• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
29° 35° 23°
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
‘TAMAM’ LANDI MI?
31/05/2018

Seçim dönemine girdik gireli hangi anlatımın doğru hangi anlatımın yanlış olduğuna karar veremez oldum.

Dolar ve dış güçler konusunda, yatırımlar, fabrikalar hususunda, diploma,ders verme, üst akıl gibi konularda, dahası memleketim Çanakkale’deki Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi konusunda…

Şimdi efendim;

7 ay önce hizmet vermeye başlayan,150 milyon yatırım ile gerçekleştirilen 500 yataklı, denize nazır Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi 28 Mayıs 2018 Pazartesi günü AK Parti Grup Başkanvekili,Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve beraberindekiler ile resmi açılışı yapıldı.

Ne açılışı yapıldı?

Resmi açılışı yapıldı…

Aynı günün akşamı Sayın Turan Çanakkale’nin  uydudan yayın yapan tek TV kanalı TON TV’de programa katıldı. Bir çok şey anlatan Turan o resmi açılış konusuna da değinerek “ Sosyal medyada bazı haberler görüyorum ama aslı öyle değil. Hastanemiz fiili olarak açılıp hizmet veriyordu ama resmi açılış yapılmamıştı. Yani eksikleri vardı” dedi.

Sayın Turan, Hamidiye Tabyaları örneğini de ‘Bakın orada da fiili olarak iş bitti. Spor alanı,kafeler,parklar mevcut. Ancak elektrik,su gibi konular çözülecek, büfelerin ihalesi yapılacak ondan sonra resmi açılış yapılacak” deyip ‘fiili ve resmi” açılış arasındaki ayrıntıyı verdiği örnekle pekiştirdi.

 

Bir gün önce ve bir gün sonra ise Çanakkale’de bazı gazetelerde şu haberler vardı.

 ‘Hastanenin vatandaşa açık kapısına duvar örüldü. Vatandaşı düşünen yok. Hastanenin asansörleri sürekli arızalanıyor”

“Hastanede yangın alarmı çaldı skandal ortaya çıktı. Hasta yakınları yangın merdivenine hücum etti çok dar merdivenden geçemedi. Sedye ile hasta taşınamadı.”

 Olay tanığı vatandaş diyor ki; “bina dışına yapılan demir yangın merdiveni yok! Alarma birlikte asansörler kitlendi ve acil çıkış kapıları basınçlı havadan dolayı açılmadı ve biz bir sürü hasta ve hasta yakınları mahsur kaldık!”

Gibi, gibi,,,

Konuyu uzatmadan iki soru sorayım…

7 aydır hizmet veren, 150 milyon lira harcanıp yapılan 500 yataklı deniz manzaralı Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi fiili olarak açıktı.

Bunu anladım…

Çünkü eksiklikleri vardı.

Bunu da anladım…

28 Mayıs 2018 Pazartesi günü ‘resmi’ açılış yapıldığına göre o eksiklikler tamamlandı  demek ki…

Peki öyleyse o şikayetler niye?

Sayın Turan;

Yoksa farklı bir konuda sizin anlatımınızda olduğu gibi  “alçak, şerefsiz, namussuz gazetecinin haberini yine mi size gösterdiler”

Hangisi?

Fiili mi, resmi mi, yalan haber mi?

Yoksa…

Cevap yok mu?

 484 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

23 HAZİRAN’DAN SONRASI - 16/06/2019
31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ekonomistler, odalar, borsalar seçimin tamamlandığı bundan sonra ekonomiyi ön planda ele almanın zamanı olduğu çağrısında bulundular
AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ? - 16/05/2019
Duymamış gibi yaparsan ‘sağır sultan’ derler kızarsın. ‘Yazmak kamuoyunu bilgilendirmek lazım, görevim bu’ dersin; ‘Sen mi kurtarcan memleketi’ derler, daha da ileriye gidersen bi güzel eskitirler. Sorarsın, cevap vermezler... Onlar hep mutluluğun
KATİL AYAĞA KALK! - 20/04/2019
Konu, Çanakkale yerel basınına tüm görüşlerle birlikte yansıdı.
MEMLEKET SEVDANIZ YERİN DİBİNE BATSIN - 29/03/2019
İlayda Sevinç'in cansız bedeni, yapılan incelemenin ardından Ezine Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı…
NEDEN O HABERİ YAPMIŞIM? - 24/03/2019
Eleştirinin genel tanımını okuduktan sonra bu sözlerine pişman olacağını bildiğim AKP’li hanımefendiye yazarak, hakaret etmeden sesleniyorum.
YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
BİNDİK BİR ALAMETE… - 16/01/2019
Yaşanan işsizlik krizinin önümüzdeki süreçte sadece ekonomik sonuçlarıyla değil siyasi gerilimleri de gündeme getirecektir.
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN - 06/12/2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.
SENİ DE ÖYLE ANSINLAR! - 11/11/2018
‘Halka yalan söylemek suçtur’ ilkesini her koşulda yerine getireceğime söz vermiş biri olarak amiyane tabirle ‘o topa girme, bu topu ıskala’ konularını da sıcak bakmam.
 Devamı