• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 9°

Haziran genel seçimleri öncesinde siyasi partilerde aday adayları seçmenle temas kurabilmek için ileri teknolojilerden de yararlanıyor. Sosyal medya üzerinden paylaşımlar, anket sonuçları, kulisler ve algı yönetmeleri bu seçimin vazgeçilmezi.

Haziran genel seçimleri öncesinde siyasi partilerde aday adayları seçmenle temas kurabilmek için ileri teknolojilerden de yararlanıyor. Sosyal medya üzerinden paylaşımlar, anket sonuçları, kulisler ve algı yönetmeleri bu seçimin vazgeçilmezi. Hal böyle olur da her ile anket yapılmaz mı?

                                Hediyesi  200 lira

Öyle bir siyasi anket yaptılarki kişi başı 200 lira verenin oy ver butonunu aktif hale getirdiler. Çanakkale AK Parti Miletvekili Aday Adaylarının da yer aldığı ankette 200 lira ödemeyen listede görünüyor ancak oy verme butonu aktif edilmiyor. 200 lira verenin oy verme butonunun aktif edildiği ankette daha fazla para verene sayısal üstünlük sağlanıp sağlanamadığı da bilinmiyor. Konu siyasiler arasında arkette birinci çıkıp çıkmama olarak değerlendirilse de, 81 ile ortalama üç partiye anket yapıldığını düşündüğünüzde ortaya ‘iyi fikir’ dedirten sonuç çıkıyor.

                             Seçmen etkilenir mi?

Genel Merkez kararıyla adaylarını belirleyecek olan AKP ve MHP’de  200 liraya yapılan anket sonrasındaki sonucun ne çıktığı pek de önemli değil. Çünkü, üyenin de delegenin de söz hakkı yok. Ancak yine de sosyal medyada ismini sıcak tutma, ezberletme açısından önemli. CHP’de ise bu durum biraz tartışmalı. Çanakkale’de delege ile önseçim yapacak olan CHP’de anket sonuçlarının aday adayları tarafından sürekli pompalanması, hatta cep telefonu mesajıyla delegelere gönderilmesi sonuca etki edebilir.

Demek ki o da en azından 200 lira vermiş

AKP Çanakkale Teşkilatında  genel seçim öncesinde adı gündeme gelmeyen ancak aday adaylığını ilan ettikten sonra
 merkez sağda siyaset yapmış bir babanın oğlu olduğu ile anılan M. Mücahit Demir sosyal medyadaki sayfasında ilginç bir paylaşım yaptı. Demir, “  Çanakkale için www.canakkalemilletvekili.com sitesinde yapılan seçim anketinde halkımız desteklerini esirgemeyip en çok bize oy vermiş. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. HEP BİRLİKTE, YENİ ÇANAKKALE!” dedi.

Memleket Haber/ Çanakkale(ÖZEL)Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
720 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın