• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 16° 7°

Çanakkale POSTA Gazetesi Yazarı Kadir Kenar, kanser hastası olup ta Çanakkale dışına gidenlerin sıkıntısını ele aldığı yazısında açılmaya yeni devlet hastanesinin yolunun yapılmasını istedi. Kenar, “Allah aşkına şu yolu yapın” dedi.

 

Allah aşkına!..
Kanser hastalığı çağımızın vebası oldu. Binlerce insan bu hastalığın pencesinde kıvranıyor. Allah kimsenin başına vermesin. Dertlilere de derman versin. Arabasına bindiğim bir şoför anlattı. Bilmiyordum. “Kadir bey ne olur yazın. Anlatın. Şuan Çanakkale merkezde kanser tedavisi gören 2506 hasta var. Bunlar ışın tedavisi olabilmek için Bursa’ya, İzmir’e, İstanbul’a gidiyor. Yol parasını geçtim. Kalacak yer sorunu çok büyük. Masraflı…” Evet dert bu. İnsanlar hastalıklarından kurtulmak için uğraş veriyor. Ama işin bir de başka yönü var. Şuanda açılmaya hazır hale gelen yeni devlet hastanemiz var ya. Hani yolunu yapamadığımız. Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’ın ‘Bende para yok. Birisi bu yolun yapsın’ dediği yol. İşte, adamcağız bunun nelere malolduğunu da anlatıyor. Diyor ki, ‘Kabir bey, yeni devlet hastanesinde ışın tedavisi yapacak makine alındı. Yerleştirildi. Doktorlarımız kullanıma hazır diyor. Hatta hastane açılmadan da bu birim çalışabilir diyorlar. Ne olur yazın çizin şu yolu yapsınlar. Keçi patikası yapsınlar millet ona da razı olur. Millet orda burada sürünmesin.”
Görüyor musunuz. Çok basit iki üç kilo metrelik bir yolu yapamadığımız, yapmadığımız için neler yaşıyor insanlar. Allah kanser illetinin eline düşürmesin kimseyi. Bir de böyle sorunlar yaşatmasın. Ve diyorum ki, Allah aşkına şu yolu yapın o hastane bir an önce hizmet vermeye başlasın. 
Şu karda kışta, yolların kapandığı bu zamanlarda düşünün bu insanların hallerini diyorum.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   374 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın