkabilir.

En fazla sabit burçlar, Akrep, Aslan, Kova, Boğa burçları ve ilk dönemlerde doğanlar en çok etkilenecekler.

Eski ilişkiler tekrar önünüze gelebilir. Yarım kalmış ilişkiler gündeme gelebilir. Karmaşık bir aşk ve ilişki önünüze çıkabilir.

Şimdi; bu Akrepteki Venüs retrosunun burçlara etkilerine bakalım..

Koç

İkili İlişkiler, finansal kaynaklar konuları gündeminizde olacak. Cinsellikle ilgili sorunlar ve hastalıklar ortaya çıkabilir. Sigortalar, başkalarından elde edeceğiniz kaynaklar ile igili temkinli olmalısınız. İlişkiler ile ilgil konularda en çok siz koçlar etki altında kalabilirsiniz. Yüz, göz, baş, burun üst dişler ve ağızınızda sorunlar ortaya çıkabilir.

Boğa

Eski ilişkileriniz,eski eş ile ilgili konular, işbirliği ilegili konularda sorunlar ortaya çıkabilir. İş ile ilgili konularda zorlanabileceğiniz bir süreç Yeni sözleşme, eleman alımı yapmamanızı öneririm. Sorun yaşadığınız ekip arkadaşaların işine son verebilirsiniz.5 Ekim 15 Kasım arası evlilik kararı sakın almayın. Ses telleri, boyun, kulak boğaz ve alt dişleriniz ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir.

İkizler

İş hayatınız ile igili konularda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Anlaşmazlıklar kadın figürlerle ortaya çıkar. Cinselliğe dayanan iş ortamında gizli ilişkler ortaya çıkabilir. Dikkatli olun. Ayrıca, akciğerler, elleriniz,kol, omuz ve sinir sistemi ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Yazdığınız yazılar, mesajlarda yanlış anlaşılma olasılığınız çok yüksek.

Yengeç

Eski aşklar ortaya çıkabilir. Yarım kalmış ilişkiler önünüze gelelbilir.Aşırı tutkulu aşırı kıskanç davranmayın.. Hamilelik için uygun değil. Süren ilişlerde dürtüsel tavırları kontrol etmek gerekir. Mide, göğüs, göğüs kafesinde sorunlar ortaya çıkabilir.

Aslan

Ev almak, taşımak, tadilat gibi konularda acele etmeyin. Bu dönem uygun olmayabilir. Ebeveyn ilişkilerinde sorunlar orataya çıkabilir. Maddi açıdan evinize yapacağınız harcamalar sizi sıkıntıya sokabilir. Mide,göğüs, rahim, göğüs kafesinizde sorunlar baş gösterebilir.

Başak

Komşular, kardeşler, hala, yenge, eşinizin ailesi ile anlaşmazlıklar artabilir. İlk ve orta öğretimde, katıldığınız kurs ve seminerlerde beklemediğiniz durumlar veya ücretlerle karşılaşabilirsiniz. Bağırsaklar, karaciğer, pankreas,safra kesesi ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir.

Terazi

Alışverişlerde ipin ucunu kaçırmamalısınız. Daha sonra sizi ödemelerde zorlayabilir. Estetik uygulamalrı 15 Kasım’dan sonraya bırakın. Parasal konularda yani alacaklarda gecikmeler olabilir. Gelirlerde azalma olabilir. Böbrekler, kalçanın alt kısmında, böbrek üstü bezler ve apandisit ile ilgili sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Akrep

Cinsel uzuvlarda hastalıklara dikkat. Evlilik, nişan gibi konuları 5 ekim-15 kasımdan sonraya bırakmalısınız. Tabii doğum haritanızda Venüs Retro ise çok sıradışı sürpriz konular ile çok güzel bir döneme de adım atabilrisiniz. Genital organlar,üreme organları,kalın bağırsağın son kısmı ve mesane gibi konularda sorunlar çıkabilir. Genital organlar,üreme organları,kalın bağırsağın son kısmı ve mesane gibi konularda sorunlar çıkabilir.

Yay

Gizli ilişkiler, aşk ilişkileri gündeme gelebilir. Ya da böyle bir ilişki içinde iseniz aniden ortaya çıkabilir. Bu ilişkiler iş yaşamınızdan kadınlar ile olabilir. Bu da size zarar verebilir. Platonik olan bir ilişki varsa o da orataya çıkabilir. Bu arada, iş hayatında, birlikte çalıştığınız ekip arkadaşlarınızdan gizli düşmanlar, arkanızdan kuyunuzu kazabilir.Kalçalar, uyluk kemikleri ve üst bacak kısımlarında bir takım sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz.

Oğlak

Grup ilişkilerinde, sosyal çevrenizde, içinde bulunduğunuz dernekler, partiler, odalarda, kadınlar tarafından kıskançlıklar, çekememezlikler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Karınız veya kocanız aynı zamanda  iş ortağınız ise ve/veya iş ortağınız ile finansal konularda anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir.

Kova

Kariyer alanindaki kadın otorite figürlerine karşı dikkatli olmalısınız. Hedeflerinizde gecikmeler, engeller ortaya çıkabilir. Ani bir iş değişikliği ve bu yüzden eviniz değiştirebilirsiniz. Ya da tam tersi evinizi değiştirmeniz yüzünden işinizi değiştirebilirsiniz.Bileklerinize dikkat etmelisiniz.

Balık

Gitmek isteyip de gidemediğiniz deniz aşırı yerlere, yurtdışına gidebilirsiniz. Hukuksal konularda hiç beklemediğiniz olumsuz koşullar ile karşılaşabilirsiniz. Akademik kariyerinizde, üniversitelerdeki yeni dönemde karşınıza sizi sıkıntıya sokacak kurallar ile karşılaşabilirsiniz. Depresyon, ayaklar ile ilgili konular sorun olabilir.

Yukarıda yazdıklarım genel bilgilerdir. Eğer doğum Haritanızda Venüs Retro iken doğmuşsanız, sizlere etkileri bambaşka olacak. Bunun için kesin bilgi almak istiyorsanız, doğum haritanızı okutmanızı öneriyorum.

Arzu Erkan

30.09.20181287 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

HASET - 22/11/2018
Çevrenizde mutlaka vardır size de HASET eden insanlar…
KASIM 2018 GÖKYÜZÜ KONUMLARI - 11/11/2018
Küstah davranışlar sergilemek,ben bilirim edası ile konuşmak, herkese vaaz vermeye çalışmak,
KENDİ IŞIĞINA GÜVENEN, BAŞKASININ PARLAMASINDAN RAHATSIZLIK DUYMAZ… - 18/10/2018
Bugün Facebook da bu sözü paylaştım.
MAVİAY TERAZİ DOLUNAYI - 01/04/2018
1 martta ki başak dolunayı ve 31 mart da 10 drc 44 dk. dagerçekleşecek terazi dolunayı ile bir ay içinde iki dolunay yaşıyoruz.
ALIŞKANLIKLAR - 15/09/2016
Çanakkale Memleket de en son 3 yıl önce yazmışım….
İLİŞKİ YÖNETİMİ - 05/12/2013
Uzun zaman oldu .
SUBLUMINAL MESAJLAR - 03/07/2013
-Ne mesajı, ne mesajı?
SEVGİ İFADESİ OLMAYAN HERŞEY, KORKUDUR.. - 10/06/2013
Sevgisiz bir ortamda büyümüş bir insan ile, anne babası birbirine aşık ve huzurlu bir hamilelik geçirmiş bir annenin evladı olarak doğmuş insan arasında ne kadar büyük bir fark bulunur, bilir misiniz?
BOŞLUK - 08/05/2013
Her Şerden, bir Hayır doğar..
 Devamı