• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 9°

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çanakkale İl Eşbaşkanı Rahime Kanılga, “Kadınların toplumsal yaşamın her alanına, söz ve karar mekanizmalarına eşit katılımını sağlamak, özgür eşyaşamı gerçekleştirmek için kadın mücadelesinin bir parçası olmayı,

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çanakkale İl Eşbaşkanı  Rahime Kanılga, “Kadınların toplumsal yaşamın her alanına, söz ve karar mekanizmalarına eşit katılımını sağlamak, özgür eşyaşamı gerçekleştirmek için kadın mücadelesinin bir parçası olmayı, yaşadığımız topraklarda barışı inşa edene kadar militarizm ve milliyetçiğe karşı kadın dayanışmasının sesini yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çanakkale İl Eşbaşkanı  Rahime Kanılga, “Ülkemizde 2015 Genel Seçimleri’ nin öncesinde, eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesinin yeni bir evresine giriliyor. Demokratik cumhuriyet ve demokratik siyaset ile eşitlik ve kendini yönetme mücadelesinin sonuçlarının alınacağı, örgütlü ve kararlı mücadelenin kazanımlarının elde edileceği yeni bir döneme adım atılıyor.  Halkların Demokratik Partisi (HDP), örgütsel, politik ve kadrosal özellikleriyle 7 Haziran 2015’ te yeni bir dönemi başlatacak, Meclis dengelerinde ‘Yeni Yaşamı’ inşa etmek isteyenler lehine köklü bir değişiklik yaratacak, demokratik, eşitlikçi, özgürlükçü, sosyal ve ekolojik bir Anayasa yapma gücünü elde edecek durumda ve kararlılıktadır. Kentimiz Çanakkale nezdinde de, bu inanç ve kararlılıkla genel seçim hazırlıklarımıza başlamış bulunmaktayız. Ülkenin her yerinden 1.400’ ün üzerinde aday adaylığı başvurusunda bulunulan partimize, Çanakkale’ den de aday adaylarımızın başvuruları tamamlanmıştır” dedi.

 

Kanılga, “Kadınların toplumsal yaşamın her alanına, söz ve karar mekanizmalarına eşit katılımını sağlamak, özgür eşyaşamı gerçekleştirmek için kadın mücadelesinin bir parçası olmayı, yaşadığımız topraklarda barışı inşa edene kadar militarizm ve milliyetçiğe karşı kadın dayanışmasının sesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Devletin ataerkil, erkek egemen ve kadın emeğini sömüren politikalarının ancak kadınların öz örgütlülüğü ve öz mücadelesiyle aşılabileceğini defalarca gördük. Kadından yana bir demokratik sistem inşa edilmeden toplum demokratikleşmesi, demokratik siyaset ve Türkiye’ nin özgürleşmesi mümkün değildir. Bu meclise en az 275 kadın şart! Bizler ilk adımı attık. Fermuar sistemi ile her kurul, yapı, oluşum ve mecliste, en az %50 kadın temsiliyeti uygulamasını hayata geçirdik. Meclis’ e de en az 275 kadın vekil şart, bu nedenle listelerimizde en az %50 kadın adaylarımızla seçime gireceğiz. ‘Kadın kenti’ olarak düşlediğimiz Çanakkale mizde de değişimi kadın adaylarımızla gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çanakkale aday adayları…

 

Leyla YAVUZ- İstanbul Doğumlu, Emekli Hemşire

Mihriban ŞAH- Van Doğumlu, Tarım Teknisyeni

Özlem ERGUN AÇANAL- Çanakkale Doğumlu, Emekli Öğretim Görevlisi

Ergin FİDAN- Gelibolu Doğumlu, Sendikacı

Kenan ERKUL- Dersim Doğumlu, Emekli Öğretmen

Mehmet TÜRKOĞLU-Çanakkale Doğumlu, Emekli Memur

Sadrettin KUTLUAY- Ağrı Doğumlu, İnşaat İşçisi

Sinan EKİNCİ- Van Doğumlu, BerberPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
619 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın