• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 9°

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, “Son günlerde kamuoyunu meşgul eden ekmek fiyatı ile ilgili bilgilendirme ve açıklama yapma gerekliliği doğmuştur” dedi.

 

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin “4 no’lu Meslek Komitemizden ilgili Esnaf Odası ile müzakere edilerek mutabık kalındığı bilgisi ile Yönetim Kurulumuza gelen ekmek fiyatı tarife talebi Meclisimizin  27.05.2016 tarih ve  35 sayılı kararı ile kabul edilmiş ve 250 gr  ekmek için  1,25 TL, pide için 1,50 TL önerilen fiyat onaylanmış idi” dedi.

 

Engin, “2016 Mayıs ayında onaylanan bu tarifeye Çanakkale Belediye Başkanlığı tarafından " bu zammın toplum gerçeğini yansıtmaması " gerekçesi ile itiraz edilmiştir.  Belediyenin itirazı sürecinde kurulan Komisyonda Esnaf Odaları Birliği üyelerinin ekmek fiyatının artışı yönünde bir talebi olmadığını beyan ettiğinden dolayı Odamızın vermiş olduğu ekmek fiyatı tarifesi reddedilmiştir” şeklinde konuştu.

 

Çanakkale Belediyesi’nin itirazı ile ilgili 27.06.2016 tarihinde açtığı davanın  devam ettiğini belirten ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin şöyle dedi;

 

“Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin bu yıl zam talebine ilişkin kurulan Komisyonlarda; Odamızca geçen yıl verilen ekmek fiyatı dava konusu olduğundan ve dava devam ettiğinden yeni bir karar alınamayacağı yönünde görüş bildirilmiştir. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, her zaman üyelerinin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, müşterek ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaktadır. Üyelerinin ekonomik hayatlarına zora sokacak bir duruma asla müsaade edilmeyeceği gibi dava konusu olan  bir kararımız varken üzerine karar alınmaması yasalara saygımızdandır”

 

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   244 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın