• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 5°

Işık Üniversitesi, Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümünde “Bisiklet Yolculuğu” düzenledi. Işık Üniversitesi akademisyenleri, öğrencileri, mezunları ve Bisikletliler Derneği üyelerinden oluşan 40 sürücü, İstanbul-Çanakkale arasında 6 gün sürecek 475

Işık Üniversitesi, Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümünde “Bisiklet Yolculuğu” düzenledi. Işık Üniversitesi akademisyenleri, öğrencileri, mezunları ve Bisikletliler Derneği üyelerinden oluşan  40 sürücü, İstanbul-Çanakkale arasında 6 gün sürecek 475 kilometrelik bisiklet yolculuğu sonrasında Çanakkale’de şehitlerimizi anacaklar. Işık Üniversitesi Aziz Genç, “Yarbay Mustafa Kemal’i, Gönüllü Bombacı’yı, Mehmet Çavuş’u, Seyit Onbaşı’yı ve daha nicelerini anmak için Çanakkale’ye gidiyoruz” dedi.

 

Bisiklet yolculuğu; 18 Mart 2015 tarihinde FMV Işık Okulları İstanbul Erenköy Güneş Kampüsünden başlayacak, 6 gün 475 km pedal basılarak 23 Mart 2015 günü Çanakkale Şehitler Abidesinde şehitlerimizi anma töreni ile sona erecek.

 

Bisikletler, Boğaziçi Köprüsünü geçerek D100 karayolundan Silivri-Tekirdağ-Keşan-Gelibolu-Lapseki-Çanakkale-Eceabat rotasından Çanakkale Şehitler Abidesine ulaşacak. İlk konaklama Silivri’de, sonra Tekirdağ, Keşan ve sonrasında Çanakkale’ye girişe kadar 110 kilometrelik yol bisikletlerle katedilecek. Ekip, karşıya gemiyle geçtikten sonra, meşaleleriyle bir ışık huzmesi yaratarak Çanakkale’ye girecek.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
498 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın