• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 9°

Çanakkale Posta Gazetesi Yazarı Kadir Kenar elektrik kesintilerini gündeme getirdi. Gazeteci Kenar elektrik kesintilerinin yanısıra Çanakkale Belediyesi’nin su kesintisi ile ilgili yaptığı uygulamayı da eleştirdi. Kenar, “Agustos sıcağında, her yer..

Çanakkale Posta Gazetesi Yazarı Kadir Kenar elektrik kesintilerini gündeme getirdi. Gazeteci Kenar elektrik kesintilerinin yanısıra Çanakkale Belediyesi’nin su kesintisi ile ilgili yaptığı uygulamayı da eleştirdi. Kenar, “Agustos sıcağında, her yer cehennem sıcağı su yok.. Neden? Belediye boru döşüyormuş! Döşemeyin kardeşim döşemeyin! Gidin kışın döşeyin!” dedi.

 

Bakın arkadaşlar!..

 

Çanakkale Batının en güzel memleketi. Burada huzur içinde yaşıyoruz. Kimse kimseye karışmıyor ve dalaşmıyor! Ama bugün artık sabır taştı ve sizlere bir iki söz söylemek zorundayım. Bıktırdınız ya!

Ben yıllardır TEDAŞ’ın elektrikleri kesip de çalışma yaptığını hatırlamıyorum. Ama bu özelleştirme olduktan sonra her şey değişti. Gün geçmiyor ki, kesinti olmasın! Bu ne kardeşim, böyle bir eziyet olur mu ya! Nerden tasarruf ediyorsunuz bilmiyorum ama, bizim sinirlerimiz harap oldu. İşimiz gücümüz aksıyor. Yapmayın etmeyin. Üç kuruşluk fazla mesai vermemek için mi tüm bunlar nedir? Gece çalışın arkadaş. Saat bir de kesin elektriği sabaha kadar ne yapıyorsanız yapın!.. Yeter ya…

 

Gelelim belediyeye..

 

Bakın güzel kardeşlerim. Yıllardır boru döşüyorsunuz. Çok güzel, çok matah bir iş. Faydası var mı bize; mutlaka! Lağım kokusundan kurtulacağımız günleri iple çekiyoruz. İnşallah ölmeden göreceğiz.

Amaaa, dün yine sabahtan akşama kadar su vermediniz memlekete. Neden? Boru döşemişsiniz.. Afedersiniz ama, boruyu bize döşüyorsunuz yani!..

Agustos sıcağında, her yer cehennem sıcağı su yok.. Neden? Belediye boru döşüyormuş! Döşemeyin kardeşim döşemeyin! Gidin kışın döşeyin!

Ama biraz çağdaş ve insanları düşünen bir belediye olsanız! Hatta biraz teknolojiyi kullanıyor olsanız! Ve birazcık duyarlı olsanız o su kesintisini sabahtan başlatıp, akşamın sekizine kadar sürdürmezdiniz! Napardınız biliyor musunuz; gece sıfır birde suyu keser, sabaha kadar çalışırdınız. Ve sabah da insanlar kalkarken suyu tekrar verirdiniz. Böylece kimse de size sövmezdi! Değil mi, çok akıllı ve çalışkan kardeşlerimiz…

Bu sıcak ağustos ayında insanları susuz bırakmaya hakkınız var mı? Yoksa siz bize ceza vermek falan mı istiyorsunuz! CHP’yi seçmedik diye mi bunlar he!..

 

Yeri gelmişken!..

 

Çağdaş, sosyal, demokrat ve de özgür belediyemizin bir kusurunu daha eleştireceğim, kimse kusura bakmasın.

Kente bir renk katalım diye, kordon boyunu ARNAVUT kaldırımına dönüştürdük. Yani yollarımızı. Görültüsünü patırtısını hiç hesaba katmıyorum. Ama dün derdini dinlediğim bir bayandan zor kurtuldum! Çok meşhur ve çok muhteşem ARNAVUT kaldırımlı yollarımızın bir köşesinde bileği burkulmuş. Bir ay bastonla gezmiş. Şimdi de seke seke yürüyor. Ve diyor ki, ‘Allah mustahaklarını versin!’

Ben hem korktum hem de utandım! Sonra o yollara dikkatlice baktım. Taşlar kayaya dönmüş. Kaya parcacıkları gibi. Adamın şah damarını bile keserler valla. Bu yollarda topuklu giymek ve de yürümek akıl karı değil. Düz taban olacaksın başka çare yok..

Sonra kısa bir sorgulama yaptım. Biz bu işi durup dururken yapmayız. Avrupa’da yapıyordur herhalde dedim. Ve araştırdım. Ne göreyim. Yüzey bizimkine benziyor. Ama, taşların aralarını o kadar güzel doldurmuşlar ki!. Bizimkiler gibi yağmur yağınca akıp gitmiyor kumları.

Yumurtaya can veren Allahım diyorum. Sen bu memleketin idare hanelerine de akıl ver emi!..

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
726 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın