• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 5°

Komünist Gençlik Çanakkale ‘Seni takmıyoruz küçük enişte’ başlıklı bir çağrı yayınladı. 18 Mart törenlerine katılmama cezası alan 6 Komünist Parti Üyesi Kepez’de piknik düzenlediğini duyurdu. Çağrı’da, “Seni Takmıyoruz Küçük Enişte ! 18 Mart Günü ..

 

Komünist Gençlik Çanakkale ‘Seni takmıyoruz küçük enişte’ başlıklı bir çağrı yayınladı. 18 Mart törenlerine katılmama cezası alan 6 Komünist Parti Üyesi Kepez’de piknik düzenlediğini duyurdu.  Çağrı’da, “Seni Takmıyoruz Küçük Enişte ! 18 Mart Günü saat 14:00'de Kepez Çamlık'ta olacağız. AKP'nin taşıma kıtalarını ve yobazlarını tanımıyoruz, 100 yıl önce 100 yıl sonra Çanakkale sunumu, bilgi yarışmaları, çeşitli oyunlar . ve tabii ki mangal  eşitliğin,özgürlüğün,kardeşliğin türküsünü birlikte söyleyelim” denildi.

 

Komünist Gençlik Çanakkale Basın Açıklaması

18 Mart'ta Ortadoğunun kasabı Çanakkaleye geliyor, Çanakkalelilerin AKP alerjisi ve AKP mitinglerine ilgi göstermediği herkesçe bilinen bir gerçek, 18 mart günüde deniz zaferinin 100 yıl dönümünü bir Akp mitingine çevireceklerinden şüphemiz yok, diktatör ve şükerâsı şehrimize her gelişinde OHAL yaşanıyor. Sokaklar binlerce sivil ve resmi polislerle doluyor ayrıca Akp’nin faşist milisleri de bu durumdan cesaret alarak Çanakkale halkına saldırmaya çalışıyor.

14 Mart Tıp Bayramında recep Tayyip erdoğan'ın şehrimize gelişiyle biz Komünistler olarak ona hoş geldin mesajlarımızı ilettik, emekçi halklarımızı sefalete mahkum eden , haziran direnişinde kaybettiğimiz kardeşlerimizin katili ,komşu ülkelerdeki katliamların sorumlusu … şehrimize gelirken biz komünistler olarak bir kenarda oturup tüm bunlara seyirci kalamazdık 14 martta hırsıza katile yobaza geçit yok dedik , Devrimciliğimize ve Çanakkale'ye yakışır biçimde karşıladık hazretleri ve eylemimiz milyonlarca insan tarafından desteklendi, AKP’ye düzene olan öfkeyi arttırdı.

18 martta ise nam-ı diyar Ortadoğu'nun kasabı, bizim tabirimizle küçük enişte şehrimize geliyor , Çanakkale'de bir haftadır uygulanan olağan üstü hal hat safhaya çıkmış durumda Valilik tarafından 18 mart gününe özel önleyici gözaltı listesi hazırlanmış durumda, biliyoruz ki bu listeye hepimizi dahil ettiler, belki yarın etkinliğimize giderken tekrar gözaltına alınacağız ama şunu iyi bilsinler komünistler asla boyun eğmez. Yakın zaman önce Bülent Arınç ülkenin yüzde ellisi bizden nefret ediyor demişti, evet sizden nefret ediyoruz Çanakkale halkının %50 sinden çok daha fazlası sizden nefret ediyor.

Bizler 18 Mart günü Akp’den nefret eden onun biçtiği kalıba sığmayan Çanakkalelilerle, bir araya gelmek biriken bu öfkeyi devrimci bir bilinçle buluşturmak, memleketin geleceği hakkında konuşmak, boyun eğmeyen Çanakkalelileri örgütlü mücadeleye çağırmak, yeni bir düzen gerekliliğinin acil ve güncel bir ihtiyaç olduğunu anlatmak, ilişkilerimizi pekiştirmek için böyle bir etkinlik kararı aldık ‘Takmayın Küçük Enişte’yi’ diyoruz, gelin hep birlikte bu ses ve görüntü kirliliğine hırsızlara katillere katillere yobazlara ,karşı , Eşitliğin Özgürlüğün Kardeşliğin türküsünü söyleyelim diyoruz.

Yine Gelirlerle Yine yaparız demiştik

Hırsıza Katile Yobaza Geçit Yok

Çanakkale Boyun Eğmiyor

Komünist Gençlik Çanakkale Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
737 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın