• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
DOĞRUSUNU ÖĞREN
04/03/2018

 

Hiç lafı dolandırmadan, edebi yönünü ön plana almadan net bir yazı yazacağım. Net olmayan sadece ‘çok önemli bir istihbarat var, o iş üzerindeyim’ diye caka satan gazeteci arkadaşın ismi olacak. O ismi açıklamayacağım ama okurun anlamasını da beklemiyor değilim.

“ Terör övücülüğünden, terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanacak” diyor gazeteci arkadaş kahvede, meyhanede, camiada benim için.

O arkadaş bu dediklerini her ne hikmetse yazıya döküp yayınlayamıyor…

Gerekçe olarak  ise ‘araştırmam sürüyor’ diyor…

Neyi araştırıyorsan yanlış yoldasın.

Bak, ben sana yardım edeyim de, yanlış bir şey yazıp hakkında dava açılmasıyla gelişecek süreçte boş yere mahkemeleri meşgul etme.

Ben ve Çanakkale’de bir gazeteci arkadaşım hakkında ‘Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek’ iddiasıyla  dava açıldığı ve tarafımıza iddianın tebliğ edildiği doğrudur. Dosya numarasını da bizzat araştırma yaptığını iddia eden o gazeteciye gönderebilirim. Şunu da açıkça ifade edeyim duruşma günü 28 Mart 2018 Çarşamba  günü saat 15.00’da  Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde…

Net mi?

Bence gayet net…

Şimdi, henüz mahkemesi görülmemiş bir konu üzerinden, hem de yanlış söylemlerle yürümek ve beni adeta ‘teröre destek veriyor’ gibi göstermek senin ne işine yarayacak? Ağababaların banka hesabına  yaptıkları havale miktarını mı yükseltecekler? Gazetecilik alanında üstün hizmet madalyası mı alacaksın?

Eğer bunlar olacaksa, doğrusunu yazmak kaydıyla devam et araştırmana hakkın senin…

Lakin, doğrusunu yazmak kaydıyla…

28 Mart’ta gel mahkemeye dinle ve yaz, sorun yok…

“Yok benim işim var o gün mahkemeye dinlemeye gelemem” dersen sana bir kolaylık daha yapayım mahkeme sonrasında ne olduğunu ben sana yazarım.

Daha ne diyeyim? Algı yapmaya çalışıp beni ‘terör övücülüğü’ suçuyla yargısız infaz etmek isteyene/isteyenlere…

Unutulmasın ki; onca algı yaratılmak istenilmesine rağmen bizim her zaman olduğu gibi o sözlere karşı başımız dik, alnımız açıktır. Adalete güvenimiz tamdır ve yine unutulmasın ki  bu memleket bizimdir, ne atarız, ne satarız ne de hainlik yaparız…

Çıkarız yüce mahkemeye  ve  “Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nde verdiğim ifademde ne diyorsam bugün de aynısını söylüyorum” derim…

Evet, evet aynen öyle derim…

Gerisi laf-ı güzaf…

 

Saygılarımla

 915 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KRALI DA KANDIRIYORLAR, SARAYI DA SOYUYORLAR - 29/01/2020
Olsun; yine de Allah devlete millete zeval vermesin…
SİZİN GÜNDEMİNİZ NE? - 19/01/2020
Ülke gündemi, Çanakkale gündemi anlık olarak değişiyor. Gerçi gündemin değişmesi tespitim sizin bakış açınıza, çevrenizdeki konularla ne kadar ilgili olduğunuza da bağlı.
BİLMEM ANLATABİLİYOR MUYUM? - 06/01/2020
2020 yılına nasıl girdik? İyi dileklerle...
EKONOMİ TIKIRINDA - 30/11/2019
Enflasyon rakamları açıklanıyor… “İçinde at nalı da var” diyorlar…
BAYRAMİÇ KAYMAKAMLIĞI SORUŞTURMA AÇACAK MI? - 04/11/2019
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde üst üste ‘tartışmalı’ değerlendirmesi yapılan konular gündeme gelmeye başladı. ‘Tartışmalı’ sözcüğünün hafif kaldığını biliyorum ‘provokasyon’ diyenler de var ancak
KONUŞMAK YA DA SESSİZ KALMAK - 13/10/2019
Konuşuyoruz… Konuşuyoruz… Yine konuşuyoruz…
ŞİMDİLİK, ÇANAKKALE HAİNİYİM - 04/09/2019
Vatan haini kime denir? Ülkesinin yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimseye...
YEDİYSEK CEBİMİZDEN, HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN… - 13/08/2019
Hiç böyle yazıya ‘girizgah’ yapayım diye uğraşmayacağım. Bodoslama konuya girip her zaman olduğu gibi takdiri okura, Çanakkale halkına bırakacağım.
ÇARESİZ OLMAYIN ÇARE SİZ OLUN! - 25/07/2019
anakkale’nin içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı’nın su havzasında işletime geçmek için hazırlıklarını tamamlamaya çalışan Kirazlı Balaban’daki Kanadalı altın ve gümüş işletmesi şu an için en büyük sorun.
 Devamı