• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan yaptığı basın toplantısında Kepez’de yapımına başlanan huzurevi ve beldede yaşanan imar konuları ile ilgili vatandaşların yaşadığı mağduriyetler hakkında açıklama yaptı.

 Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan  yaptığı basın toplantısında Kepez’de yapımına başlanan huzurevi ve beldede yaşanan imar konuları ile ilgili vatandaşların yaşadığı mağduriyetler hakkında açıklama yaptı.

Başkan  Mutan, Kepez Belediyesi’nin imar ile ilgili bütün plan tadilatlarının Aralık 2013 yılından beri Vali Ahmet Çınar tarafından istenmekte olduğunu, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nce gerekli raporların hazırlanmakta olduğunu ve İdari Yargı’ya iletildiğini belirtti. 4 ayda 3 defa imar yönetmeliğinin değiştirildiğini belirten Mutan isyan ederek ,” Ahmet’e varsa, Mehmet’e de vereceğiz. Mehmet’e veriyorsak Ayşe’ye de vereceğiz. Adil olacağız. Çözüm bulacağız. Sayın Vali Ahmet Çınar’dan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda yardım bekliyoruz.”dedi. “Bu uygulama sadece Kepez Belediyesi’ne yapılıyor” Temelinde üst ölçek plana uyulmadığı ve kat izinlerinden kaynaklanan yolu genişletme gibi nedenler öne sürülerek konunun idari yargıya taşındığını söyleyen Başkan Mutan yol boyunda çok sayıda işletmenin yer aldığını ve üç, beş fazla kişinin aş ve ekmek yemesinden kimsenin rahatsız olmaması gerektiğini ifade etti.

Türkiye’de en büyük sorunun iş, aş ve ekmek olduğunu kaydeden Mutan, “Bu uygulama sadece Kepez Belediyesi’ne yapılıyor” dedi. Huzurevinin olduğu yerde 25 binlik planda iki kat iznin olacağının ifade edildiğini belirten Mutan, Kepezde huzurevine 6 kat iznin verildiğini, bir katın eğim olduğu kabul edilirse 5 kat olacağını söyledi. “Suç işledik” Kararın İl Genel Meclisi dahil olmak üzere ilgili organlar tarafından alındığını ve ruhsatın verildiğini kaydeden Mutan, “Bu suçu beraber işledik. Bunu yargıya taşıyanlar yapmayın. Kepez’in huzurevine ihtiyacı var, keşke 10 kat olsaydı da yaşlılar burada kalsaydı, biz o suçu işlemeye hazırdık” dedi. “Devlete var, vatandaşa yok” İmar uygulamaları konusunda çifte standart uygulamaların vatandaşlara mağduriyet yaşattığını söyleyen Belediye Başkanı Mutan, “Devlete var, vatandaşa yok. Durumumuzu oluşturulan ilgili komisyonla birlikte Vali Çınar’a arz ettik. Kepez gelişiyor ve nüfusu artıyor. 5 yılda artan nüfus 8 bin. Kepez inşaatın en çok olduğu beldelerden biri. Elimizden geldiği kadar yönetmeliklere uyuyoruz. Üç kişi fazla ekmek yesin ne olur? Bakın 4 Mart’ta temeli atılan Devlet Hastanesi’nin hala ruhsatı alınmadı, ama engel olmuyoruz, hem Kepez’e, hem Çanakkale’ye hizmet edecek, evraklarını hazırlamalarını bekliyoruz. Birebir bizimle uğraşılıyorsa o ayrı, ama Kepez’de vatandaş Kör Murat da mağdur ediliyorsa sıkıntı var. Buradan Vali’ye sesleniyorum. Üst ölçek plan konusunda vatandaşın mağduriyeti giderilsin. Tek ricam bu. Yol genişlikleri üç beş metrekareye uyulmaması gibi konularda vatandaş mağdur edilmesin. İlin valisi bir sıkıntı varsa giderilmesi konusundaki yetkili makam, çözüm bulunacağını düşünüyorum” dedi. Mutan Çanakkale İdare Mahkemesi’nde Aralık ayına ait 13 dosyanın, Temmuz ayına ait 4 dosyanın da incelemede olduğunu ekledi. Haber:Mine Tarım

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
645 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın