• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°

2014 Çanakkale’sinde değişen çok şey vardır. Bu değişime insanların ‘karakter’ yapıları da dahildir. Her kişi kendinden sorumlu olduğu bilinci ile yaşamı kamuya açık isimler haricinde ‘özel’ olarak tabir edilen yaşam konuları da Memleket’i ..........

Açıkça ifade etmeyilim ki ‘anlaşılır’ olayım.

 Konuşmaktan çok ‘yazayım’ ki şahsım değil icra ettiğim mesleğimle değerlendirileyim.

Kısaca; az laf, çok haber, yorum …

Çanakkale’nin dedikodusu benim çocukluğumda da vardı, bugün de var. Dedikodulara değil somut olaylara bakarak okurla bütünleşmeye çalışma isteğimden vazgeçmedim, vazgeçmeyeceğim. Kim isterse beni ‘paralel’ ile bağdaştırabilir, hangi gazeteci bir AKP’liye ‘Cemal’e para verdim’ derse desin hukuksal durumlarına katlanmak kaydıyla o kişilere yanıt vermeyeceğim.

Aynı taktik, yani ‘çamur at izi kalır’ mantığı ile ben de bazı yöneticiler, kişiler, gazeteler, siteler hakkında  edebi bir dille yazabilirim de emin olun ‘vicdanım’ elvermez.

25 yıllık meslek hayatımda ‘Yalan haber, iftira, karalama’ gibi isnatlardan yargı önüne çıkmamış, bir başka gazeteye geçtikten sonra geçmiş hakkında konuşmamış, çalıştığım hiçbir gazeteye ‘tekzip’ getirmemiş ve yazılı basında ‘çalışmama’ kararını baskı altında olmadan alan biri olarak açıkça ifade ediyorum ki; Çanakkale  Memleket  çıktığı yoldan ödün vermeden ilkelerine bağlı olarak yürümeye devam edecek.

Benim yazdığım haberin, yorumun bilinmesi açısından şunu da açıkça ifade edip bir meslektaşımı ‘zan’ altında kalmaktan kurtarayım istiyorum. Çanakkale Memleket sitesinde yayınlanan siyasi öngörülü haberlerin, AKP içindeki kaotik ortamların dile getirilmesinin ne bilgi, ne de bana dikta ettirilmesi açısından Aynalı Pazar Gazetesi Sahibi Murat Kıray’ın bir ilgisi yoktur. Benim de Aynalı Pazar Gazetesi ile  bir bağım yoktur. Özellikle bu konunun altını çizeyim ki; Murat Kıray arkadaşımın kimse başını ağrıtmasın.

2014 Çanakkale’sinde değişen çok şey vardır. Bu değişime insanların ‘karakter’ yapıları da dahildir. Her kişi kendinden sorumlu olduğu bilinci ile yaşamı kamuya açık isimler haricinde ‘özel’ olarak tabir edilen yaşam konuları da Memleket’i ilgilendirmez.

O nedenle; başımıza ‘türlü’ olaylar gelse de, muhbirlik, ihbar ve baskının eleştiri yapma hakkını bile elden aldığı günümüzde, Çanakkale Memleket  ilkelerinden ayrılmadan, başıdik, onurlu mücadelesine devam edecektir.

Hem de; değerli meslektaşımız, büyüğümüz, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel’in “Polise, valiye, savcılığa belge, bilgi veren gazeteci değildir, muhbirdir, polis ajanıdır. Gazeteci yalnızca haber yapar, devletin ajanı olamaz " sözünün altına imza atarak….

Saygılarımla

Cemal ORAL- 25 Ağustos 2014Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
520 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın