• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
AK PARTİ’DE İŞLEM TAMAM MI?
05/04/2018

 

Önce atama ile gelen sonra Başbakan Binali Yıldırım’ında katıldığı AK Parti İl Kongresi’nde kendi yaptığını söylediği liste ile seçilip partisinde Türkiye’nin tek kadın il başkanı olan Yeşim Karadağ 8 Mart Dünya  Emekçi Kadınlar Günü’nde istifa etti veya istifa etmesi istendi, o da gereğini yaptı.

Ardından, vekaleten il başkanlığına Av. Ergin Sezen getirildi.

4 ismin Ankara’ya çağırıldığı ifade edildi ve  Merkez İlçe Başkanı görevini yürüten Av. Gültekin Yıldız AK Parti Çanakkale İl Başkanı olarak atandı.

Özetle değişim bu mu?

Değil elbette…

Şimdi; Merkez İlçe Başkanının kim olacağı konuşuluyor. Kulislerde öne çıkan iki isim var. Biri Metin Çetin diğeri Yıldıray Ölçek. Merkez ilçede görev almış ve öne çıkan iki isim böyle…

Peki, Merkez İlçe Başkanı ataması da olduktan sonra işlem tamam, yola devam mı?

Tabii ki hayır…

İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız kendinden önceki il başkanlarının da defaatle söylediği gibi Çanakkale Belediyesini alacaklarını iddia ediyor. Her ne kadar siyaset iddia işi olsa da 2004-2009 ve 2014 yerel seçim sonuçlarına ve son  referanduma bakmakta yarar var. Ayrıca parti içinde de  şu soru soruluyor?

‘Kim ile yerel seçimi kazanacağız?’

Av. Tülay Ömercioğlu ile mi? ‘Yerel yönetimde gönlüm yok’ açıklaması yapan Milletvekili Ayhan Gider ile mi?

Kim ile?

Yoksa, AK Parti Çanakkale Teşkilatında,  gençlik kollarından, il başkanlığına kadar benim dediğim olur  tavrı ile siyaset yaptığı ve ağırlık koyduğu öne sürülen AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile mi?

Bülent Turan mı?

Evet, evet Bülent Turan..

AK Parti Çanakkale Belediyesi’ni kazanacak ya neden olmasın Bülent Turan?

Ya da parti içinde şöyle bir düşünce pratiği “ Bu zamana kadar hep onun dediği yapıldı? Ne değişimler yaşandı ve geldik yerel seçime. Hadi çık al gel Çanakkale’yi derse  reis ne olacak o zaman?”

Kazanırsa kral, kaybederse  ‘eski’ bir bilen mi? Ankara’da ya da Çanakkale’de ‘olsun üzülme biz seni bırakmayız’ taltifi ile etkin bir görev mi? ‘ Müdürlük’ , ‘Başkanlık’ gibi…

O nedenle AK Parti’de işlem tamam, yola devam denmesi için daha bir çok denklemin çözülmesi gerekiyor…

AK Parti içinde ‘ önce Merkez İlçe Başkanı belirlensin sonrasında görevden alma operasyonu da olabilir’  anlatımı dillendiriliyor örneğin…

AK Parti içinde  “ 17/25 Aralık sürecinden sonra ÇAGİAD’a kim üye oldu? Üye olan kişi bugün hangi makamda? Bank Asya çeki ile işlem yapmış mı? Altın sponsor olmuş mu?” sorularına cevap aranıyor. Aslında o soruların cevabı biliniyor da operasyonu il başkanlığı yaparsa-yapabilirse arkasında kimin ne şekilde duracağı merak ediliyor.

Peki, o konuda pozitif yönde çözüldü diyelim. O zaman AK Parti koşar adım yerel seçimlere mi girecek?

Kesinlikle hayır…

Çünkü daha sosyal medyada canlı yayınla gündeme getirilen ve ‘ Dondurmacı Ali sana 100 bin lira verdiler yalakalık yapıyorsun. Delikanlıysan gel Fevzipaşa’ya. Oğlum sana  Bülent Turan tuvalet verdi . Adam mı oldun sen? Biz kimseye el açıp yalakalık yapmayız’ konuları var…

Daha sonra…

Tabii ki yerel seçim de ‘Çanakkale Belediyesi’ni alacağız’ iddiası…

Kim ile sorusu hala geçerli doğal olarak…

Bülent Turan ile mi?

Reis daha iyi bilir….

***

“Çanakkale Belediyesi’ni kazanamayacağımızı biliyoruz da siyaseten söylenmesi gerekenleri söylüyoruz. Biz yine genel seçimde 2 milletvekili kazanırız ve yine iktidar oluruz. Durmak yok, yola devam” diyerek konuya farklı bir bakış açısı getiren AK Parti’nin kulislerine etkin damgalar vuran kişilere de İYİ Parti Çanakkale anketinin sonucunu anımsatmakta fayda var diye düşünüyorum yorum yapmam sakıncalı bulunmaz ise eğer…

Saygılarımla1029 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KRALI DA KANDIRIYORLAR, SARAYI DA SOYUYORLAR - 29/01/2020
Olsun; yine de Allah devlete millete zeval vermesin…
SİZİN GÜNDEMİNİZ NE? - 19/01/2020
Ülke gündemi, Çanakkale gündemi anlık olarak değişiyor. Gerçi gündemin değişmesi tespitim sizin bakış açınıza, çevrenizdeki konularla ne kadar ilgili olduğunuza da bağlı.
BİLMEM ANLATABİLİYOR MUYUM? - 06/01/2020
2020 yılına nasıl girdik? İyi dileklerle...
EKONOMİ TIKIRINDA - 30/11/2019
Enflasyon rakamları açıklanıyor… “İçinde at nalı da var” diyorlar…
BAYRAMİÇ KAYMAKAMLIĞI SORUŞTURMA AÇACAK MI? - 04/11/2019
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde üst üste ‘tartışmalı’ değerlendirmesi yapılan konular gündeme gelmeye başladı. ‘Tartışmalı’ sözcüğünün hafif kaldığını biliyorum ‘provokasyon’ diyenler de var ancak
KONUŞMAK YA DA SESSİZ KALMAK - 13/10/2019
Konuşuyoruz… Konuşuyoruz… Yine konuşuyoruz…
ŞİMDİLİK, ÇANAKKALE HAİNİYİM - 04/09/2019
Vatan haini kime denir? Ülkesinin yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimseye...
YEDİYSEK CEBİMİZDEN, HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN… - 13/08/2019
Hiç böyle yazıya ‘girizgah’ yapayım diye uğraşmayacağım. Bodoslama konuya girip her zaman olduğu gibi takdiri okura, Çanakkale halkına bırakacağım.
ÇARESİZ OLMAYIN ÇARE SİZ OLUN! - 25/07/2019
anakkale’nin içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı’nın su havzasında işletime geçmek için hazırlıklarını tamamlamaya çalışan Kirazlı Balaban’daki Kanadalı altın ve gümüş işletmesi şu an için en büyük sorun.
 Devamı