• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 16° 11°

Meclis'te tekmeli yumruklu post kavgası sürerken, meclisin sorumluluğundaki cezaevlerinde çocuklara tecavüz ediliyor. O çocuklar senin kardeşin, senin ve benim çocuklarım da olabilirdi. Yarınlarda kimin başına ne geleceği belli olmaz.

 

 Meclis'te tekmeli yumruklu post kavgası sürerken, meclisin sorumluluğundaki cezaevlerinde çocuklara tecavüz ediliyor. O çocuklar senin kardeşin, senin ve benim çocuklarım da olabilirdi. Yarınlarda kimin başına ne geleceği belli olmaz.

Meclis'te görüşmeleri süren İç Güvenlik Kanunu adındaki faşist kanundan da anlaşılacağı gibi, bu meclis senin meclisin değildir; servetleri halkın kanı, canı ve alınteriyle şiştikçe şişen hanedanlarla işbirlikçilerin meclisidir.

Benim de bir zamanlar içinde yer aldığım ve işleyişini görünce kamyon çarpmış gibi dehşet içinde kaldığım bu meclisin tek görevi, seni ve beni boyunduruk altında tutan bu hanedanlar diktatörlüğünü koruyan kanunlar çıkarmaktır. Kim bunun aksini söylüyorsa, bilesin ki o, bu sömürgeci faşist düzeninin ajanı ve eşik yalayıcısıdır. Seni kandırmalarına izin verme! Bu meclisten senin için zenginlik, özgürlük ve esenlik çıkmaz. Orada senin payına cop, kelepçe, kurşun ve yoksulluk düşer.

Oradaki gürültü patırtı senin gözünü boyama kavgasıdır. Bak, meclisteki o tekmeli yumruklu post kavgası sürerken, İzmir Şakran ve Muğla cezaevlerinde çocuklara tecavüz ediliyor. O çocuklar senin ve benim çocuklarım da olabilirdi. Yarınlarda kimin başına ne geleceği belli olmaz. Zindanlardaki o tecavüzler senin oyunla oluşan meclisin sorumluluğu altında gerçekleşiyor. Ve senin oyunla oluşan hanedanlar meclisinin denetimindeki devlet güçleri sokaklarda senin çocuklarını kurşunlanıyor.

Hatırlar mısın, meclisteki muhalefet partileri, "Biz bu yasayı sokakta engelleriz,"diye gürlemişlerdi. Şimdi görüyoruz ki, o gürlemeleri boş bir ajitasyonmuş. Yönetemedikleri o sokağı, yani halk muhalefetini götürüp meclise hapsettiler. Karşılarında sanki çocuk var; iş meclisteki parmak sayısına kaldıysa AKP'nin bu kanunu meclisten geçireceğini bilmek için herhalde filozof gerekmiyor.

Oysa CHP, HDP ve MHP, sözlerinde samimi olsalardı AKP bu yasayı meclise bile getiremezdi. 

Diyeceksin ki, peki ne yapabilirler? Halkı bu düzenle, düzenin tüm kurumları ile ilişkisini kesmeye çağırabilirler. Ayrıntılarına girmiyorum, onu senin hayal gücünüze bırakıyorum. Ekonomi ve devlet işleyişi öylesine allak bullak olur ki, değil AKP gericiliği, dünyanın en güçlü iktidarları bile böyle sivil bir geri çekilme karşısında bir aydan fazla ayakta kalamazlar. Ya halkın taleplerini kabul ederler ya da pılıyı pırtıyı toplamak zorunda kalırlar. Üstelik bu sivil geri çekilme eyleminde sokağa çıkmak da gerekmeyecek.

Ama onlar bunu yapmazlar veya yaparmış gibi görünüp içini boşaltırlar. Çünkü halk için açık bir cezaevi olan bu düzenin çatısının uçmasını istemiyorlar. Onların işi halkı pembe hayallerle oyalayıp düzenin payandası olmaktır.

Süren devlet terörünü korumaya alan bu halk düşmanı kanun meclisten geçtikten sonra gelip halka, "Televizyonlarda gördünüz işte, gücümüzün son zerresine kadar direndik, "diyecekler. Taraftarları ise onları kahramanlar gibi karşılayıp alkışlarla ödüllendirecekler. 

Kimse onlara, "Halkın muhalefetini meclise kilitlediniz, oradaki kavga bizim kavgamız değil, sizin koltuk kavganızdı," demeyecek. Kimse, AKP'nin, muhalefetin kısır siyasetleri yüzünden saldırganlaştığını ve böyle halk düşmanı kanunlar çıkardığını yüzlerine söylemeyecek.

En iyisi bir iki soruyla bitireyim yazıyı: Hanedanlar ve onların işbirlikçilerinden geriye kalan siz ey ezilenler, bu vampir düzene daha ne kadar köprü olmaya devam edeceksiniz? Yorulmadı mı omuzlarınız, yetmedi mi bunca zülüm, bunca zillet ve esaret? Kendinize ve çocuklarınıza cennet bir hayat kurmak için -millet, din, dil, mezhep ve cinsiyet ayrımı yapmadan- ne zaman el ele vereceksiniz?

Unutma, ancak senin yenilmez iradenle şafak söker ve insanlık karanlıktan aydınlığa çıkar. HAYDİ UYANDIR IŞIĞI!

Mahmut Alınak

alinakmahmut@hotmail.com

Odatv.com

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
493 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın