• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Lale Yılmaz Can
zlale@hotmail.com
MARUF KAHVALTIDAN HALLİCE, DEMLİK’TEN GEÇMECE, LEON’DA DEMLENME VE ÇATOD’DAN DEDİKODULARLA…
22/01/2018

 

Maruf Kahvaltı’ya gidildi. Adres gösterenlerimiz;  sevgili Başar Sunal ve eşi Tülay.  Yerini bulmakta zorlansak da , bulduğumuzda bu kadar kolay bulunabilecek bir yeri , ancak benim gibi tarif yoksunu birisi bulamazdı , dedim mi, dedim merak etmeyin.  Sevgili Başar ve Tülay’dan  almışsan tavsiyeyi , kötü çıkması mümkün mü ? Değilmiş. “Aaaa siz daha gitmediniz mi, bizim favori mekanlardan birisi”, dediler ve içimize kurdu düşürdüler.  Fit bit olacağız diye, tatlıyı kesmeler , tuzludan kaçmalar , kahvaltıda kibrit kutusu  havasında takılmalara ara verip gittik. Tadı, tuzu ,  ikramı yerindebir kahvaltı ve özellikle siz daha son yudumunuzu alırken, yeni bir çay bardağı konuyor masanıza ki,  bu süper.  Biraz mahcubuz ailece Maruf Kahvaltı’ya. Sorunca ; “Hayırlı olsun yeni mi açıldı burası”diye ve alınca yanıtı  hafif muzip tebessümlü gençten , “ 5 yıl oldu , çaylarınızı getiriyorum, hoş geldiniz”, mahcup olmaz mısınız? E ama Sunal ailesinin eksik bilgi vermesinden oldu bu mahcubiyet, yok vallahi bizim suçumuz.  Sahi daha kaç favori mekanı var Sunal ailesinin acaba.  Ne diyorduk,  Maruf Kahvaltı diyorduk. Biraz daha bilgi almak istiyorum ama  gelen giden öyle yoğun ki , kafalarını kaşıyacak halleri yok. Yine de hesabı öderken , kısa da olsa soruyorum. “Aile işletmesi mi”, kısa soruya kısa yanıt “evet”, dedim ya öyle yoğunlar ki… Bu güzel insanlara gidilmeli, çayları kahveleri içilmeli, lezzetleri tadılmalı , keyifli bir zaman yaşanmalı. Yeri yurdu nerede derseniz, Troya caddesini bulun  oralarda sorun,  dedim ya ben tarif konusunda yeteneksizim.

Ha birde yakınlarda 17 Burdaavmye gittik.  Bir şey almadık, kamu spotu aklımızda ; olmasadaolurrrrr”.  Sinemadan çıktık,  Mado’ya baktık. Bulabilirsen bir masa buyur otur, maşallah tıklım tıklım. Bir çay fena olmaz dedik ve Demlik’de karar kıldık.  Çaylar geldi ama bardak. E ama hani adın Demlik ya , insan arzuluyor şöyle beyaz küçük porselen bir demlik ile  çayın sunumunu. Ah Leon hemen senin kulaklarını çınlattık.Leon mu? Leon kordon boyunda , iskeleye yakın, benim tarif yine bu kadar oluyor.  İki çay diyip oturduk. Aman da aman kendisi güzel , sunumu güzel  gelmez mi bizim çaylar bir küçük demlik ve iki fincan ile. Değme keyfimize. Alkışlar Leon’a .Nasıldı o söz, yiğidi öldür hakkını ver  miydi.  Demlik alkış almayacak mı ? Elbette alacak ancak adın Demlik olunca, işte arzuluyor insan , darılmacagücenmece yok, doğruya doğru. 

Yedik içtik biraz da dedikodu yapalım mı? 

Alacağın olsun Helen Otel Ertuğrul Temizel, insan bir çıtlatmaz mı , Ersin’e kız istiyoruz diye.  Sanki hep Temizel ailesi bize hesap verirde. Sen çok yaşa Ertuğrul Bey, yazdık zaten biz Yeni Şakran’dan gelmeyen börekleri bir kenara, bunu da ekleriz olur biter.  Şaka bir yana , gönülden bir kere daha tebrik ediyoruz. 

Kum Hotel Kemal Pazarbaşı’yı hiç sormayın , kumda levrek keyfi vaziyetlerinde , vur patlasın çal oynasın tavada balıklar modunda. Az kaldı sezona göreceğiz bakalım başını kaşıyamayacak hallerini de yakında.

Yenice Göknar Hotel Ali Ay Bey’in dünya tatlılarına ne demeli, şansları bahtları açık olsun. Bir müddet evlat  sevgisi ve  akabinde torun sevgisi  biryandan iş güç, şu dünyanın telaşı bitmiyor değil mi Ali Bey…

Ali Bey demişken , Akol Hotel Ali Akol’u nicedir bir çay içimi gidip göreyim diyorum , olmayınca olmuyor işte.  Sabah başlayan gün , sağım solum demden akşama yürüyor, e arada da seyahatler olunca, ertele dur.   Ama bir eş  eli paylaşınca baba kız aşkını facebook’da, en azından anlıyor insan sağlık sıhhat yerinde şükür, o zaman biraz daha ertelenebilir çay içimi uğramak diyor insan.

İris Otel Yüksel Ergen’ e ne demeli. En zor zamanlardalar şuan. Dertleri müşteri değil, şükür öyle ya da böyle otobüsler kapılarında, daha da çok olsun inşallah, hep beraber. Ancak o yolllar , çakur çukur, batmalar çıkmalar , birgün o giriş kapalı, diğer gün yan  giriş kapalı, ortası açık sağı kaçık, gelen giden perişan oluyor. Bu Güzelyalı’nın alt yapı çalışması bitmeli , yoksa ki bu güzellim işletmelerin hali harap. Müşteri isyan ediyor , e ama haklılar. İyi de İris Otel ne yapsın!  Belediye mi yapar , taşeron mu yapar , müteahhit kimdir nedir bilmem ama daha koordineli olunmalı, daha çok ciddiye alınıp bu  alt yapı çalışmaları bir an önce tamamlanmalı.

Artur Hotel Kutsi Arpacı’ya daha önce bir seslendim ama duymadı. Özledik Cafeka’yı , sufle hayal oldu bize. Ne zaman tadilat bitecek?

LimaniOtel’in cafesi dillerde hep. Olmadı bir fırsat uğrayamadık. Listede mevcut. Hangi liste mi Başar Sunal imzalı liste. Truva Otel Salih’e de mahcubuz , tezzamanda Tülay ile açacağız su böreklerini  varacağız Gökçeada’ya  Salih,  haberin ola.

Anzac Oteli gece yarısı teftişe gittik. Teftişten notlar  bıraktık müdür Yusuf Kayaalp’e . Kızdı sanırım bize ki ertesi gece yarısı gittiğimizde,  Armağan Aydeğer çıkmaz mı karşımıza. E ama Yusuf,  ben ne diyim sana, teftişe geldik diye ertesi gece yarısı yakıştı mı patron adamı karşımıza çıkarmak. Al davetiyelerini küstüm derdim ama…  Sahi Armağan ne yer ne içer ne zaman uyursun sen?

Ayy unutuyordum. Hilmi Selimoğlu yapmış yine yapacağını. Baba kız zaten  süper bir ekipken , bir de oğul eklediler, damat  Cem Özürün’de ortak, atmışlar bir oluşuma imza. Takipteyim. Öğrenince detayları Assos Eden Grup da neler oluyor ,  Bade’nin dediği gibi , birrrbirrrr anlatacağım sizlere. Hadi hayırlısı, bol olsun şansları…

Çanak Hotel’e de malum kargo sorunundan dolayı, ara ara uğramak,  mesai kartı basmak gibi oldu bize. Yusuf Uran’ı da takipteyiz. Nişanı kendine sakladı, düğünü kaçırmayalım diye.

Maruf kahvaltı’yagiderken  yanlışlıkla uzatınca yolu,  Cura Otel’in önünden geçtik. Sevgili Nilgün ve kardeşi  gözlerimin önüne geldi. İnşaat halindeyken oteli gezme fırsatım olmuştu. İki kardeş oteli nakış gibi işlediler desem yalan olmaz. Emekleri  değerini buluyor,  şükür…  1729 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ÇOCUKLUĞUN TÜTER BAZEN… - 15/06/2019
Yürürken gördüğün ağlayan bir çocukta, burnuna dolan bir kokuda , pişen bir dolmada , aniden karşına çıkan anılarındaki bir tanıdıkta, bir renkte ,
BİR KÖY YOK OLURKEN BİR ANNE HAYAT BULUYOR ÇÖMÜ TIP FAKÜLTESİNDE - 28/05/2019
Ah be Cemal bana yaz diyorsun da sen, neyi yazayım , hangisinden başlayayım?
LEYLA İŞE GELECEK, MAHİR EVE GİDECEK… - 04/01/2019
Herkes işine gücüne sağ salim gitsin… Yollarda üşümesin , duraklarda helak olmasın…
YILANIN ÖMRÜNE YIL KATANLARDAN MI OLDUK ? - 22/12/2018
Bir ara ortalık kap kaç haberlerinden geçilmiyordu. Sonra kadın tacizi , çocuk tacizi haberleri…
ÇATOD UYUYOR MUYMUŞ ? - 11/05/2018
Televizyonlarımızda izlenme oranı yüksek olan bir yarışmada bir soru soruldu ve ardından beklenen yanıtın gelmemesi ise bizleri üzdü.
GÜNÜBİRLİĞE MAHKUM ÇANAKKALE - 19/04/2018
KONYA SELÇUKLU Belediyesi'nin, öğrencilerin Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etmesi için düzenlediği; 'Selçuklu Ecdadla Buluşuyor' projesi kapsamında, aralıksız 43 sefer düzenlenmiş ve bu yıl ile birlikte 29 bin 736 kişi şehitliği ziyaret etmiş
ÇANAKKALE'NİN CADDELERİ ARA SOKAKLARI OLMUŞ SANA OPTİKÇİ ! - 13/03/2018
Ve aralarından tesadüf ettiğimiz OPTİKA OPTİK'den bahsetmemek olmaz, hadi bakalım eller yukarı sıra sana geldi, Optika !
DOKTOR MURAT HAMURCU! SEN İNSAN MISIN, GERÇEK MİSİN ? - 06/03/2018
Ortalama 2 hafta kadar önce , annemin göz kontrolü için randevu alırken öylesine yolumun kesiştiği adam, Dr. Murat Hamurcu...
İZMİR'E İKİ ÇİFT LAFIM VAR, RAMADA PLAZA İZMİR'E İSE ... - 20/12/2017
İzmir sana iki çift lafım var. İzmir’in de çok umurunda ya… Olsun anlatacağım.
 Devamı