• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Arzu Erkan
arzuerkan2003@gmail.com
MAVİAY TERAZİ DOLUNAYI
01/04/2018

 

1 martta ki başak dolunayı ve 31 mart da 10 drc 44 dk. dagerçekleşecek  terazi dolunayı ile bir ay içinde iki dolunay yaşıyoruz. Bu astroloji de ender rastlanan bir gökyüzü olayıdır ve buna MAVİAY denir ve kasvet, melankoli ve hüzün içerir.

31 Mart da gerçekleşecek terazi dolunayı zorlu bir dolunay olacak. Reto Merkür dolunayın karşısında, karşılıklı anlaşmalarda sıkıntı yaşayabilirisiniz. Yani kendinizi ifade etmekte ve başkalarını anlamakta zorlanabilirsiniz.

Dolunayın sert açıları ile kazalara, kemik kırılmalarına, diş ağrılarına veya dişle ilgili sorunlara açık olacağımızı göstermekte. Bu süreçte saçlarınız ile ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sabit yıldızlarda dolunaya zorlu bir açı yapmakta. Bu da en yüksek milliyetçilik duygularımızın en üst düzeyde ortaya çıkacağına, otorite figürlerinin geleceğe yönelik kararlar almakta zorlanacağını göstermekte. Gözlerle ilgili sorunlarında gündeme geleceği görünmekte.Hızlı araba kullanmak,dağcılık sporları ,kayak yapanlar özellikle dikkatli olmalarını öneriyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki,hep korkunç şeylerle mi karşılaşacağız. Hiç olumlu bir şey yok mu bu dolunay da dediğinizi duyar gibiyim…………J

Bilinçaltınızda nelerden korkuyorsanız, onlarla yüzleşip ,o korkudan kurtulacağınız bir dolunay bu. Çevremden duyumlar almaya başladım bile…neden bunlar benim başıma geliyor demeden, olanı kabul edip olmasına izin vererek, izleme de kalarak hepsi ile başa çıkabileceksiniz. Bunlar bizim dönüşmemiz için olan olaylar. Dolunayın ışığı ile tüm bu korkularınız  ile yüzleşeceksiniz ve tüm bu konular aydınlanacak.Sevdiklerinizi kaybetme korkusu bilinçaltınızdan gelebilir. Bu olumsuz düşüncelerden sıyrılmak için kendinizi en iyi nasıl hissediyorsanız onu yapmanızı öneriyorum.

 

Dolunaydaki tek Olumlu  açı da var Aslanları etkileyen…nisan sonuna kadar değişime zorlayabilir veya değişimler yavaş yavaş olacak ve sizi ruhsal anlamda geliştirerek dönüştürecek. Doğal bir süreç içinde ilerleyecek. Çocuklarınız varsa baba evinden ayrılabilir. Sevgilinizle ilişkinizi ailenize açıklayabilirsiniz. 

 

KOÇ

Eş, iş ortağı ve mahkemeler ile ilgili konularda korktuğunuz ne varsa bunlarla yüzleşebilirsiniz. Ayrılmaktan mı korkuyorsunuz, aldatılmaktan mı? Ya da bir mahkemeyi kaybetmekten mi? Olumsuz düşüncelerden uzak kalarak ve tartışmaya girmeden rasyonel konuşarak bunların üstesinden gelebilirsiniz.Siz Zodyağın ilk burcu olarak girişimci bir yapıya sahipsiniz. Yalnız kalmaktan korkmadan yolunuzda ilerlemelisiniz. 31 mart da Venüs boğaya geçiyor ve kendi finansal kaynaklarınızla kendinizi güvenceye almanızı sağlayacaktır.

BOĞA

Sağlıklı beslenme,süre gelen rahatsızlıklarınız varsa onlarla ilgilenmelisiniz. İş arkadaşlarınızla ikilem e düşmemek ve çelişki yaşamamak için dengeleri korumalısınız.Yani sağlık ve iş arkadaşlarınızla ilgili  konularda kaybetme korkusu yaşabilirsiniz. Çok kontrol ettiğiniz alanda ne varsa, sağlık, iş arkadaşları, evcil hayvanlarınız…onlarla ilgili konular dolunayda ortaya çıkacak.Kardeşleriniz,halateyze,yenge dayı amca gibi akrabalarınızla ilgili kendinizi ifade etmek veya onları yanlış anlamak gibi sorunlarla karşılaşabilrisiniz.Bu güne kadar görmemezlikten geldiğiniz,sümen altına sürdüğünüz konular dolunayın ışığı ile önünüze gelebilir ve sizden gizlenen gerçeklerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Korkmadan her olumsuzluğun üstesinden gelebileceğinizi unutmamalısınız.

Kısa süreli eğitimler,seminerler ile kişisel gelişiminizi yavaş yavaş dönüşeceğine şahit olacaksınız.  Geri çekilip, kendinize dönme zamanı…

İKİZLER

Toplum içinde görünür bir iş yapıyorsanız, toplumda görünmekten, yaratıcılıkla ilgili sanatsal konularla ilgili iseniz, yaratıcılığınız kaybetme korkusuna ,bir toplum önünde konuşma, sahne korkusuna kapılabilirsiniz. Özgüveninizle ilgili, çocuklarınızla ilgili konular gündeminize gelecektir. Beklemediğiniz bir yerden gelecek bir takım maddi destekler sizin bugüne kadar olan sıkışıklığınıza çözüm getirebilir. Uzun vadeli olana yönelmenizde yarar var. Venüsün boğa geçişi ile huzursuzluk çıkmaması için dikkatli olacağınızı göstermekte.

 

YENGEÇ

Aile, ev hayatı, düzenin bozulması, evlilikle ilgili, ortaklıklarla ilgili konularda duyduğu kaygılar varsa, bunlarla yüzleşeceğini göstermekte bu dolunay. Sizi sinirlendiren kişi ve olaylara karşı kontrollü olmayı seçmelisiniz. Bunun size zarar vereceğini  bildiğiniz için kendinizi frenleyebilirsiniz her zaman ki gibi.Kariyer yüzünden bir ev değişikliği veya kariyerindeki değişikliklerle kendisinin de dönüşmesi söz konusu. Olayalara karşı gelmekten çok geri çekilip izleyerek ,olanı kabul etmek, bu enerjilerle en güzel başa çıkma yöntemi olacaktır.

31 mart da venüsün boğaya geçmesi ile aile, ev ve dostlarınızla güçlü bağlar kuracağınızı  göstermekte.

ASLAN

Yakın akrabalar ve kardeşler, kısa mesafe yolculuklar, kısa süreli eğitimlerle ilgili

Sınavlar geliyor. Sık görüştüğünüz kişilerle doğru İletişim kuramamakla ilgili kendini ifade etmekte zorlanabilir. Deniz aşarı veya yaşadığınız yerden uzakta olan yerlere gitmek, ithalat, ihracat işleri yapıyorsanız hakkınızı almak arama arzusunda olabilirsiniz.Mahkemelerle ilgili olumlu sonuçlar alamayabilirsiniz veya sonuçları almakta ertelenmeler olabilir. Bütün bunların yanı sıra kariyeriniz ile ilgili dönüşüm yaşamaya başlayacaksınız. Acele ile karar vermeniz yanlış yollara girmenize neden olabilir.Venüsün boğa ya geçmesi ile sorumluluk duygunuz ve uretime yönelik düşünerek, bu doğrultuda ilişkiler kurabilirsiniz. Prensiplerinizden vazgeçmeden rasyonel ilişkiler içinde olmalısınız.

BAŞAK

Başkalarından elde ettiğiniz kazançlarda aksamalar olabilir. Bu dönem kredi ve borçlar için dikkatli olmanız gerekiyor. Evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Geri çekilip, başkalarının sizin adınıza karar vermesine olanak tanımamalısınız. Liksün veya gösterişin peşine düşmemelisiniz. Henüz proje halinde olup, elinize geçmemiş kazançları, varmış gibi düşünüp harcamamalısınız. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, ithalat ihracat, akademik kariyer, hukuksal konularda içinde bulunduğunuz sosyal çevrenin desteği ile dönüşüme doğru adım atabilirisiniz.

TERAZİ

İkili ilişkiler gündemizde olacak. Belk bir ömür boyu birlikte olmayı planladığınzı kişinin başka bir yüzünü görüp, bu kararınızı askıya alabilir veya tamamen vazgeçebilirsiniz. Rasyonel düşünmeli ve irrasyonel duygulara kapılmamalısınız.Venüsün boğa ya geçmesi ile maddi manevi olarak garantide olmanın öneminin farkında olacaksınız.Evlilik kararı alacaksanız evlilik sözleşmesi, boşanma kararı verecekseniz de nafaka tazminat gibi  gibi konuları olumlu yönde halledebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiye sevginizi gödstermektençekinmeyeceksimniz. Birlikte hareket etmek için enerjiler sizden yana olacak.

AKREP

Günlük işlerinizin,birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızla ilgili konularda bir artış olacağını ve bunun sağlık sorunları ile gündeminize oturacağını göstermekte.Karşınızdakilerin sizi düşünmesini isteyeceksiniz ve bu gerçekleşmediğinde ise içinize çekilip cesaretiniz kırılabilir.Bu da olanı olduğu gibi kabul etmeye zorlayabilir sizi. Belinizde oluşacak sorunlar,böbrekleriniz ve tansiyonunuzu kontrol ettirmelisinizGizliilişkileirniz varsa ortaya çıkma olasılığı çok yüksek. Cinsel yaşamınıza dikkat etmelisiniz.Bu dönemde ikili ilişkilerinizde ne kadar içten sıcak ve samimi olursanız ilişkiniz o kadar sağlam temellere oturabilir. Burada karşıdan alacağınız tepkiler kararlarınızda çok önemli bir rol oynacaktır. Eğer sizin istediğiniz gibi gitmeyen birşeyler varsa sonlandırma kararını iç huzuru ile verebilirsiniz. Deniz aşırı yerler ile ilgili yapmış olduğunuz ticaret eğitim gibi konular varsa sizi zorlayacak durumlar ile karşılaşma olasılığınız var.

YAY

Çocuklarınız bu dönemde sizin için çok önemli olacak. Bunun yanı sıra aşk ve flörtler konusunda arzulu ve istekli olacaksınız ve elinizden geleni yapacaksınız.dış dünyanız ile iç dünyanız arasında dengeyi sağlamaya çalışmalısınız. Merkür retroso eski bir aşkın yeniden gündeminize oturacağını gösteriyor. Sosyal çevrenizde ön planda olmak, davetlerde görünmek ,etkinliklere katılmak isteyeceksiniz. Daha sağlam ve garantili ilişkilere yöneleceksiniz.Yaylar iyi niyetli,çıkar peşinde koşmayan kişilerdir.Artık kendinizi güvenceye almanız gereken bir dönem. Sizin tam tersiniz olan insanlara çok dikkat etmelisiniz.

OĞLAK

Aile ve kariyer yaşamınız arasında bir denge ve düzen kurma zamanınız. İş değişikliği nedeni ile veya ev değişikliği nedeni ile evinizi taşıyabilirsiniz. Böyle bir değişim olmayacaksa dekorasyon ve tadilat yapabilirsiniz. Ev, ofis, almak kiralamak da olabilir. Yarım kalan işlerinizi tamamlama zamanıSabırlı olma zamanı. Aşk da ve çocuklarınızla ilgili konularda uzun vadelilik ilkesi doğrultusunda hareket edeceksiniz.

KOVA

Yurt dışı eğitim,hukuksal konularda, ithalat ticaret işleri ile ilgili kayıplar ve zorlanmalar yaşayabilirler. Eskiden gelen sıkıntılar sorunlar hakkında bir takım yazı yazabilirler.Pasaport kaybı olabilir. Uzun seyahatler için uygun bir süreç değil. Hukuki konularda bir takım zorlanmalar söz konusu olabilir bu süreçde.Bu konuda bir avukattan profesyonel destek alarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Komşular ile ilişkilerde beklenmedik bir takım tatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz. Aileden uzak akrabalara veya emlak, gayrimenkul ile ilgili elinizden para çıkabilir. Ailenizin desteği yanınızda olacak.

BALIK

Kredi, borçlar ile ilgili yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Olmaz dediğiniz konular ile karşıkarşıya kalabilirsiniz. Bunlar, yaşamla ilgili umutlarınız veya sosyal çevrenizle ilgili olabilir. Kavga eden agresif olan sinirli insanlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Sosyal Çevreniz için elinizden para çıkabilir. Arkadaş grupları ile aranızda gerginlik olabilir. Geçmişe dönük sigort veya vergi borcu önünüze çıkabilir. Ödeme planlarınızı dikkatli yapmalısınız.

 Günlük işlerde yoğunluk artabilir. Bu da yakın akrabalar,komşular ile ilgili konular önemli olacak ve bu iletişimi güçlü tutmak gerekebilir.

Madddiharcamlarınıza ve ödeme planlarınızı dikkatli yapmanızı öneririm. Şüphe korku gibi duygular sizi sıkıntıya sokmaktan başka bir işe yaramaz. Ticari konularda derinleşerek hareket etmeniz kazançlar elde etmenizi sağlayabilir.

 

 

 

 

 1521 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

HASET - 22/11/2018
Çevrenizde mutlaka vardır size de HASET eden insanlar…
KASIM 2018 GÖKYÜZÜ KONUMLARI - 11/11/2018
Küstah davranışlar sergilemek,ben bilirim edası ile konuşmak, herkese vaaz vermeye çalışmak,
KENDİ IŞIĞINA GÜVENEN, BAŞKASININ PARLAMASINDAN RAHATSIZLIK DUYMAZ… - 18/10/2018
Bugün Facebook da bu sözü paylaştım.
5 EKİM AKREP BURCUNDA VENÜS RETROSU BAŞLIYOR… - 30/09/2018
Cemal Oral, ‘artık yazı bekliyoruz sizden’ diye arayınca, hemen oturdum klavyenin başına. En son Maviay ı yazmışım. Üstüne bir çok astrolojik olaylar yaşadık.
ALIŞKANLIKLAR - 15/09/2016
Çanakkale Memleket de en son 3 yıl önce yazmışım….
İLİŞKİ YÖNETİMİ - 05/12/2013
Uzun zaman oldu .
SUBLUMINAL MESAJLAR - 03/07/2013
-Ne mesajı, ne mesajı?
SEVGİ İFADESİ OLMAYAN HERŞEY, KORKUDUR.. - 10/06/2013
Sevgisiz bir ortamda büyümüş bir insan ile, anne babası birbirine aşık ve huzurlu bir hamilelik geçirmiş bir annenin evladı olarak doğmuş insan arasında ne kadar büyük bir fark bulunur, bilir misiniz?
BOŞLUK - 08/05/2013
Her Şerden, bir Hayır doğar..
 Devamı