• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°

Cemal Oral

Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
DOĞRUSUNU ÖĞREN
04/03/2018

 

Hiç lafı dolandırmadan, edebi yönünü ön plana almadan net bir yazı yazacağım. Net olmayan sadece ‘çok önemli bir istihbarat var, o iş üzerindeyim’ diye caka satan gazeteci arkadaşın ismi olacak. O ismi açıklamayacağım ama okurun anlamasını da beklemiyor değilim.

“ Terör övücülüğünden, terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanacak” diyor gazeteci arkadaş kahvede, meyhanede, camiada benim için.

O arkadaş bu dediklerini her ne hikmetse yazıya döküp yayınlayamıyor…

Gerekçe olarak  ise ‘araştırmam sürüyor’ diyor…

Neyi araştırıyorsan yanlış yoldasın.

Bak, ben sana yardım edeyim de, yanlış bir şey yazıp hakkında dava açılmasıyla gelişecek süreçte boş yere mahkemeleri meşgul etme.

Ben ve Çanakkale’de bir gazeteci arkadaşım hakkında ‘Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek’ iddiasıyla  dava açıldığı ve tarafımıza iddianın tebliğ edildiği doğrudur. Dosya numarasını da bizzat araştırma yaptığını iddia eden o gazeteciye gönderebilirim. Şunu da açıkça ifade edeyim duruşma günü 28 Mart 2018 Çarşamba  günü saat 15.00’da  Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde…

Net mi?

Bence gayet net…

Şimdi, henüz mahkemesi görülmemiş bir konu üzerinden, hem de yanlış söylemlerle yürümek ve beni adeta ‘teröre destek veriyor’ gibi göstermek senin ne işine yarayacak? Ağababaların banka hesabına  yaptıkları havale miktarını mı yükseltecekler? Gazetecilik alanında üstün hizmet madalyası mı alacaksın?

Eğer bunlar olacaksa, doğrusunu yazmak kaydıyla devam et araştırmana hakkın senin…

Lakin, doğrusunu yazmak kaydıyla…

28 Mart’ta gel mahkemeye dinle ve yaz, sorun yok…

“Yok benim işim var o gün mahkemeye dinlemeye gelemem” dersen sana bir kolaylık daha yapayım mahkeme sonrasında ne olduğunu ben sana yazarım.

Daha ne diyeyim? Algı yapmaya çalışıp beni ‘terör övücülüğü’ suçuyla yargısız infaz etmek isteyene/isteyenlere…

Unutulmasın ki; onca algı yaratılmak istenilmesine rağmen bizim her zaman olduğu gibi o sözlere karşı başımız dik, alnımız açıktır. Adalete güvenimiz tamdır ve yine unutulmasın ki  bu memleket bizimdir, ne atarız, ne satarız ne de hainlik yaparız…

Çıkarız yüce mahkemeye  ve  “Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nde verdiğim ifademde ne diyorsam bugün de aynısını söylüyorum” derim…

Evet, evet aynen öyle derim…

Gerisi laf-ı güzaf…

 

Saygılarımla

 Paylaş | | Yorum Yaz
307 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

‘AYRINTI’ LAR ÜZERİNE - 21/02/2018
"ALTINDAN BİR TUĞLA ÇEKERSENİZ YIKILIR" - 23/01/2018
SALDIRANLAR, ÖLDÜRENLER YOK! - 11/01/2018
KORUMA İSTEMİYORUM ! - 04/01/2018
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın