• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 5°

Kartal Belediyesi, Onur Akın öncülüğünde on farklı sanatçının sahneye çıktığı 100 Yılın Türküleri isimli konserde Çanakkale Zaferi’nin yüzüncü yılını kutladı.

Kartal Belediyesi, Onur Akın öncülüğünde on farklı sanatçının sahneye çıktığı 100 Yılın Türküleri isimli konserde Çanakkale Zaferi’nin yüzüncü yılını kutladı.

Kartal Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılında Kartal meydanında, 100 Yılın Türküleri isimli konser düzenledi. Konserde Onur Akın öncülüğünde bir araya gelen Belkıs Akkale, Grup Gündoğarken, Hüseyin Turan, Sevcan Orhan, Hakan Aysev, Nilüfer Sarıtaş, Cihan Yıldız ve Sunay Akın sahneye çıktı. Programda sunuculuk yapan Sunay Akın birbirinden güzel Çanakkale Zaferi hikayelerini anlatırken, konsere katılan sanatçılar sırayla sahneye çıkarak Çanakkale türkülerini seslendirdi.

 

“ÇANAKKALE HAFTASINDA HALKIMIZA ÇANAKKALE’Yİ YAŞATIYORUZ”


Çanakkale ruhunu halka anlatacak etkinliklerin düzenlenmesi gerektiğini belirten Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer, “Bugün, 100 Yılın Türküleri adı altında on ayrı sanatçımızın söylediği türkülerle Çanakkale’yi anıyoruz. Birkaç gün sonra yine Çanakkale ile ilgili sunumlarımız devam edecek. Kısacası Çanakkale Haftasında halkımıza Çanakkale’yi yaşatıyoruz. Çünkü, belediye başkanımız tarihini bilmeyenin geleceği olmaz diye düşünüyor. Bu bağlamda Çanakkale’nin iyi anlaşılmasını ve Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı sürecin Çanakkale’den geçtiğini söylüyor. Onun için Kartal Belediyesi Kültür Müdürlüğü adına bu tür çalışmaları bir aya yayarak gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, Kartal Belediyesi Çanakkale’deki şehitlerimizi anlatan bir kitap bastırdık onu ve burada sahneye çıkan sanatçılarımızın Çanakkale ile ilgili okuduğu CD’yi de konsere katılan halkımıza ücretsiz olarak dağıtacağız” dedi.

 

Linki tıklayıp videoyu izleyebilirsiniz

 

http://www.iha.com.tr/video-unlu-sanatcilar-canakkale-icin-soylediler-53977/

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
507 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın