• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında evine gitmek üzereyken yolda sopalı saldırıya uğrayan Gazeteci Cemal Oral’ın davasında Savcılık, saldırıyı gerçekleştridiğinden şüphelenilen altı kişi hakkında saldırıyı gerçekleştirdiğine dair yeterli delil bulunamaması...

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında evine gitmek üzereyken yolda sopalı saldırıya uğrayan Gazeteci Cemal Oral’ın davasında Savcılık, saldırıyı gerçekleştridiğinden şüphelenilen altı kişi hakkında saldırıyı gerçekleştirdiğine dair yeterli delil bulunamaması nedeniyle kovuşturma yapılmasına yer olmadığı kararı verdi.

2014 yılı Ocak ayının ilk günlerinde Gazeteci Cemal Oral, gazetesinden çıktığı saat 21.30 civarında evine bir kaç yüz metre  kala, karanlıkta beliren ve elinde bir beyzboll sopası olan bir kişinin saldırısına uğradı. Cemal Oral’a yapılan saldırı Çanakkale’de büyük yankı uyandırmış, demokratik kitle örgütleri, siyasiler, gazeteciler olayı kınamışlardı. Başlatılan soruşturma ve incelemelerin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hiçbir gelişme yaşanmazken;geçtiğimiz hafta içinde  davayı soruşturan Cumhuriyet Savcılığı, yeterli delil olmadığı gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığı kararı alarak dosyayı kapattı.

Cumhuriyet Savcılığının aldığı Kovuşturmaya Yer Olmadığı kararında belirtilen ifadelere göre; 14 Ocak 2014 tarihinde saat 21.30 sularında evine giderken saldırıya uğrayan Gazeteci Cemal Oral’ın saldırıya uğradığı bölgede bulunan mobese kamera kayıtlarında yapılan inceleme ve GPRS kayıtlarında olay esnasında kiralık bir araç içerisinde bulunan altı kişinin gazeteci Cemal Oral ile aynı yöne doğru gittiği tespit edildi. Fakat saldırının gerçekleştiği yerde kamera olmaması ve araç içerisindeki kişilerden her hangi birinin kiralık araçtan inerek saldırıyı gerçekleştirdiğine dair delil bulunamadığı belirtiliyor. Savcılık kovuşturmaya yer olmadığı kararı ile birlikte saldırganın bulunması için emniyet tarafından araştırılma yapılmasının devamına karar verdi.

 

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
678 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam200
Toplam Ziyaret3619374