• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 9°

MHP İlçe başkanlarının da hazır bulunduğu toplantıda açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı Cahit Kiper 28 Ağustos 2014 tarihinde Çan İlçe Başkanı Fikri Yılmaz’a kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Çanakkale

MHP İlçe başkanlarının da hazır bulunduğu toplantıda açıklama yapan İl Başkan Yardımcısı Cahit Kiper 28 Ağustos 2014 tarihinde Çan İlçe Başkanı Fikri Yılmaz’a kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Çanakkale Devlet Hastanesi’nde tedavisi sürmekte olan İlçe Başkanımızın durumu iyi. MHP İl ve İlçe teşkilatları olarak bu çirkin saldırıyı kınıyor, arkadaşımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

 

 Olayın adli makamlara intikal ettiğini kaydeden Kiper, “Bu menfur olayın tüm MHP camiası olarak takipçisi olduğumuzu ve adaletin ivedilikle tecelli etmesini, olayın gerçek yüzünün aydınlatılmasını yürekten arzu ediyoruz. Hiç kimse sabrımızı test etmeye kalkmamalıdır. MHP olarak provokasyon ve kışkırtmalara alet olmayacağımızın, her türlü şiddetin karşısında olduğumuzun, çözümlerin yasal zeminlerde aranmasına inandığımızın bilinmesini isteriz. Emniyet Müdürlüğü’nün gereğini yapacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

“Üzücü olayın diğer partilerle ilgisi olduğunu düşünmüyorum”
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kiper saldırının İl Genel Meclisi’nde MHP-AKP koalisyonun bitmesinin ardından gerçekleşmesini de değerlendirerek, “Koalisyonun bitmesi teşkilat tabanımızdan gelen istek üzerine planlandı. MHP yapıcı muhalefete her zaman devam edecektir. Üzücü olayın diğer partilerle ve koalisyonun bozulmasıyla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi’ni mensuplarının Türkiye’nin değişik yerlerinde bu tür üzücü olaylara maruz kaldığını da belirten Kiper, “ MHP ve ülkücü camia sokağa inme, provakasyonlara gelme niyetinde değildir. MHP’liler işinde gücündedir. MHP’nin şiddetle, sokakla ilgisi yoktur” dedi.

 

Haber:Mine Tarım

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
672 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın