• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 9°

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite’nin (ÇOMÜ) yeni rektörü Prof. Dr.Yücel Acer'in idarecilerle düzenlediği ilk toplantısında öğretim görevlisi Gökhan Bayram’ın ‘tarihe not düşüyorum’ başlıklı ve üç ana konuyu gündeme getiren konuşması gündeme damga..

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite’nin (ÇOMÜ) yeni rektörü Prof. Dr.Yücel Acer'in idarecilerle düzenlediği ilk toplantısında öğretim görevlisi Gökhan Bayram’ın ‘tarihe not düşüyorum’ başlıklı ve üç ana konuyu gündeme getiren konuşması  gündeme damga vurdu.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi  Gökhan Bayram ‘tarihe not düşüyorum’ başlıklı konuşmasında, “  Üniversitemde kısa boylu adamlar, uzun gölgeler vermişse, orda güneş batmış demektir.  Eskilerin sözü vardır. "Şerefül Makam Bil Makam." Makam insana şeref katmaz. İnsan makamı şereflendirir.  Her dönemin adamlarına ihtiyacımız yok. Bize her dönem adam olacak idareciler lazım.  Sözlerimin ağırlığı, yapılan tahribat kadar ağır değildir.  "Üniversitenin kaderini sadece rektörler değil çevresindekiler de tayin ediyor. Yalakalık boyut değiştirmiştir, kabuk değiştirmiştir. Eskiden makam sahiplerinin şahsına yağdanlık yapılırken, son zamanlarda birilerini kötüleyerek yakınlık kuruluyor. Sadakat değil liyakat istiyorum” dedi.

Konuşmasının sonunda  ÇOMÜ'nün son 2O yılına öğrenci, kulüp başkanı, mezun, mezun başkanı, hoca ve idareci olarak tanıklık ettiğini ifade eden Bayram “ Hemen hemen her rektör, görevi tamamlandıktan sonra üniversitede görülmemiştir, görülememiştir. Gerekçesi ne olursa olsun dileğim yeni rektörümüzün de bunları yaşamamasıdır” şeklinde konuştu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1067 kez okundu

Yorumlar

Çok şey beklemeyin     27/03/2015 22:37

diyojene dönemin kralı benden ne istersin demiş oda GÖLGE ELME Başka ihsan istemem demiş Bilim üretmek isteyen insanların sanırım en büyük isteği bu herhalde
Misafir - İso