• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

Mart 2015 Belediye Meclis Toplantısı Ülgür Gökhan başkanlığında gerçekleştirildi. Şubat ayının genel değerlendirmesini yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve belediye meclis üyeleri Çanakkale ve ülke gündemine dair tespitlerde bulundu.

 

Mart 2015 Belediye Meclis Toplantısı Ülgür Gökhan başkanlığında gerçekleştirildi. Şubat ayının genel değerlendirmesini yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve belediye meclis üyeleri Çanakkale ve ülke gündemine dair tespitlerde bulundu.

Başkan Gökhan Şubat ayının iyi geçen bir ay olmadığının altını çizerek başladığı konuşmasında, Türkiye’de genç yaşta öldürülen Özgecan Aslan, Hüsne Aslan, Nuh Köklüoğlu ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu andı. Gökhan, “4 pırıl pırıl gencimiz öldürüldü. Bunların hepsi bizim insanlarımız. Bu toplumun neden böyle olduğunu, neden toplumumuzun saldırgan bir tutum sergilediğini irdelemek lazım” dedi.

“Türkiye bu gerilimi hak etmiyor”

Her akşam haber bültenlerinde sürekli yöneticilerin şiddet dili ile konuştuğunu belirten Başkan Gökhan, toplumun geldiği noktada ülkeyi yönetenlerin söylemlerinin etkisi olduğuna dikkat çekerek, “Türkiye bu gerilimi hak etmiyor” diye konuştu.

“Toplum hoşgörüsünü kaybetmiş durumda”

CHP Grup Başkanvekili Dr.Celal Karakaş ise söz alarak Başkan Gökhan’ın sözlerine hak verdiğini belirtti.Karakaş, “Toplum hoşgörüsünü kaybetmiş durumda. Ben aileme ve yakınlarıma asla tanımadıkları kimselerle tartışmaya girmemelerini söylüyorum. İnsanların ne yapacakları kestirilemez durumda. Gerçekten bu sonuç endişe verici ve korkutucu. O yüzden bizler de birbirimize karşı yumuşak üslupla konuşmalıyız. Herkes birbirini dövmekten ve öldürmekten bahsediyor. Toplum çıldırmış vaziyette” dedi.

“İnfaz yasası değiştirilmeli”

Mecliste söz alan Av.Tülay Ömercioğlu ise toplumun sükunete ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, “İnfaz yasası değiştirilmeli. Caydırıcı cezalar getirilmeli. Suç işleyen biri üçte ikisini yatarım, iyi halden çıkarım şeklinde düşünmemeli. İnfaz yasaları gözden geçirilmeli ve yeni yasaların oluşturulması gerekli” dedi. Mecliste milletvekilliği için istifa eden MHP Grup Başkanvekili Mustafa Doğan’ın yerine Ufuk Demirbaş göreve geldi.

Haber:Mine TarımPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
396 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam188
Toplam Ziyaret3619362