• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

Komünist Parti Çanakkale Örgütü’nün 18 Mart Deniz Zaferi açıklamasında, “Çanakkale yine saldırı altında. 18 Mart'ta AKP bir kez daha şehrimizi işgale yeltenecek. Bir kez daha bindirme kıtalarıyla gelip birtakım şovlar yapıp gidecekler...Yüz yıl .....

Komünist Parti Çanakkale Örgütü’nün 18 Mart Deniz Zaferi açıklamasında, “Çanakkale yine saldırı altında. 18 Mart'ta AKP bir kez daha şehrimizi işgale yeltenecek. Bir kez daha bindirme kıtalarıyla gelip birtakım şovlar yapıp gidecekler...Yüz yıl önceki direnişte biz haklıydık. İşgalciler o zaman kaybetti. Şimdi de kaybedecekler” denildi.

 

Komünist Parti Çanakkale Örgütü Açıklaması

Saldırı bitti mi sanıyoruz?

 

Çanakkale savaşı ve Anadolu halkının kentimizde gösterdiği direniş... Üstünden yüz yıl geçti. Saldırıysa farklı biçimler altında devam edip duruyor!

Sömürgeciler kapımıza dayanmıştı o tarihte. Kimileri “bir ulusun doğuşu” diye kutsadılar Çanakkale savaşımızı, başkaları “İslamın Haçlılarına karşı koyuşu” diye dinciliğe yar etmeye çalıştılar.

Peki Türkiye'nin kendi kendini besleyemez, kendi kendini yönetemez bir ülke haline gelmesi nasıl gerçekleşti; bununla ilgilenen var mı?

Özelleştirme adıyla bütün kamusal işletmeleri yerli yabancı parababalarına teslim etmek için mi direndi dedelerimiz?

Üstünden yüz yıl geçtiğinde Kaz dağları delik deşik edilsin diye mi memleketin dört bir yanından gelip canını verdi onca insan?

Gelibolu yarımadasının gecekondu türbelerle doldurulmasının tarihi bölgenin imara açılıp yağmalanmasına hazırlık olduğunu görmüyor muyuz? Bunu bilselerdi, “canımız feda olsun” der miydi yüz yıl önce ölüme koşanlar?

Çanakkale'de din sömürüsü maya tutmaz. Bu yüzden şeriatçı bir faşizm kurmaya niyetli AKP iktidarı kentimizi hedef tahtasına oturtmuş durumda.

Olmadık bir iş yapıyorlar. “Düşüremedikleri” kentimizin tarihini memlekete gericilik pompalamak için kullanıyorlar. Yüz yıl önceki savaşı hurafelerle anlatmaları, 18 Mart'ı camilerde, dualarla, namazlarla anmaları, “her zamanki” gericiliklerinden öte, Çanakkale'ye saldırıdır.

Hayır, bugün yüz yıl önce yaşanan kanlı ve acı savaşı anmakla yetinemeyiz. Ülkemizi mahvetmeye yeminli bir saldırının o zamanki biçimi Boğaza giren İngiliz, Fransız zırhlıları, yarımadaya çıkartılan emperyalist ordulardı. Şimdiki saldırının içinde evliya masalları, ağzı sulanan inşaat patronları, yarımadayı din turizmi için istismar eden belediyeler, doğa düşmanı altın arayıcıları var.

Çanakkale yine saldırı altında. 18 Mart'ta AKP bir kez daha şehrimizi işgale yeltenecek. Bir kez daha bindirme kıtalarıyla gelip birtakım şovlar yapıp gidecekler...

Yüz yıl önceki direnişte biz haklıydık.

İşgalciler o zaman kaybetti. Şimdi de kaybedecekler.

Çanakkale emperyalizme geçit vermemişti. AKP işgalini de püskürteceğiz.

 

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1248 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam192
Toplam Ziyaret3619366