• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
  

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
DOĞRUSUNU ÖĞREN
04/03/2018

 

Hiç lafı dolandırmadan, edebi yönünü ön plana almadan net bir yazı yazacağım. Net olmayan sadece ‘çok önemli bir istihbarat var, o iş üzerindeyim’ diye caka satan gazeteci arkadaşın ismi olacak. O ismi açıklamayacağım ama okurun anlamasını da beklemiyor değilim.

“ Terör övücülüğünden, terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanacak” diyor gazeteci arkadaş kahvede, meyhanede, camiada benim için.

O arkadaş bu dediklerini her ne hikmetse yazıya döküp yayınlayamıyor…

Gerekçe olarak  ise ‘araştırmam sürüyor’ diyor…

Neyi araştırıyorsan yanlış yoldasın.

Bak, ben sana yardım edeyim de, yanlış bir şey yazıp hakkında dava açılmasıyla gelişecek süreçte boş yere mahkemeleri meşgul etme.

Ben ve Çanakkale’de bir gazeteci arkadaşım hakkında ‘Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek’ iddiasıyla  dava açıldığı ve tarafımıza iddianın tebliğ edildiği doğrudur. Dosya numarasını da bizzat araştırma yaptığını iddia eden o gazeteciye gönderebilirim. Şunu da açıkça ifade edeyim duruşma günü 28 Mart 2018 Çarşamba  günü saat 15.00’da  Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde…

Net mi?

Bence gayet net…

Şimdi, henüz mahkemesi görülmemiş bir konu üzerinden, hem de yanlış söylemlerle yürümek ve beni adeta ‘teröre destek veriyor’ gibi göstermek senin ne işine yarayacak? Ağababaların banka hesabına  yaptıkları havale miktarını mı yükseltecekler? Gazetecilik alanında üstün hizmet madalyası mı alacaksın?

Eğer bunlar olacaksa, doğrusunu yazmak kaydıyla devam et araştırmana hakkın senin…

Lakin, doğrusunu yazmak kaydıyla…

28 Mart’ta gel mahkemeye dinle ve yaz, sorun yok…

“Yok benim işim var o gün mahkemeye dinlemeye gelemem” dersen sana bir kolaylık daha yapayım mahkeme sonrasında ne olduğunu ben sana yazarım.

Daha ne diyeyim? Algı yapmaya çalışıp beni ‘terör övücülüğü’ suçuyla yargısız infaz etmek isteyene/isteyenlere…

Unutulmasın ki; onca algı yaratılmak istenilmesine rağmen bizim her zaman olduğu gibi o sözlere karşı başımız dik, alnımız açıktır. Adalete güvenimiz tamdır ve yine unutulmasın ki  bu memleket bizimdir, ne atarız, ne satarız ne de hainlik yaparız…

Çıkarız yüce mahkemeye  ve  “Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nde verdiğim ifademde ne diyorsam bugün de aynısını söylüyorum” derim…

Evet, evet aynen öyle derim…

Gerisi laf-ı güzaf…

 

Saygılarımla

 Paylaş | | Yorum Yaz
586 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
BİNDİK BİR ALAMETE… - 16/01/2019
Yaşanan işsizlik krizinin önümüzdeki süreçte sadece ekonomik sonuçlarıyla değil siyasi gerilimleri de gündeme getirecektir.
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN - 06/12/2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.
SENİ DE ÖYLE ANSINLAR! - 11/11/2018
‘Halka yalan söylemek suçtur’ ilkesini her koşulda yerine getireceğime söz vermiş biri olarak amiyane tabirle ‘o topa girme, bu topu ıskala’ konularını da sıcak bakmam.
HER TARAFTA BİZİM BORUMUZ ÖTÜYOR - 14/10/2018
‘FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı’ iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ve ev hapsinde olan ABD'li rahip Andrew Craig 12 Ekim Cuma günü yapılan duruşmada serbest kaldı
ANLATABİLDİĞİM KADAR - 04/10/2018
Bu günlerde Amerikan Danışma şirketi tartışılıyor. Adı: 'McKinsey'
DIŞ MİHRAKLAR - 11/08/2018
İşin uzmanları ekonomistlerin ‘Ekonomik krize doğru koşar adım gidiyoruz’ tespitinden sonra dövizdeki yükselişe çareler aranmaya başladı.
HALİ PÜR-MELAL’İMİZ… - 05/07/2018
Soğan,patates… 24 Haziran seçimi, vatandaşın geçimi… Dolar dütşer mi, yoksa yükselir mi? Kimin cebi dolar, kiminin cebi zaten Dolar… Kimin cebinden alıp kime verirsin?
YANGIN VAR - 11/06/2018
Dolar konusundaki ekonomi uzmanlarının görüşlerini kamuoyuna aktarıp ‘aman dikkatli olun’ çağrısı mı yapsam… “Yangın var’ başlığına uygun düşmem için…
 Devamı